Cesarz Nihon-Ja

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 10) literatura młodzieżowa
Ranger's Apprentice. The Emperor of Nihon-Ja
Zwiadowcy (tom 10)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęło , już sporo czasu. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi Evanlyn , Willa i Alyss obawiają się najgorszego. Przyjaciele postanawiają opuścić Araluen i wyruszyć na wyprawę, by odkryć, jaki los stał się udziałem Horacego.
Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował...

Czegoś w tej książce brakuje. Rozumiem, że jest to pozycja dla młodzieży, ale nie oznacza to, że sposób prowadzenia narracji, kreacje bohaterów i ich wzajemne stosunki mają być proste jak budowa cepa. To raczej nieco uwłacza młodym czytelnikom.
Świat wykreowany przez autora jest naprawdę super. Pomysł na powieść też niczego sobie. Bohaterowie mają potencjał. Fabuła nabiera...

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Kolejna świetna odsłona tej serii. Dialogi między bohaterami nie zawiodły, nasi bohaterowie choć starsi nadal zachwycają. Szkoda, że to już tak jakby ostatni tom młodzieńczych lat Willa jako zwiadowcy. Super książki dla młodzieży, pełne przygód, przyjaźni i humoru. Polecam oczywiście również dorosłym czytelnikom, jako lekka lektura na jesienne wieczory.

Moim zdaniem najciekawsza książka całej serii, po prostu wszystko co jest w niej zawarte wciąga czytelnika

Japonia. Czy trzeba czegoś więcej by mnie uszczęśliwić? Tak, główny bohater, nad którym czyha widmo śmierci, ale tego doświadczyłam w poprzedniej części.

Dziesiąty tom, a mimo to autor ciągle jest w stanie nas zaskoczyć. Bo wydawało się, że chyba było już wszystko: kraina lodu? Pustynia? Ocean? Średniowieczna Europa? Mongołowie? A czekajta, jeszcze zostały azjatyckie...

Nuda. Nuda. Nuda. W serii Zwiadowców nie mam już czego szukać, ciągle taki sam pomysł na fabułę, między bohaterami niewiele się dzieje, a zakończenie zawsze tak samo szczęśliwe. Nic tu nie zaskakuje. Szkoda, bo czyta się bardzo przyjemnie lekko.

Jest to książka całkiem przyjemna, choć niezbyt zaskakująca. Po dwóch latach miło było znowu przenieść się do świata zwiadowców i razem z bohaterami przeżywać kolejne przygody 🏹

Teraz trochę kultury wschodu.

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Dyskusje