Marketing

2005-01-01
978-83-7301-532-6
Anna Zdziemborska, Robert Bartołd, Maria Sicińska, Mariusz Trojanowski
marketing

Okładka książki Marketing 5.0. Technologie Next Tech Hermawan Kartajaya, Philip Kotler, Iwan Setiawan
Marketing 5.0.... Hermawan Kartajaya,...
Okładka książki HBRs 10 Must Reads on Sales Philip Kotler, Andris Zoltners
HBRs 10 Must R... Philip Kotler, Andr...
Okładka książki Marketing 3.0. Dobry produkt? Zadowolony klient? Spełniony Człowiek! Hermawan Kartajaya, Philip Kotler, Iwan Setiawan
Marketing 3.0.... Hermawan Kartajaya,...

Dobrą opcją byłby subskrypcja online z wyszukiwarka zagadnień/pojęć które można by dzięki internetowej wersji aktualizować. Niestety dużo się zmienia ale z sentymentu dobrze mieć na półce ;)

Warto zacząć swoją przygodę z przedsiębiorczością od tej książki. Marketing to jest dusza każdej organizacji.

Jestem fanem Kotlera od lat. Wracam do tej książki z ciekawością. Dla mnie guru który opisał mechanizmy rynkowe Ameryki, a które zostały zaadoptowane do literatury rynku przez wiele innych państw. Tak ksiazka weszła do kanonu podręczników uczelni ekonomicznych. Nazywana Biblią Marketingu. Coś w tym jest. Chyba był pierwszym, który tak obszernie opisał rynek i jego składowe. Logicznie i prosto.

Nie jestem marketingowcem, dlatego ciężko mi się ją czytało jako laik. Książka jest obszerna ale warto było ją przeczytać bo dowiedziałem się ciekawych rzeczy.

Mnóstwo przydatnych informacji do pracy i lepsze spojrzenia jak ugryźć temat. Polecam, bo napisana prosty językiem i dużo przykładów z życia.

To pierwsza książka, którą wybrałam z opinii innych. Sama i tak sprawdziłam spis treści, inne szczegóły.
Ponad 3 miesiące czytania, sporo wiedzy. Na pewno do tego wrócę.
Wady: ciężka, za duży format, ale liczy się wiedzą.

Ponad 3 miesiące czytania, sporo wiedzy. Na pewno do tego wrócę.
Wady: ciężka, za duży format, ale liczy się wiedzą.

Marketing to kilkusetstronicowa księga, podręcznik stawiający sobie za cel kompleksowe
ujęcie tytułowego zagadnienia. Ponieważ jest kompleksowy nie jest zbyt porywający,
ale taki już urok większości podręczników.

Powyższe oraz fakt, że czytałem podręcznik bardzo uważnie sprawiły, że tak często odkładałem go na półkę, iż jego przeczytanie zajęło mi kilka lat.
Niewiele w nim gotowych rozwiązań, ale po jego lekturze ma się wrażenie, że się wie
co trzeba przepracować, co przemyśleć żeby zbyt późno się nie zorientować, że działaliśmy nie wiedząc co czynimy. Po takiej lekturze, jeżeli popełnimy błędy to raczej z niewystarczających zasobów,
lub zbyt płytkiego podejścia do problemu, ale raczej nie przez pominięcie jakiejś kwestii
w naszej działalności na polu marketingu.

Teraz przyszedł czas na wdrażanie zdobytej wiedzy.

ale taki już urok większości podręczników.

Niewiele w nim...

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 2 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 2 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Biblia i niezbędnik - do częstego korzystania. Znakomita i ponadczasowa.

Biblia i niezbędnik - do częstego korzystania. Znakomita i ponadczasowa.

Broniłem magisterkę z nią w 1994r.

Czyżbym przeczytał tę kobyłę 5 lat przed wydaniem?
Proponuję rzetelnie podawać datę wydania

Broniłem magisterkę z nią w 1994r.

Czyżbym przeczytał tę kobyłę 5 lat przed wydaniem?
Proponuję rzetelnie podawać datę wydania

• Biznes