Ernest Hemingway. Historia życia

Okładka książki Ernest Hemingway. Historia życia Carlos Baker
Okładka książki Ernest Hemingway. Historia życia
Carlos Baker Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biografie Sławnych Ludzi biografia, autobiografia, pamiętnik
Biografie Sławnych Ludzi
Ernest Hemingway A Life Story
Państwowy Instytut Wydawniczy
1979-01-01
1979-01-01
83-06-00228-8
Bronisław Zieliński
Hemingway

Okładka książki Hemingway w oczach krytyki światowej Carlos Baker, Georges Bataille, H.E. Bates, Zbigniew Bieńkowski, Edwin B. Burgum, Malcolm Cowley, Max Eastman, Leszek Elektorowicz, E.M. Halliday, Keiichi Harada, Iwan Kaszkin, Alfred Kazin, Harry Levin, Dwight Macdonald, Horst Oppel, Pier Francesco Paolini, Mark Spilka, Lionel Trilling, Robert Penn Warren, Ray B. West
Hemingway w oc... Carlos Baker, Georg...

,,Niniejsza relacja jest w większości zaczerpnięta bezpośrednio albo pośrednio ze źródeł rękopiśmiennych, łącznie z wieloma stronicami nie opublikowanych dzieł i blisko dwoma i pół tysiącami listów Hemingwaya oraz co najmniej równie licznymi listami pisanymi do niego przez przyjaciół, członków rodziny i przypadkowych znajomych. Materiały te zostały wzbogacone licznymi rozmowami, obfitą korespondencją z tymi, co go znali najlepiej, oraz odwiedzeniem wielu, chociaż nie wszystkich terenów, na których bywał..." (autor)

Fantastyczna biografia - jedna z najlepszych jaką przeczytałem. Polecam bardzo. Czytałem biografię dwukrotnie i przyznaję że zdecydowanie lepiej czyta się ją po zapoznaniu się z twórczością Hemingwaya.

Ciekawie i jak na biografię zwięźle napisana, w tle wydarzenia historyczne, w których Hemingway brał udział. Warto.

• Biografie
  • Domowa biblioteczka