Wielkie zasługi

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Kobra Media Cykl: Janeczka i Pawełek (tom 2) literatura dziecięca
Kobra Media
mrówki Janeczka i Pawełek
Janeczka i Pawełek (tom 2)
literatura dziecięca
mrówki Janeczka i Pawełek

Pierwszy kryminał, który rozwikłują w takim stylu dzieci :)

1931

Wracam do czytania starszych książek dla przypomnienia i jednocześnie dla rozrywki. Mimo tego, że akurat ta książka jest dla młodszych czytelników, to mnie również sprawiła frajdę. Polecam

Dialogi pełne humoru ,pies ekstraklasa, morze słyszałem i czułem.Ba nawet babki z piasku lepiłem. Jest to książka dla dzieci,która bardzo mi się spodobała.Cha ,jestem dzieckiem.Super.Polecam.

Pewnie każdy się zgodzi, że istnieją sytuacje, w których po prostu nie można być grzecznym. Czasem trzeba się poświęcić i dla wyższego dobra zrobić coś… no, nie do końca legalnego czy dozwolonego przez rodziców. A kiedy już się to zrobi, to nie ma rady – trzeba to jakoś odpracować i zdobyć odpowiednio wielkie zasługi, aby się zrehabilitować…

Rodzina Chabrowiczów spędza...

Upiorne dzieciaki znów atakują. Uwielbiam. Płaczę ze śmiechu za każdym razem. Polecam. Intryga kryminalna jak zawsze ciekawa, sposób rozwiązania zagadki brawurowy. Uwielbiam Chabra, jest absolutnie cudowny.

Kontynuacja przygód rodzeństwa Chabrowiczów i ich genialnego psa jest tak naprawdę trzecim spotkaniem z nimi (wszak przed „Nawiedzonym domem” pojawiają się epizodycznie w cyklu o Teresce i Okrętce). I chociaż jak zwykle Chmielewska nie zawodzi to jednak muszę przyznać, że „Nawiedzony dom” podoba mi się bardziej. Nie zmienia to faktu, że książkę tę „maglowałem” wielokrotnie,...

Niby dla dzieci. Ale czy aby na pewno?
Z kryminałami pani Joanny spotkałam się w podstawówce, kiedy w spisie lektur był "Nawiedzony dom"... dla 10-latki, która czytała dużo (Lalkę i Potop łyknęłam wówczas na raz, całą serię pana Samochodzika plus książki z zakresu lektur dla licealistów) Nawiedzony dom był zbyt infantylny. Jakieś dzieci rozwiązujące zagadki? Bzdura... Na...

Było to moje pierwsze spotkanie z Chmielewską dla dzieci i z Chmielewską w ogóle. Miałam chyba dziewięć lat, przeczytałam w jedno popołudnie i zakochałam się w "Wielkich zasługach" – a zaraz potem w następnych częściach – bez pamięci, po uszy i na zabój!
A do dziś mam w pamięci to najgorsze z przeokropnych przekleństw: "Trrreotrrralwe!!!"

Janeczka i Pawełek znowu na tropie kryminalnej afery ... co z tego wyniknie... wiadomo, sporo zamieszania i śmiechu.
Czytadło na jeden wieczór i jak to u Chmielewskiej wszystko zakręcone ale czyta się z przyjemnością. Mimo to "Nawiedzony dom" zdecydowanie lepszy.
A Chaber nadal rewelacyjny.

Wielkie zasługi to kolejny po "Nawiedzonym domu" tom przygód dwójki rodzeństwa Janeczki i Pawełka Chabrowiczów oraz ich psa Chabra. Tym razem niezwykłe przygody czekają ich podczas urlopu nad morzem. Dzieci wpadają na trop afery bursztynowej. Śledzą podejrzane indywidua i w ślad za nimi trafiają na opuszczony cmentarz... Co z tego wyniknie? O tym dowiemy się z...

Dyskusje

2 195