Zabójczy miesiąc miodowy

Okładka książki Zabójczy miesiąc miodowy Ronald E. Bowers, Don Lasseter
Okładka książki Zabójczy miesiąc miodowy
Ronald E. BowersDon Lasseter Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Zbrodnie Prawdziwe kryminał, sensacja, thriller
Zbrodnie Prawdziwe
Honeymoon with a killer
Hachette Polska
2010-01-01
2010-01-01
Katarzyna Gącerz
makabryczne zbrodnie fakty

O słynnej morderczyni Rebecce Salcedo, która bez skrupułów wykorzystywała swoich partnerów w celu korzyści materialnej, a następnie ich zabijała. Książka po prostu jest nieciekawa.

Książka rozpoczyna się od opisu morderstwa widzianego okiem sąsiadów. Po czym następuje
cofnięcie w czasie.
Rebeca- dziewczyna mająca trudne dzieciństwo, wychowująca się u boku matki, która wiele w życiu
przeszła. W efekcie szybko dojrzewa fizycznie i emocjonalnie. Koszysta w pełni z życia. Jest wielobarwną osobą.
Jej moralny kompas wyznacza kierunek: pieniądz. Kobieta pozbawiona skrupułów.

Bruce- kawaler w podeszłym wieku, wywodzący się z bogatej, ułożonej rodziny. Nie mający doświadczenia w miłości.
Zakochuje się bezwzględnie. Staje się ofiarą w tym małżeństwie.

Jak widać następuje tu zderzenie dwóch światów, które odznaczają swój ślad na późniejszych zdarzeniach.

Książka ciekawa, opisuje rezultaty śledztwa, rozprawę sądową. Minus za to, że można domyślić się w początkowej części książki, kto stoi za sprawą morderstwa.

cofnięcie w czasie.
Jej moralny kompas wyznacza kierunek: pieniądz. Kobieta...

Bardzo dobra książka. Widać, że jest całkowicie oparta na faktach, dość szybko się czyta. Autorzy być może momentami za bardzo się wynurzali- denerwowały mnie dygresje nie związane z tematem w jakimś istotnym znaczeniu. Ale mimo tego faktu jak najbardziej polecam.

• True crime
  • Kryminał/Thriller/Sensacja
  • Hachette - seria: Prawdziwe zbrodnie
  • Kryminalne
  • Chciałabym

Dodaj cytat z książki Zabójczy miesiąc miodowy