Zaskakujące historie z drugiej wojny światowej

Okładka książki Zaskakujące historie z drugiej wojny światowej Jesus Hernandez
Okładka książki Zaskakujące historie z drugiej wojny światowej
Jesus Hernandez Wydawnictwo: Bellona historia
historia
historias asombrosas de la segunda guerra mundial
Bellona
2010-01-01
2010-01-01
Agata Ciastek, Agnieszka Szefner
historia jesus hernandez ciekawe interesujące

Zbiór ciekawostek i anegdot z II Wojny Światowej. Większość nawet bardzo ciekawych.
Książka posiada jeden niewybaczalny błąd. Autora uważa, że Erwin Rommel i Juliusz Rómmel mogli być spokrewnieni, ponieważ posiadali to same nazwisko.

We wstępie autor zauważa, że II wojna światowa wydaje się tematem niewyczerpanym. Cały czas ukazują się książki poświęcone temu tematowi i cały czas są chętni by te książki czytać. Można więc sobie zadać pytanie: po co kolejna? Ano chociażby po to, aby spojrzeć na ten okres historii z innej perspektywy. Nie poprzez kolejne opisy bitew, ale poprzez wydarzenia o drugo- czy nawet trzeciorzędnym znaczeniu.
„Zaskakujące historie z drugiej wojny światowej” to zbiór ciekawostek z różnych dziedzin. Począwszy od techniki wojskowej, przez medycynę a skończywszy na … sztuce. Myślę, że nawet eksperci od ww. tematu będą momentami zaskoczeni niektórymi historiami przedstawionymi w książce.
Niektóre z opisanych zdarzeń mogą wywołać uśmiech na twarzy czytelnika. Autor jednak co jakiś czas przypomina nam, iż II wojna światowa była tragicznym wydarzeniem. Dzięki temu książka nie staje się tylko zbiorem anegdot.
W mojej ocenie „Zaskakujące historie z drugiej wojny światowej” to wydawnictwo adresowane przede wszystkim do tych, którzy mają już jakąś wiedzę na temat II wojny światowej i dzięki lekturze mogą ją poszerzyć.

Jeżeli oczekujecie jakiegoś niesamowicie odkrywczego i zwartego kompendium wiedzy o II wojnie światowej, zapewne srogo się rozczarujecie. Jeżeli jednak jesteście fanami anegdot i odprężających opowiastek w realiach historycznych, powinniście być zadowoleni. Książka jest dość krótka i czyta się błyskawicznie. Ot, taka lektura na nudny wykład/podróż pociągiem. W tej roli sprawdzi się znakomicie.

• Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Szafa 3a
  • 1
  • 2011
  • Historia XX wieku
  • Nie mam :/

Dodaj cytat z książki Zaskakujące historie z drugiej wojny światowej