Weronika postanawia umrzeć

2011-01-01
Grażyna Misiorowska
szaleństwo samobójstwo Grażyna Misiorowska Basia Stępień

Opinie [1 325]

Da się przeczytać, chwilami wzruszająca. Dzięki tej książce Paulo Coelho zaistniał.

Chyba nie do końca rozumiem ten rodzaj duchowości, który proponuje i prezentuje w swoich książkach Coelho. Nie, nie jest to zła pozycja, ale do mnie raczej nie przemawia.

Ciekawie skonstruowana akcja prowadzi nas poprzez rozważania o ludzkiej duszy i pragnieniu szczęścia. Śledziłam losy Weroniki, zagłębiając się w prawdę o ludzkiej naturze. Wystarczy nam coś odebrać, abyśmy tego najbardziej na świecie pragnęłi

W książce weronika postanawia umrzeć brakuje wielu rzeczy. Tematyka poruszana przez autora jest bardzo ciężka i napewno wymaga dużo empatii od czytelnika. Niestety trochę się zawiodłam czytając, choć była to przyjemna lektura, dużo w niej brakowało. Liczyłam, że skłoni czytelnika do refleksji na temat życia czy schematu leczenia osób "szalonych" i samego postrzegania owych...

Książka początkowo może przygnębiać. Wszechobecna tematyka samobójstwa i pozbawiona sensu egzystencja. Niepokojąca rutyna. Autor rysuje obraz społeczności psychiatryka, niektórym pacjentom poświęca nawet kilka rozdziałów. Barwni, osobliwy bohaterzy budują właśnie klimat tej książki. Często w dialogach bahaterów umieszcza refleksje na temat pojęcia „wariactwa” etc....

Tytuł przyciągnął. Reszta przeciętna i zbyt pseudofilozoficzna.
Sam koncept ciekawy, ale zakończenie przewidywalne.
Ma dobre momenty, ale to niestety tyle.
Jeśli to jedno z lepszych dzieł autora, raczej się nie polubimy.

Pochłonęła mnie.

Super

Nigdy tak nie zawładną Coelho moim umysłem jak przy tej książce , naprawdę zapragnęłam zrobić to co Weronika. zdawało się że to najpiękniejsze co może mi się przytrafić. Dobrze że książki nie są interaktywne , mogłoby się to dobrze? źle ? skończyć. wracam z uśmiechem do tej książki.

Dyskusje

31 298