Cesarz Nihon-Ja

Okładka książki Cesarz Nihon-Ja
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 10) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Ten tom miał być podobno pożegnaniem z serią i byłoby to wspaniałe pożegnanie bo książka jest rewelacyjna.
Całe szczęście jednak, powstały kolejne tomy, za co dziękuję bardzo Panu Flanaganowi bo smutno by było rozstawać się z moimi ulubionymi bohaterami :)

Książka trzyma poziom poprzednich części, ale miałem dziwne odczucia jeśli chodzi o Willa, był w pierwszych rozdziałach jakby taki niedojrzały w porównaniu do rówieśników. Na szczęście to się zmienia kiedy wpada na pomysł utworzenia amii z Kikorich :D dlatego za tą część ode mnie tylko 7! ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna! Wspaniale jest powracać do świata Zwiadowców i choć wolałam ich przygody kiedy byli młodsi, te też dają radę. Książka pełna akcji, wspaniałych, inteligentnych bohaterów, cudownie wykreowanego świata i wielu wzruszeń. Bardzo polecam całą serię!

Bardzo ciekawa książka. Wiele ciekawych zdarzeń i nietypowych perturbacji i nieco niespodziewane zakończenie. Fajną rzeczą w tej części "Zwiadowców" było ukazanie zupełnie nie prezentowanego wcześniej w serii kraju Nihon-Ja. Dużo opisów. Autor wymyślił bardzo ciekawy kraj i kulturę nieco podobną do Japonii.

Cóż mogę rzec? Przeczytałem 10 części "Zwiadowców" i przy każdej bawiłem się świetnie. Ta także była bardzo dobra, szczególnie sama końcówka mnie porwała. Warto było czytać te książki - początek roku 2021 był dzięki nim o wiele milszy. Cudowni bohaterowie, fabuła... Flanagan jest po prostu mistrzowski. Muszę jak najprędzej zacząć czytać część 11.

Podczas czytania bawiłam się niesamowicie. Zresztą kogo to dziwi? Jednak miałam lekki niedosyt po tej części. Czegoś mi tam brakowało, ale może jest to spowodowane moim wysokim oczekiwaniami...

Część 10 cyklu ,,Zwiadowcy''- Johna Flanagana.
Oceniam tę książkę na 6 gwiazdek, powieść do jej przeczytania potrzeba było mi sporo czasu. Męczyłam się z nią bardzo długo, rozkręciła się dopiero na końcu, dlatego wystawiam ocenę dobrą. Chwycę po następny tom.

10 tom Zwiadowców czyta się równie przyjemnie jak poprzednie tomy. Akcja dość przewidywalna. Niestety brakuje elementów zaskoczenia, ale nadal czyta się bardzo dobrze. Jedyne czego nie polubiłam w tej części to sposobu w jaki przedstawiono Will'a. Will dawno skończył szkolenie i praktyczne dorównuje umiejętnościami Halt'owi. Natomiast pierwsza części tomu pokazuje nam...

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęło , już sporo czasu. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi Evanlyn , Willa i Alyss obawiają się najgorszego. Przyjaciele postanawiają opuścić Araluen i wyruszyć na wyprawę, by odkryć, jaki los stał się udziałem Horacego.
Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czegoś w tej książce brakuje. Rozumiem, że jest to pozycja dla młodzieży, ale nie oznacza to, że sposób prowadzenia narracji, kreacje bohaterów i ich wzajemne stosunki mają być proste jak budowa cepa. To raczej nieco uwłacza młodym czytelnikom.
Świat wykreowany przez autora jest naprawdę super. Pomysł na powieść też niczego sobie. Bohaterowie mają potencjał. Fabuła nabiera...

6 196
    2 468