Cesarz Nihon-Ja

John Flanagan Cykl: Zwiadowcy (tom 10) literatura młodzieżowa 566 str.
Ranger's Apprentice. The Emperor of Nihon-Ja

Jaguar
literatura młodzieżowa
zwiadowcy flanagan

Porównaj ceny i

Teraz trochę kultury wschodu.

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

10 z 14...chyba zaczynam sie obawiać jak odnajdę sie w dniach kiedy nie będę miał ju czytać o przygodach,bitwach i trudnych decyzjach wszystkich bohaterów zwiadowców

Książka nawet dobra. Wydarzenia przedstawione w tekście są ciekawe oraz interesujące.

I tym razem, podobnie jak wcześniej, Flanagan zabiera nas w krainę, będącą przetworzoną fantastycznie cywilizacją z rzeczywistej historii świata. Tu wypadło na Japonię. Horace przebywa z misją dyplomatyczną w Nihon-Ja, gdy nagle staje się świadkiem rebelii Pana Arisaki względem cesarza Shigeru. Odruchowo chroni cesarza przed atakiem i wikła się w konflikt przeciwko...

Przyszedł czas na kolejną część „Zwiadowców” już dziesiąty tom, powoli zbliżam się do końca podstawowej serii dwunastu książek. Kiedy brałem się do czytania za tą właśnie część, towarzyszyła mi pewna obawa, że mi się nie spodoba, ponieważ nigdy nie byłem wielkim fanem Japonii czy klimatów Azjatyckich, no i z takim negatywnym nastawieniem pierwsze rozdziały czytało mi się...

Dziękuję za tę długą i wspaniałą przygodę!

W książce Cesarz Nihon-Ja Johna Flanagana przenosimy się do krainy podobnej do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie Horace i George przybyli z pewną misją. Będzie to dopiero początek niezwykłej przygody. Akcja nieco zwolni, ale nie stanie się przez to nużąca. Wręcz przeciwnie, trudno będzie się oderwać od tej historii.

W tym tomie spodobała mi się rola, jaką odegrały Alyss i...

Czy kiedyś przejmowałeś fortece? Tak? No to teraz spojrzysz na to z drugiej strony! Ale chwila to nie Araluen... I gdzie ja mam niby usiąść ???

Ta książka jest moim ulubionym tomem z serii "Zwiadowcy" i szczególnie zapadła mi w pamięć. Zarówno ten tom, jak i cała seria jest napisana lekkim językiem i szybko się ją czyta, mimo tego że jest to najdłuższy tom z serii.

Dyskusje

5 354