Pałac Cyrce

Okładka książki Pałac Cyrce
Nathaniel Hawthorne Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Seria z Zebrą literatura dziecięca
50 str. 50 min.
1969-01-01
50 min.
Krystyna Tarnowska

więcej Więcej

Przeuroczo napisana opowiastka dla dzieci, oparta na jednej z przygód Odyseusza (tutaj: Ulissesa). W sposób sympatyczny i łagodny przedstawia wizytę jego wojów, a potem i samego Odyseusza, w pałacu Kirke (tutaj: Cyrce), punktując przy okazji różne ludzkie przywary. I to w sposób ogromnie pogodny. Bardzo przyjemna lektura.

Zapewne i reszta zgromadzonych w "Opowieściach z...

• MJ3
  • Dla dzieci