Mata Hari. Jej prawdziwa historia

literatura faktu
837391806X
Wiktor Dłuski
I wojna światowa mata hari szpiegostwo agent tancerka proces

Dla odmiany, zamiast sensacji i egzaltacji, trochę prawdy o Macie Hari, tyleż brutalnej, co smutnej. Historia kobiety, która źle skończyła z powodu własnej naiwności i złej woli paru karierowiczów. Nie polecam fanom Bonda, rozczarują się.

Bardzo lubię biografie, ale ta ani trochę mnie nie wciągnęła

Miała być fascynująca historia szpiegowska, a był nudny raport ze śledztwa. Bohaterka jest kobietą o wielu twarzach, mającą ciekawe życie, więc naprawdę można było stworzyć dobrą historię. Raczej dla fanów kruczków prawnych i zawiłości procesowych.

Bardzo ciekawa i intrygująca biografia Maty Hari. Autor dużą uwagę skupił na tym, by przedstawić w większości wydarzenia pewne. W przypadku sytuacji apokryficznych, autor informował o tym czytelników. Pomimo tego, autorowi udało się przedstawić historię Maty w formie wciągającej fabuły, jej losy śledziłam z przejęciem i zaciekawieniem. Philippe Collas w sporze o niewinność...

W sumie przeczytałam fragmenty tylko, przekartkowałam, ale mnie nie zachęciła. Może dla wielbicieli biografii?

• Biografie
  • Niedokończone