A Summer to Remember

Okładka książki A Summer to Remember Mary Balogh
Okładka książki A Summer to Remember
Mary Balogh Wydawnictwo: Dell Cykl: Bedwynowie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bedwynowie (tom 2)
Dell
2003-03-04
2003-03-04
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Typowy romans historyczny osadzony pod koniec wojen napoleońskich z anglikami. Ciekawa intryga, książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem. Bardzo przewidywalna ale dobry balsam na covidowe czasy. Polecam.

Spodziewałam się więcej po tej autorce. Historia dość ciekawa ale postać Freyi wybitnie irytująca. Szkoda że nie było romansu między Gwen a bratem Kita... I sceny łóżkowe opisane tak jakby ich nie bylo

Bardzo przeciętny romans historyczny. Przewidywalny i bez większego polotu. Jednak książkę czyta się lekko i na pewno bardzo szybko o niej zapomnę.

Czytałam już inne powieści tej autorki. No przy tej zmęczyłam się bardzo. Nie wiem co mi się nie podobało, ale muszę przyznać że ani bohaterowie nie przypadli mi do gustu ani sama książka jakoś nie bardzo.
Może to nie był dobry czas na nią. Jakoś nie mogłam się zupełnie skupić na niej, wydawała mi się jakoś nie spójna, tak jakby akcja wciąż przeskakiwała z miejsca w miejsce. Poszli do lasu a byli w domu....
Może to nie był mój czas na nią.

To jest Mary Balogh w całej krasie! Intrygująca fabuła, ciekawi bohaterowie i inteligentne dialogi. Jest tu wystarczająco czasu na poznanie głównych bohaterów, a akcja nie przytłacza swoją prędkością. A nawet jest czas na odkrywanie kolejnych warstw w postaciach Lauren i Kita, gdyż w miarę wzajemnego poznawania się bohaterów odkrywamy doświadczenia, które ukształtowały obydwojga. Więc to trochę jak w życiu, gdy w miarę rozmów i wspólnych przeżyć coraz lepiej poznajemy swoich bliskich.
Ciekawie są tu też wplecione osoby drugoplanowe, które są bohaterami pozostałych książek Mary Balogh - nie są tylko tłem, ale naprawdę uczestniczą i mają wpływ na wydarzenia głównej pary, co sprawia, że poruszamy się jakby "w kręgu znajomych". Bardzo lubię tę autorkę właśnie za tę odczuwalną "prawdziwość" postaci.

Lekki romans w historycznej konwencji z okresu pobudzającego wyobraźnię. Historia przewidywalna, nie budząca gromkich emocji i wielkich ogni, ale z gronem znanych bohaterów. No bo czyż nie chcemy wiedzieć co przydało się trzeciej siostrze żony przyrodniego brata od wujka Wieśka;). Czyta się przyjemnie i w dodatku szybko, co też jest plusem.

Bohaterami są: Lauren Edgeworth i Kit Butler, Wicehrabia Ravensberg.
Pogrążona w bólu i wstydzie Lauren, którą narzeczony porzucił przed ołtarzem, poznaje w parku Kita. On, drań jakich mało, wieczny kawaler i beztroski hulaka zaczyna ją uwodzić dla żartu. Gdy Lauren dostrzega jeo prawdziwe zamiary proponuje mu zawarcie fikcyjnego narzeczeństwa. Z tego układu czerpią obydwoje, ponieważ Kit ma zamiar wywinąć się od niechcianego małżeństwa z Freyą Bedwyn, a Lauren tropem wybranki poprzedniego narzeczonego, chce by Kit nauczył ją radości z życia.
Ciekawa historia, w której Kit okazuje się być nauczycielem dla Lauren, przełamuje jej sztywne zasady, zmusza do kąpieli w jeziorze i uczy beztroski. Sama Lauren również przekonała mnie swoim charakterem, zwłaszcza w scenie, w której utarła nosa Freyi i tym samym zyskała szacunek głowy rodu Bedwynów.

Bohaterami są: Lauren Edgeworth i Kit Butler, Wicehrabia Ravensberg.

Kit Butler to prawdziwy zimny drań, jeden z beztroskich kawalerów, których mnóstwo w Londynie. Małżeństwo jest ostatnią rzeczą, o jakiej myśli. Rodzina ma jednak inne plany. By udaremnić zamiary ojca-swata, Kit sam musi znaleźć wybrankę serca. Rozpoczyna desperackie poszukiwania i znajduje uroczą Lauren, która jest jeszcze bardziej zagorzałą przeciwniczką ożenku.
Fajny, lekki romans historyczny. Może sama historia jakoś nie porywa, ale jest dosyć ciekawa. Czyta się szybko, co jest dodatkowym plusem.

Fajny,...

Jest to kontynuacja książki pt. "Noc Miłości", tylko już z porzuconą narzeczoną.
Lauren tym razem odnajduje miłość w hrabim Ravensbergiem.

Lauren tym razem odnajduje miłość w hrabim Ravensbergiem.

Na koniec wakacji, złapałam taką książkę!
O lecie, miłości i wybaczeniu!

Lauren Edgeworth jest 26- letnią panną. Czyli według elity towarzyskiej jest po prostu starą panną. Po rocznych wydarzeniach, kiedy to miała wyjść za mąż (ale niestety jej się to nie udało) ukrywa się przed londyńskim towarzystwem.
Kto czytał pierwszy tom ten wie czemu Lauren i Neville, nie pobrali się.

Pewnego dnia, Lauren spotyka w parku, słynnego zimnego drania Kita Butlera. Ten zaś robi wszystko by zapewnić towarzystwu temat do plotek. Potem wraz z przyjaciółmi zakłada się, że ożeni się z nudną, szarą panną a na cel obrał sobie właśnie Lauren!

Kit spodobał się Lauren od pierwszej chwili. Była jednak zbyt ułożoną damą, aby to przyznać. Kit nie ustaje w wysiłkach, aby oczarować Lauren. Jednakże wyznaje jej prawdę w ogrodach Vauxall dlaczego się do niej zalecał, kiedy ona wzięła jego oświadczyny za żart!

Lauren i Kit zawiązują ze sobą umowę: ona pomoże mu wyrwać się z przykrego obowiązku, a on zapewni jej niezapomniane lato.Tylko czy to się uda? Czy może po drodze pojawią się pewne komplikacje?

Świetnie się czytało tę książkę. Lekka, banalna - z pozoru - opowiadająca o tym co w życiu jest ważne i że należy kierować się sercem.

Na koniec wakacji, złapałam taką książkę!
O lecie, miłości i wybaczeniu!

Kto czytał pierwszy tom ten wie czemu Lauren i Neville, nie pobrali...

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne