The Cement Garden

2003-02-01
2003-02-01
0-679-75018-5
cement garden

Próbowałam doszukać się w tej książce czegoś głębszego, ale moje zniesmaczenie skutecznie mi to uniemożliwiało. Ian McEwan mocno mnie tą książką rozczarował. Jest jednym z lubianych przeze mnie Autorów, więc postaram się szybko o niej zapomnieć. Aż ciężko mi cokolwiek napisać. Po prostu mówię tej książce stanowcze NIE.

To chyba najsłabiej skonstruowana powieść tego autora. Jedna z jego pierwszych, więc można wybaczyć.

Świetnie zbudowany klimat upalnego dusznego lata i czwórki dzieci radzących sobie po śmierci rodziców

Książkę przeczytałam lata temu, ale wciąż siedzi mi w głowie. Mocna, przerażająca, niepokojąca pozycja.

To jedna z takich książek, które zupełnie przypadkowo i nieplanowanie trafiły w moje ręce i takie często są najlepsze.
Uwielbiam w powieściach gęsty klimat, nakreślony przez autora tak realistycznie, że pomimo, iż czytam w czasie zimowego miesiąca to czuje jakbym dryfowała w upalne lato.
Chwilami ciężka, bo przesycona erotyczną atmosferą wieku dojrzewania i problemów dziecięcego świata pozbawionego dorosłych, ale bardzo wciągająca. Polecam

Książka dobrze napisana i bardzo zwięzła. Nie ma niepotrzebnych dłużyzn i rozwlekłych opisów. Historia w niej opowiedziana ciekawa, wątek śmierci matki i jej pochówku trochę przeraża, ale nie tak bardzo żeby nazywać powieść makabryczną. Udany debiut autora.

Ohydna, odrażająca, dziwna ale dobrze napisana książka. 6.5/10

Ohydna, odrażająca, dziwna ale dobrze napisana książka. 6.5/10

poleci ktoś w podobnej tematyce?

poleci ktoś w podobnej tematyce?

Książka z rodzaju tych, które na długo pozostają w pamięci. Polecam.

Książka z rodzaju tych, które na długo pozostają w pamięci. Polecam.

dziwaczna, ale przy tym fantastyczna - fajna historia z dusznym klimatem

dziwaczna, ale przy tym fantastyczna - fajna historia z dusznym klimatem