Tore Renberg Wydawnictwo: Akcent literatura piękna
Tore Renberg Jarle Klepp Norwegia literatura współczesna
literatura piękna
978-83-62180-32-5
Tore Renberg Jarle Klepp Norwegia literatura współczesna

Kiedyś, kiedy jeszcze miałam telewizję, obejrzałam film 𝘊𝘻ł𝘰𝘸𝘪𝘦𝘬, 𝘬𝘵𝘰́𝘳𝘺 𝘱𝘰𝘬𝘰𝘤𝘩𝘢ł 𝘠𝘯𝘨𝘷𝘦𝘨𝘰. Zagrało od samego początku. Chyba nawet się poryczałam. Zadziałał na mnie jakoś niezwykle (nie wspominając o genialnym soundtracku!). Stał się dla mnie ważną pozycją, więc byłam wniebowzięta, kiedy się okazało, że istnieją jeszcze dwie części. Obejrzałam je jeszcze w tym samym roku -...

2052

Na półkach: , , , , ,

Jarle Kleep - ciąg dalszy “chłopięcych” przeżyć, choć Jarle jest już magistrantem.
Lekko, łatwo i przyjemnie….

Na półkach: , , , ,

Zabawna, poruszająca, wzruszająca.
Ujęła mnie kreacja postaci Charlotte Isabel, która daje czytelnikowi do zrozumienia, jak mądre i jednocześnie kruche są małe ludzkie istotki. Jak w swej prostocie potrafią rozumieć jednocześnie nie oceniając. Jak wpływają na dorosłych, którzy w natłoku zmartwień i codziennych obowiązków zapominają jak to jest nie myśleć, a po prostu żyć....

Na pewno jest to dobra lektura. Mądra, z ciekawym przesłaniem jednak brakowało jakiegoś napędu. Nie było żadnego napięcia, dalsze wydarzenia nie ciekawiły mnie zbyt mocno. Przyjemnie się czytało, bohaterowie również interesujący, ale zabrakło odrobiny pasji.

Lubię takie psychologiczne pisanko.

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna kontynuacja poprzedniej książki.

Przeczytawszy chciałoby się wykrzyknąć - wspaniała powieść! I z pewnością taka jest, bo stawia bohatera przed niezwykłym wyzwaniem i ukazuje nie tylko sukcesy ale i potknięcia po drodze. Jednak nie mogę zapomnieć, że momentami czytało się ciężko, bo autor zbytnio jak na mój gust spowalniał akcję i wchodził w bardzo rozbudowane narracje.
Pomysł jest po prostu cudowny -...

Po lekturze Człowieka, który pokochał Yngvego czekałam z nieciepliwością na Charlotte Isabel Hansen. Właśnie skończyłam ją czytać i z przykrością stwierdzam, że autor niestety trochę obniżył loty. Jest to jednak z pewnością książka dobrze napisana zarówno pod względem stylu, jak i fabuły. Książkę jako osobną pozycję oceniłabym na 7 lub 8/10, jednak jako kontynuacja...

Jak dla mnie zdecydowanie gorsza od poprzedniczki "Człowiek,który pokochał Yngvego".

Okazuję się że mała dziewczynka może zmienić o 180 stopni świat wielu ludziom na lepsze. Bardzo dobra kontynuacja poprzedniej książki.

Dyskusje

• 2012