Mother of Pearl

tajemnica II wojna światowa romans Amy Curran Barney Patterson Maureen Lee
literatura piękna
angielski
tajemnica II wojna światowa romans Amy Curran Barney Patterson Maureen Lee
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Wzruszająca historia, bardzo dobrze poprowadzona akcja. Podziwiam Amy, wzrusza mnie Pearl, pozostali bohaterowie świetnie wkomponowani w tło.

Dobra książka, choć to nie jest literatura wysokich lotów. Zakończenie zaskakujące i powracające w pamięci zupełnie niespodziewanie podczas wykonywania zwyczajnych obowiązków i w toku zwykłego dnia.

Historia dwóch kobiet, matki i córki, losy przedstawione naprzemiennie, raz jesteśmy w latach siedemdziesiątych, raz wracamy do czasów II wojny światowej. Powieść o długo skrywanych sekretach i tajemnicach. Polecam!

Piękna zaskakująca.

Niestety nie podzielę zachwytu większości recenzentów. Początkowo mnie na swój sposób wciągnęła - czułam wielki głód czytania, bo od dawna nie miałam takiej możliwości i cieszyłam się z nadzieją na dobrą lekturę.

Ostatecznie mówię jej NIE. Mnie nie przekonała ani w nią nie uwierzyłam. Główna bohaterka - wykreowana tak by ją pokochać - nie wzbudziła mojej sympatii,a wręcz...

To moje pierwsze (i na pewno nie ostatnie) spotkanie z Maureen Lee. Książkę wypożyczyłam zupełnie przypadkowo, ot spodobała mi się okładka i zainteresował opis od wydawcy. Pani Lee snuje swoją opowieść o dwóch bliskich sobie kobietach, matce i córce, rozdzielonych przez wielką tragedię i tajemnicę.
Wojna w Europie dobiegła końca, do opuszczonej tuż po ślubie Amy wraca jej...

Osobiście bardzo mi się podobała. Pokazuję siłę miłości matki do dziecka -co ta miłość jest w stanie zrobić. Bardzo fajna, szybko się czytało.
Dobra na ciepłe popołudniowe lato ;)

Wciągnęła mnie fabuła - troszkę miłości , zawiłości rodzinnych, wojny w tle . Polecam

2041

Na półkach: , , , ,

Nie byłam szczególnie zachwycona "Wędrówką Marty", jednak "Matka Pearl" trafiła prosto do mojego serca! Kompletnie się tego nie spodziewałam, jestem więc totalnie miło zaskoczona :)
Książka nie jest monotonna, potrafi nas zadziwić, wprawić w zadumę, co osobiście wysoko cenię w powieściach.
To, co mnie w książce uderzyło (oprócz głównego wątku oczywiście) to obraz drugiej...

• 2013
  • 2014