Kroniki Bustosa Domecqa

Okładka książki Kroniki Bustosa Domecqa
Adolfo Bioy CasaresJorge Luis Borges Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Proza Iberoamerykańska literatura piękna
literatura piękna
Proza Iberoamerykańska
Crónicas de Bustos Domecq
Wydawnictwo Literackie
1985-01-01
1985-01-01
Andrzej Sobol-Jurczykowski, Jerzy Kühn
esej krytyka literacka paradoks fikcja literatura argentyńska literatura iberoamerykańska

Za Borgesem nie przepadam, bo to smętny mądrala-nudziarz, ale szaleję za Bioy Casaresem. Więc zdumiewające, że z ich wspólnej pracy wyszło dzieło tak niezmiernie dowcipne i bezpretensjonalnie śmieszne. Mnie zachwyca za każdym razem, a podczytuję kilka razy w roku co roku.

Na półkach: , , , ,

Lżejsze, niż rzeczy tylko Borgesa, być może Casares wprowadza element humorystyczny. I te koncepty momentami powtarzalne jednak.

88 stron o niczym (nie mylić z niemieckim filozofem).

88 stron o niczym (nie mylić z niemieckim filozofem).

Dodaj cytat z książki Kroniki Bustosa Domecqa