Blood Cross

Okładka książki Blood Cross Faith Hunter
Okładka książki Blood Cross
Faith Hunter Wydawnictwo: Roc Books Cykl: Jane Yellowrock (tom 2) fantasy, science fiction
Jane Yellowrock (tom 2)
Blood Cross
Roc Books
2010-01-05
2010-01-05
Fantasy Urban Fantasy Wampiry Zmiennokształtni

Rozwiązana przez Jane sprawa przyniosła jej nieoczekiwana slawę wśród wampirów i jednocześnie zniszczyła kruchą relację z Leo. Pogrążony w żałobie książe miasta poprzysiągł zemstę na Jane i tylko obecność dzieci oraz zatrudnienie Jane przez radę w celu złapania kolejnego sprawiającego kłopoty wampirów opóźnia wyrok jej śmierci. Wiadomo jednak, że Jane nie powstrzyma wizja śmierci szczególnie gdy zagrożone są kocięta Bestii.

Lubię fantasy, lubię urban fantasy i coraz bardziej lubię Jane i jej Bestię. Początkowo powieść nieco flegmatyczna, jednak po połowie akcja nabrała iskry i autentycznie mnie wciągnęła. Intrygują mnie wiedźmie dzieci: Angie i Mały Evan, mają taki potencjał. Po kolejne części sięgnę w dużej mierze z ich powodu.

Ksiazka jest dobra,ale nie porywa jak pierwszy tom.

Ksiazka jest dobra,ale nie porywa jak pierwszy tom.

Uwielbiam tę serię, uwielbiam tę bohaterkę. Więc pewnie nie jestem obiektywna...

Miałam z trzy podejścia do tej książki i chociaż udało mi się ją w końcu przeczytać, muszę powiedzieć, że naprawdę jest gorsza od poprzedniej. Niby coś się działo, ale dla mnie akcja ciągła się niemiłosiernie. Poza tym wstawki z przemyśleniami Jane są naprawdę długie i naprawdę nieciekawe. Niektórzy autorzy potrafią sprawić, że większość tekstu to wewnętrzny monolog gł. bohatera, a mi to nie przeszkadza, bo historia jest napisana dobrze. Tutaj mi tego zabrakło.

Uwielbiam Jane i świat przedstawiony i, cóż, to urban fantasy, więc na pewno sięgnę po kontynuację. Ale mogło być lepiej.

Aha. Przeczytałam tę książkę w oryginale przez co tłumaczenie pierwszego tomu, który kilka lat temu został wydany przez Fabrykę Słów, wydaje mi się co najmniej dziwne i wydumane. Tłumaczkę poniosła trochę wyobraźnia. Przynajmniej takie mam odczucie.

• Po angielsku
  • English