Weronika postanawia umrzeć

Paulo Coelho
literatura piękna 222 str.
Veronika decide morrer

literatura piękna
szaleństwo samobójstwo Grażyna Misiorowska Basia Stępień

Kup książkę

Opinie [1 309]

Jedna z moich ulubionych tego Autora, ciekawe podejście do śmierci i życia i miłości. Wrażliwa a zarazem nie tkliwa.

Dawno temu, gdzieś w odległej krainie udało mi się zapoznać z tym tytułem. Pamiętam, że w tamtym czasie miałam manie na książki o właśnie takiej tematyce. Nie powiem zachęcił bardzo mnie opis i sposób myślenia pisarza oraz jego bardzo oryginalny styl. Niestety po dłuższej refleksji i zagłębieni się w treść można zauważyć dość dużą ilość wad, jakie posiada ta historia.

...

Książka o nadziei. Zawsze jest nadzieja. Nigdy nie powinniśmy wierzyć poglądom i diagnozom innych, bo może dla nas jest nadzieja.

Mądra książka, która skłoniła mnie do refleksji. Opowiada przede wszystkim o życiu, jego sensie, śmierci, relacjach między ludźmi, szaleństwie i wolności... Polecam!

Czytałam tę książkę w gimnazjum i wciągnęłam ją w jeden dzień. Dobrze się ją czytało, chyba każdy mógłby się utożsamić z Weroniką. Jest do bólu poprawnie napisana, nie ma w niej kontrowersyjnych przemyśleń (możnaby rzec, że same banały w niej :)), ale jest wciągająca i można z niej wiele wynieść na temat wartości życia. Uważam, że wiele osób powinno ją przeczytać, chociażby dla...

Pseudofilozoficzny bełkot. I chyba nic więcej nie da się o tej książce powiedzieć. Myślę, że Coelho mógłby być guru coachingu. A może juz jest?

Na półkach: , , , , ,

„Weronika postanawia umrzeć” to kolejna książka wybitnego twórcy Paulo Coelho. Autor pisał ją na podstawie własnych doświadczeń. Jako młody chłopak też został umieszczony przez rodziców w zakładzie psychiatrycznym. Pojawia się tutaj pytanie czy bycie szalonym to coś złego? Każdego z nas przeraża odmienność od ściśle wyznaczonych wzorców. Odstępstwo od narzuconych nam „ciasnyc...

Bardzo wartosciowa pozycja. Dała mi do myślenia. Kto to są ludzie tzw normalni? A może bardziej normalni są Ci, których uważa się za nienormalnych?

Każda książka Coelha niesie ze sobą przesłanie. Książka uświadamia nam że można umrzeć wewnętrznie i jak feniks odrodzić się na nowo. Trzeba tylko znaleźć na to odpowiedni sposób. Myślę że książka przemówi do szerokiego grona odbiorców.

Zakończenie według mnie bardzo przewidywalne. Znalazłam zadziwiającą płytkość w akcji książki, mimo głębokich rozważań i maksym autora.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje