Z zamkniętymi oczami

Gianrico Carofiglio Cykl: Guido Guerrieri (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller 224 str.
Ad Occhi Chiusi
Joanna Ugniewska
Lato z kryminałem 2011
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
literatura współczesna literatura włoska XXI wiek kryminał przemoc wobec kobiet molestowanie

Ad Occhi Chiusi
Joanna Ugniewska
Lato z kryminałem 2011
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Książka trochę o wszystkim i o niczym, w której otrzymujemy wycinek z życia doskonale zarabiającego włoskiego adwokata. Wizyty klientów, których przyszło mu bronić, zastanawianie się nad sensem egzystencji oraz przyczynami rozpadu starych przyjaźni i brakiem nowych, analiza traum z dzieciństwa, etc. Ot, zwykłe rozmyślania pana w średnim wieku, którego dopadł...

Zaskakująco intrygująca. Dobry strzał z wymiany książek, nie przypomina klasycznego kryminału, bardziej obyczajową powieść z dobrymi obserwacjami społecznymi i refleksjami nad kilkoma trudnymi wątkami, które spina krwawa historia przemocy wobec kobiety szukającej sprawiedliwości mimo oskarżenia mężczyzny "nietykalnego" przez układy w całym mieście.

Lekki, sympatyczny kryminałek. W sam raz na wakacje, upał, podróż.

Książka o procesie, w którym kobieta oskarża byłego kochanka o stalking i inne formy znęcania się. Cóż, Larsson zrobił to o wiele lepiej, od kryminałów z serii "Millenium" trudno się oderwać.

Powieść niby niezbyt długa, ale pełno w niej nic nie wnoszących zapełniaczy. Jakby Autor doszedł do wniosku, że pisze dla kobiet, wyobraził sobie odbiorczynie kolorowych pisemek o...

Polecam!!

Na książkę trafiłem przypadkowo spacerując pomiędzy półkami w bibliotece. I jak to często bywa był to strzał w dziesiątkę. Główny motyw jest tylko pretekstem do spotkania się z głównym bohaterem. Razem z nim chodzimy po urokliwych uliczkach Bari, odwiedzamy knajpki i kawiarnie, gotujemy i słuchamy muzyki. Polecam.

To kryminał w innym wydaniu. Nie ma klasycznego śledztwa. Obserwujemy to co dzieje się później, czyli sala sądowa. Ogólnie spokojna historia. Można przeczytać. Dla mnie to było nowe doświadczenie kryminalne.

To chyba pierwsza włoska książka, jaką miałam okazję przeczytać.
Główny bohater, Guido Guerrieri, jest adwokatem. Któregoś dnia przychodzi do niego znajomy policjant oraz siostra Claudia - proszą, by zajął się sprawą niejakiej Martiny, która jest prześladowana przez byłego chłopaka. Dwóch innych prawników odprawiło ich z kwitkiem. Wszystko przez to, że oskarżonym jest...

Książka o stalkingu i jego tragicznych skutkach i jednocześnie kontynuacja historii głównego bohatera, adwokata Guido Guerrieriego.

• Kryminały
  • Kryminał