Okładka książki Programowanie strukturalne i obiektowe. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk Adam Majczak
Adam Majczak Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Helion
2010-08-01
2010-08-01
978-83-246-2389-1
technik informatyk podręcznik programowanie strukturalne i obiektowe

"Programowanie strukturalne i obiektowe. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk" autorstwa Adama Majczaka to solidny przewodnik, który doskonale wprowadza w świat programowania dla przyszłych techników informatyków. Książka ta skupia się zarówno na podstawach programowania strukturalnego, jak i na paradygmacie obiektowym, co sprawia, że jest kompleksowym źródłem informacji.

Autor rozpoczyna od omówienia podstawowych koncepcji związanych z programowaniem strukturalnym, prezentując algorytmy, struktury danych i konstrukcje programistyczne. Następnie przechodzi do paradygmatu obiektowego, gdzie czytelnik dowiaduje się o koncepcjach takich jak klasy, obiekty, dziedziczenie czy polimorfizm.

Dla mnie osobiście, "Programowanie strukturalne i obiektowe" były cennym źródłem wiedzy podczas nauki podstaw programowania. Majczak prezentuje materiał w sposób przystępny i zrozumiały, co ułatwia zrozumienie nawet trudniejszych zagadnień. Liczne przykłady i zadania praktyczne pozwalają na aktywne stosowanie nabytej wiedzy.

Książka ta nie tylko dostarcza teoretycznych podstaw programowania, ale także umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności w różnych językach programowania. Polecam "Programowanie strukturalne i obiektowe" każdemu, kto rozpoczyna swoją przygodę z programowaniem. To solidny fundament, który pozwoli zrozumieć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne podejścia do tworzenia oprogramowania.

Podstawy podstaw

Podstawy podstaw