Przyjaźń, Marcin Kozera, Wilczęta z czarnego podwórza

Okładka książki Przyjaźń, Marcin Kozera, Wilczęta z czarnego podwórza
Maria Dąbrowska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Lektura Szkolna literatura piękna
literatura piękna
Lektura Szkolna
Nasza Księgarnia
1988-01-01
1960-01-01
dąbrowska przyjaźń kozera wilczęta opowiadania proza

więcej Więcej

Mimo, iż tło historyczne opisywanych tu przypadków dzieci i młodzieży to odległa przeszłość, to trzy opowiadania zawarte w tym mini-zbiorku niosą w sobie ponadczasowe przesłanie o sile przyjaźni, honorze i powinności, oraz również dziś - a może ZWŁASZCZA dziś - w najpiękniejszy sposób uczą fundamentalnych wartości, zarówno tych, jakimi powinna kierować się każda istota...

W tej książce znajdziemy trzy opowiadania znakomitej, rewelacyjnej pisarki Marii Dąbrowskiej. Ja posiadam pierwsze wydanie tej książki z roku 1960. Książka bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, tekst o dużej czcionce i z ilustracjami. Rysunki, o szkicowym charakterze pojawiają się w odpowiednich momentach i są bardzo sugestywne, dobrze współgrają z tekstem. Ilustrował w...

Postanowiłem odświeżyć sobie tę lekturę. Po latach wydaje się bardzo przeciętna. Kiedyś inaczej się ją odbierało. Wiadomo - z wiekiem wszystko ocenia się inaczej. Ale na pewno warto było sobie ją przypomnieć.

Nie jest to najlepsza lektura, jaką w życiu czytałem, ale zdecydowanie nie zasługuje na miano najgorszej. Przeczytałem ją w godzinę (To znaczy tylko "Marcina Kozerę"), co świadczy o tym, że nie jest ciężka do czytania. Jednak nie jestem fanem książek patriotycznych, więc taka a nie inna ocena.

• Lektury
  • Polska