Blondynka na Tasmanii

Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Dzienniki z podróży literatura podróżnicza
9788375962024
G+J
Pawlikowska Tasmania podróże reportaże wspomnienia
literatura podróżnicza
9788375962024
Dzienniki z podróży
Pawlikowska Tasmania podróże reportaże wspomnienia

Wombat, niełaz, czy też koala to pierwsze skojarzenia jakie przychodzą mi do głowy jeśli słyszę nazwę Tasmania. Świat tasmański przyblizony w łatwy i dokładny sposób. Chciałabym tam być razem z panią Beatą.

GodzinaZksiazka.blogspot.com
Dziennik z podróży, tradycyjnie skondensowany, "jednopopołudniowy" - jak można powiedzieć, ale jednocześnie zachęcający, pełen szczegółów, których na próżno szukać w innych przewodnikach, informatorach czy pamiętnikach.
Książka Beaty Pawlikowskiej, jak zwykle okraszona jej humorystycznymi rysunkami i pięknymi, osobiście przez nią wykonanymi...

1962

To trzecia książka Pawlikowskiej, którą przeczytałam i trzeba napisać to wprost. Jeśli ktoś oczekuję od autorki wywodów na miarę Bronisława Malinowskiego, niech sięgnie do Bronisława Malinowskiego. Książki Pawlikowskiej są napisane w taki sposób, że niezależnie od tego czy masz 5 czy 105 lat, ta książka idealnie nadaje się w podróż i do poduszki. Nie ma tutaj naukowych...

Dopóki siedzisz w domu oglądając fotografie i czytając opisy różnych miejsc, jesteś jak człowiek z torbą czereśni w rękach. Nie zgadniesz jaki mają smak.

Ta książka to jakiś żart.. autorka leci do Tasmanii na Święta na kilka dni. Idzie do ZOO i na tej podstawie pisze książkę.. Porażka!

¨Ksiazka¨ bez ladu i skladu. Absolutne grafomanstwo. Juz nigdy nie siegne po ¨dziela¨ Pawlikowskiej. Wiecej mozna sie dowiedziec o Tasmanii z Wikipedii. Te gornolotne porownania podrozowania z jedzeniem czeresni... Nie biore sie za czytanie po to, aby dowiedziec sie jak to Pani Pawlikowska jadla na Tasmanii czeresnie. Nie polecam!!

Fajna mała książeczka zawierająca ciekawe informacje, których możemy się nie dowiedzieć ze zwykłych przewodników. Na przykład, że diabeł tasmański wcale nie jest straszny a miś koala nie taki słodki. Poznałam też nowego ciekawego zwierzaka wombata i dowiedziałam się, że wszystko tam jest na odwrót:) Jeżeli jesteście ciekawi co to zachęcam do tej krótkiej lektury.

Na półkach: , , , , ,

Beata Pawlikowska przybliża nam Tasmanię w sposób podobny do poprzednich. Opowiada historię miejsca, pokazuje zwyczaje, przytacza trochę anegdot i własnych refleksji.
Książka jest tak mała, choć drugiej strony dzieł o Tasmanii nie ma zbyt wiele, więc warto od czegoś zacząć.

Na półkach: , , , , ,

Autorka dociera na opustoszałą Tasmanię w wigilię i mając niewiele czasu na poznanie tej wyspy, chce go jak najroduktywniej spędzić. Niestety! Transport publiczny nie działa z powodu Świąt Bożego Narodzenia przez cztery dni, wszystkie restauracje są pozamykane, a pogoda która miała być upalna, okazała się lodowata. Jednak jak mówią mieszkańcy australijskiej wyspy,...

Nie była to moja pierwsza przygoda z Blondynką, czytałam wcześniej już książki Pawlikowskiej. I akurat ta Blondynka strasznie przypadła mi do gustu. Dlaczego? Krótko i z humorem opisuje kolejne magiczne miejsca, do których udało jej się dotrzeć.

Dzięki książce możemy się dowiedzieć, że misie koala wcale nie są takie przyjazne jakby się zdawało. Diabły Tasmańskie mimo...

Dyskusje

• Podróżnicze