Moja droga do Santiago. Opowieść pielgrzyma agnostyka

literatura podróżnicza
978-83-61967-07-1
Marta Dziurosz
Camino Santiago de Compostela

Książka przywołuje miłe wspomnienia z wędrówki, autor w dość wciągający sposób opisuje Camino, które "żyje" dzięki ludziom, z którymi po drodze można zamienić kilka słów, zjeść posiłek, ponarzekać na stan stóp. Nie ma tu żadnych magicznych odpowiedzi na pytanie o to, co ta droga zmienia w życiu człowieka ale oddaje klimat rozmyślań i mimowolnej przemiany pielgrzyma.

Nie jest to książka o pielgrzymce, ale o pielgrzymkach. Autor w trakcie kolejnej Drogi, przywołuje poprzednie, wspominając wyjątkowych ludzi jakich spotkał. To właśnie oni są jej bohaterem zbiorowym. Cała gama osobowości, mająca różne powody, cele i dążenia, smutki i radości. Autor stara się nie oceniać żadnego z nich. Sam też obawia się oceny, tego, że jako niewierzący nie...

Dyskusje

• Reportaż