Wspomnienia więźnia Stutthofu

Instytut Wydawniczy PAX
obóz hitlerowski wojna obóz koncentracyjny
literatura faktu
obóz hitlerowski wojna obóz koncentracyjny

Jak w tytule wspomnienia więźnia Stutthofu, który dzięki odporności psychicznej i organizmu ale i dużemu szczęściu przeżył.Napisana prostym, trochę nudnawym językiem.Warta przeczytania.

Wstrząsające świadectwo, tego jakim zwierzęciem potrafi być człowiek i jak wiele człowiek jest w stanie znieść i przetrwać. Książka ku pamięci i przestrodze, byśmy pamiętali, że II wojna światowa to nie wymysł telewizji i hollywood.

Wspaniała opowięć. świetnie napisana. Bardzo dobrze się czyta. Historię tego Pana warto przeczytać.

Jedna z ciekawszych książek,która dotyczy tematyki obozowej. Dzięki niej dowiadujemy się,że piekło istniało także w innych obozach. Autor ciekawie opisał swoje wspomnienia.

Bardzo ciekawie opisane wspomnienia byłego więźnia Stuthoffu. Jego walka o byt, życie, przetrwanie o następny dzień jest godna podziwu. Nigdy się nie poddał, nigdy nie opuściła go wiara. Pomimo strasznych konsekwencji zawsze pomagał innym na miarę swoich możliwości. Jego opowieść brzmi wiarygodnie, uczciwie, gdyż brak w niej przerysowań, sztuczności i chwalipięctwa.

• Z wojną w tle
  • Obozowe, Wojna