Wielka księga cenzury PRL w dokumentach

Tomasz Strzyżewski Wydawnictwo: literatura faktu
literatura faktu
2014-01-01

Absolutny "must read" dla każdego, kto interesuje się historią, w szczególności PRL-u. Po lekturze człowiek uzmysławia sobie jak to wyglądało naprawdę i jak odbiegało od wspomnień późniejszych "bojowników" i "antysystemowych kombatantów" - szczególnie ze świata kultury i mediów. W skrócie: byli równo umoczeni i praktycznie sami się wysługiwali z oczywistymi wyjątkami....

Powrót cenzury

Cenzura kojarzy nam się wyraźnie z okresem komunizmu. Tymczasem jej początki sięgają czasów starożytnych. Już cesarz August nakazywał palenie ksiąg proroczych i magicznych. W średniowieczu i w czasach nowożytnych wydano wiele zakazów tępiących druk niektórych książek i pism (zarówno przez Kościół katolicki, prawosławny, jak i tzw. kościoły reformowane)....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem zszokowany, że ta książka nie ma jeszcze recenzji. W dodatku dopiero dziś tj. 31.12.2014 tyle czasu po premierze wydawnictwa, nie ma żadnego oficjalnego jej opisu, ani nawet zamieszczonej okładki książki (który to brak uzupełniłem).
W tak niby opiniotwórczym i na "czasie" portalu o książkach głównie, to chyba można podciągnąć pod sformułowanie SKANDAL!!!

• Chcę w prezencie
  • Literatura faktu