Na emeryturze

Okładka książki Na emeryturze Kelley Armstrong
Okładka książki Na emeryturze
Kelley Armstrong Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Nadia Stafford (tom 1) Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Nadia Stafford (tom 1)
Klub Srebrnego Klucza
Exit Strategy
Zysk i S-ka
2011-06-21
2011-06-21
Jerzy Łoziński
Nadia Stafford morderstwo zabójca

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie opis na okładce. Zapowiadała się zachęcająco. Fakt, że po przeczytaniu kilku stron chce się czytać dalej. Jest szybka akcja, dużo trupów i oczywiście tajemniczy morderca, który podaje się za syna Charlesa Mansona. Jego ataki są niespodziewane i w sumie nic ich ze sobą nie łączy.
Nadia Stafford była kiedyś policjantką. Teraz jest na emeryturze i zajmuję się pensjonatem. Dziś, żeby dorobić stoi po drugiej stronie - jest płatną zabójczynią. Ów morderca o pseudonimie Helter Skelter zaczyna zagrażać jej interesom i innych płatnych zabójców. Są zmuszeni ruszyć jego śladem. Zaczyna się polowanie na seryjnego zabójcę. Okazuje się, że to jeden z nich.
Czytało się dosyć ciężko. Niby książka ma coś w sobie, ale czasami była nudna. Przyjemnie, ale bez rewelacji.

Nadia Stafford była kiedyś policjantką. Teraz jest na...

Historia miła i przyjemna. Bez zaskoczenia. Szkoda że wątek miłosny zakończył się w taki sposób ,a że nie zostało to rozwinięte ciekawiej.

Ciężka przeprawa. Naprawdę ciężka....

Ciężka przeprawa. Naprawdę ciężka....

Książka taka na 3+. Owszem fajna akcja od pierwszej strony wciągająca, interesująca bohaterka. I? Zbyt nudne dialogi które momentami najwygodniej opuścić (lepiej zrozumiemy całość). Ciągłe opisywanie przebieranek (ileż można). Oraz najważniejsze po jakie licho te wycieczki po jakiś staruszkach którzy wnoszą do całości tyle co nic, owszem książka puchnie w oczach ale momentami robi się nudno.

Opis na okładce zapowiada wartką akcją, przemyślenia o moralności i ten "słynny" Charles Manson. Tu jednak sprawdza się, żeby nie oceniać książki po okładce. Po przeczytaniu kilkunastu stron, chce się czytać dalej, bo jest ta akcja, zabójstwo i tajemniczy morderca. Dalej jest tylko, moim zdaniem, słaba próba naśladowania Kinga. Jest chaotycznie, za długo, rozwleczone bez sensu sceny. Mordercę poznajemy bez żadnego "bum". Przedstawione spotkania z ludźmi, którzy mogą coś wiedzieć i pomóc w rozwiązaniu śledztwa, do akcji nic tak naprawdę nie wnoszą. Ciągłe przebieranki, żeby nikt nie poznał bohaterki, to rozumiem, ale ileż razy można to opisywać i o tym czytać? Podsumowując, jest za długo, nudno, akcja prawie żadna. Jestem na nie i może się przekonam jednak do dzieł naszych północnych sąsiadów.

Książka ma coś w sobie,a akcja płynna bez zbędnych opisów. Niestety dialogi często ciężkie, niezrozumiałe, co utrudniało płynność czytania.

Fajna lecz nie dorównuje innym książkom tej autorki.

Fajna lecz nie dorównuje innym książkom tej autorki.

Nieporywająca.

Nieporywająca.

Niestety, mimo zachęcającego opisu zupełnie mnie nie wciągnęła.

Niestety, mimo zachęcającego opisu zupełnie mnie nie wciągnęła.

• 2015
  • Przeczytane 2015
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Na emeryturze