Dziady

Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Orkla Press Polska Seria: Lektury Wszech Czasów utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Orkla Press Polska
romantyzm Konrad
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Lektury Wszech Czasów
romantyzm Konrad

To nie jest trudna w rozumieniu książka. Problem w tym, że jest nawalona katolickim bełkotem, który dzisiaj tylko śmieszy. Polska - naród wybrany - przez niebiańskiego nieudacznika, który porządnie świata nie potrafił stworzyć. To jest już tylko żałosne. Widać, że to pisane w czasach gdy wiedza ludzi o wszechświecie była w zasadzie żadna. Nic nie wiedzieli o otaczającym ich...

Cz. II - 9/10; cz. IV - 2/10; cz. III - 2/10

Dziady. Klasyk klasyków w celu zbudowania naszej narodowej tożsamości. Czy jest to historia zła? Raczeeej nie tylko taka już trochę odklejona, no ale dziatki dziadami muszą być katowane.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

iksde bez komentarza

Każda część "Dziadów" rozpala moją wyobraźnię i zmysły. Czuć mistykę, czuć duchy, czuć rodzimą ziemię. Polecam!

Jeden z największych koszmarów do czytania w szkole. Nie wie, po co taki językowy koszmarek musi prześladować uczniów.

Część II i IV super, III natomiast nieprzyswajalna

Opracowanie z prof. Krawczykiem uświadomiło mnie, jakże wielkie jest to dzieło.
"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem i choćby mimo Boga!" - A. Kosek

Po wyjściu z liceum przeczytałem Dziady na spokojnie, bez zwracania uwagi, na to co jest wymagane na egzaminach. Wtedy takie teksty mają sens, gdy można poznać całość, w pełni od początku do końca. Szkoła sprawia, że mamy awersję do Dziadów, ale jest to tak uniwersalna powieść, że każdy może zinterpretować ją po swojemu i odnaleźć wartość, która doskonale będzie...

Ocena części III.
Część II wiele lepsza.