Elita zabójców

Okładka książki Elita zabójców Ranulph Fiennes
Okładka książki Elita zabójców
Ranulph Fiennes Wydawnictwo: Magnum kryminał, sensacja, thriller
The Feather Men
Magnum
2011-06-29
2011-06-29
978-83-89656-72-8
Maciej Antosiewicz

Widziałem film. Kto go, zresztą, nie widział? Lektura ksiązki po obejrzeniu filmu, w tym wypadku, była dla mię stratą czasu. No.
Koniec.

Koniec.

Przebrnęłam do końca jedynie siłą woli. Zastanawiam się czy autor tez tak się męczył przy pisaniu, bo książka sprawia wrażenie wymuszonej. Chaotyczna, nie wiadomo o czym. historia być może zapowiada się ciekawie, ale z każdym akapitem jest coraz gorzej, chociaż zdarzają się sporadyczne "momenty".

Ciekawa pozycja dla miłośników wątku o płatnych zabójcach. Jeśli chodzi o mnie trafiła w mój gust, mimo zbyt długich wstępów i opisów zmagań wojennych.
Natomiast sama historia choć niewiarygodna, prawdopodobnie mogła wydarzyć się naprawdę - nigdy nie wiadomo. Film trochę słabszy.

Książka podobała mi się choć nie powaliła mnie na kolana, gdy jednak przeczytał,że jest oparta na faktach zmieniłem podejście do niej. Uważam, że jest jedną z ciekawszych pozycji jakie przeczytałem. Polecam wszystkim miłośnikom sensacji.

Dobra książka, choć dość nieprawdopodobna. Czy śmierć synów szejka wywołałaby taką reakcję ? Śmiem wątpić, ale że książka jest bardzo sprawnie napisana to czytało się ją z przyjemnością.

Książka wyśmienita, doskonała literatura na zimne i szare wieczory.

Książka wyśmienita, doskonała literatura na zimne i szare wieczory.

Właściwie, to ocena 6,5. Sztandarowe dzieło R. Fiennesa to opowieść o byłych agentach elitarnej brtyjskiej jednostki służb specjalnych SAS, którzy będąc "na emeryturze" robią to, co umieją najlepiej - zabijają. Z tym, że nie na polecenie rządu, ale na zlecenie bogatych klientów. "Elita zabójców" dzieło strasznie nierówne: w jednej chwili mamy świetną narrację, która trzyma w napięciu i sprawia, że czytelnik z niecierpliwością czeka na przewrócenie następnej strony, a chwilę później leniwy, dość monotonny fragment, który aż ma się ochotę jak najszybciej przekartkować. Niemniej jednak fani thrillerów szpiegowskich powinni być usatysfakcjonowani.

Kawał porządnej literatury. Mocne i wymagające uwagi ze względu na mnogość wątków i postaci. Warto się potrudzić. Fabuła oparta na faktach, co czyni książkę jeszcze atrakcyjniejszą. Postaram się obejrzeć film. Polecam miłośnikom sensacji.

Muszę przyznać, że dopiero pod koniec książki zacząłem łapać o co chodzi w fabule. W książce jest bardzo dużo postaci i zapamiętywanie kto jest kim jest trudne.
Rozumiem oczywiście wyjaśnienia autora, o których napisał na samym końcu, że chciał przedstawić wszystko z jak największą dokładnością. Chwała mu za to.
Moim zdaniem na plus:
- ciekawe wątki,
- interesujący problem,
- zadeklarowana zgodność z rzeczywistością.
Na minus:
- dużo postaci.

Ogólnie nie jest źle. Z pewnością nie jest to arcydzieło, ale nie żałuję, że przeczytałem. Chociaż w pewnym momencie już prawie w tę ksiażkę zwątpiłem i chciałem przerwać ;-)

Moim zdaniem na plus:
- ciekawe wątki,
- interesujący...

Na urlop/weekend ujdzie. Bez rewelacji, ale to zupełnie akceptowalny "zabijacz czasu". Dla miłośników gatunku.

• Ebook posiadam
  • Do kupienia
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Elita zabójców