Latarnik

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 7) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Fyrvaktaren
987-83-7554-295-8
Inga Sawicka
Czarna seria
literatura skandynawska literatura szwedzka latarnik literatura współczesna

Jest to moja piąta i raczej ostatnia książka tej autorki. Wszystkie książki pisane są według tego samego prostego schematu, zmienia się jedynie wątek. Przewidywalna, nudna, po prostu przeciętna.

Jak dla mnie chyba jedna z lepszych z serii.

Ciekawa, wciągająca, dobrze napisana. Jak zwykle napisana z różnych perspektyw z podziałem na kiedyś i dziś. Zakończenie też udane chociaż lekko przewidywalne ale element zaskoczenia też się znajduje. Zdecydowanie godna polecenia.

Książka strasznie mi się dłużyła i nudziła. Jak jeszcze żadna z tej serii. Natomiast zakończenie podnosi moją ocenę bo niczego się nie spodziewałam. Lubię motywy z osobami których tak naprawdę nie ma. I nie mam na myśli tutaj duchów. Mam nadzieje ze dalsze tomy będą jednak lepsze :)

No w końcu! W końcu doczekałam się nadmorskich akcentów! Nie jestem (co prawda) przekonana, czy był to prawdziwy skok w klimaty Fjallbacki, czy raczej zabieg konieczny, wynikający z osadzenia fabuły na wyspie latarnika, ale ważne, że są! Są wytęsknione przeze mnie fale, łódeczki, makrele etc. I fajnie.
Co się natomiast tyczy samej książki... Wygląda na to, że ma najniższą...

Zacznę od plusów, skoro w dwóch liniach czasowych, obie bohaterki widziały duchy, to zakładam że tam były, fajnie, elementu fantastyki się nie spodziewałem.
Niestety, tyle dobrego, teraz minusy.
Anna- strasznie irytująca, samodestukcyjna postać, jej historia interesowała mnie do momentu zabójstw Lukasa, dalej Pani Läckberg na siłę stara się ją udramatyzować, jestem już...

Książka bardzo dobrze napisana, przyjemnie się czyta. Jest kilka wątków, ale każdy jest dopracowany i wyjaśniony do końca. Niektóre postacie dało się rozszyfrować dość szybko. Mimo wszystko zakończenie zaskakuje, składa się w logiczną całość. I co najważniejsze miałam ciarki :)

Według mnie, najsłabsza część Jakoś tak ciągnęła się niemiłosiernie, wymęczyła mnie okropnie. Po świetnej Syrence, bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabiutko

Camilla Lackberg znow mnie nie zawiodla.Poczatek troche zagmatwany,ale im dalej tym ciekawiej .Duzo sie sie dzieje na wyspie Graskar(wyspa duchow).Jednym slowem polecam i juz nie moge sie doczekac 8 tomu.

To już 7 tom i przyznam , że nadal mi się świetnie czyta. Już na początku tej części spada na czytelników bomba , bo okazuję się , że w wypadku z poprzedniej części brały udział Erika i Anna i Anna była w gorszym stanie i straciła dziecko. A Erika przedwcześnie urodziła dwóch synów. Szkoda mi było Anny. Tyle przeszła i teraz znów musiała cierpieć. Na szczęście z czasem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

14 991