Cesarz Nihon-Ja

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 10) literatura młodzieżowa
Ranger's Apprentice. The Emperor of Nihon-Ja
Zwiadowcy (tom 10)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan

Nuda. Nuda. Nuda. W serii Zwiadowców nie mam już czego szukać, ciągle taki sam pomysł na fabułę, między bohaterami niewiele się dzieje, a zakończenie zawsze tak samo szczęśliwe. Nic tu nie zaskakuje. Szkoda, bo czyta się bardzo przyjemnie lekko.

Jest to książka całkiem przyjemna, choć niezbyt zaskakująca. Po dwóch latach miło było znowu przenieść się do świata zwiadowców i razem z bohaterami przeżywać kolejne przygody 🏹

Teraz trochę kultury wschodu.

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

10 z 14...chyba zaczynam sie obawiać jak odnajdę sie w dniach kiedy nie będę miał ju czytać o przygodach,bitwach i trudnych decyzjach wszystkich bohaterów zwiadowców

Książka nawet dobra. Wydarzenia przedstawione w tekście są ciekawe oraz interesujące.

I tym razem, podobnie jak wcześniej, Flanagan zabiera nas w krainę, będącą przetworzoną fantastycznie cywilizacją z rzeczywistej historii świata. Tu wypadło na Japonię. Horace przebywa z misją dyplomatyczną w Nihon-Ja, gdy nagle staje się świadkiem rebelii Pana Arisaki względem cesarza Shigeru. Odruchowo chroni cesarza przed atakiem i wikła się w konflikt przeciwko...

Przyszedł czas na kolejną część „Zwiadowców” już dziesiąty tom, powoli zbliżam się do końca podstawowej serii dwunastu książek. Kiedy brałem się do czytania za tą właśnie część, towarzyszyła mi pewna obawa, że mi się nie spodoba, ponieważ nigdy nie byłem wielkim fanem Japonii czy klimatów Azjatyckich, no i z takim negatywnym nastawieniem pierwsze rozdziały czytało mi się...

Dziękuję za tę długą i wspaniałą przygodę!

W książce Cesarz Nihon-Ja Johna Flanagana przenosimy się do krainy podobnej do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie Horace i George przybyli z pewną misją. Będzie to dopiero początek niezwykłej przygody. Akcja nieco zwolni, ale nie stanie się przez to nużąca. Wręcz przeciwnie, trudno będzie się oderwać od tej historii.

W tym tomie spodobała mi się rola, jaką odegrały Alyss i...

Dyskusje

5 562