Los Tak Chciał

Okładka książki Los Tak Chciał Mary Lynn Baxter
Okładka książki Los Tak Chciał
Mary Lynn Baxter Wydawnictwo: Harlequin Seria: harlequin bestseller literatura obyczajowa, romans
harlequin bestseller
A day in April
Harlequin
1993-01-01
1993-01-01
Pamela Haska
upokorzenie ucieczka powrót przeszłość miłość szansa

Okładka książki Ostatnia misja. Windą do szczęścia Mary Lynn Baxter, Heidi Betts
Ostatnia misja... Mary Lynn Baxter, H...
Okładka książki Rodzinny klejnot. Idealna para Mary Lynn Baxter, Barbara Dunlop
Rodzinny klejn... Mary Lynn Baxter, B...

Mile zaskoczenie, dobrze się czyta.

Mile zaskoczenie, dobrze się czyta.

W sumie biorąc się za tą "polecankę" nie spodziewałam się aż takich tragedii, tzn. domyślałam się że to jakiś smutas więc zaczęłam czytać opinie i nie przedstawiało to się zachęcająco. Normalnie tego nie robię, nie wiem co mnie podkusiło.
Nie przepadam za tego typu książkami, życie jest wystarczająco ciężkie, uwielbiam czytać ale dla mnie to ucieczka do czegoś pięknego, a tutaj niestety tego było bardzo mało.
Wyliczę:
- gwałt
- wylew ojca (matka umarła jak była mała)
- bankructwo/strata domu który był w ich rodzinie od pokoleń
- problemy z nastoletnim bratem
- zerwanie zaręczyn
- jej były bierze ślub z jej przyjaciółką
- mają dziecko - ono umiera gdy główna bohaterka pilnowała - śmierć łóżeczkowa
- robi zabieg aby zajść w ciążę dla swojej przyjaciółki, sperma Zacka, oczywiście Zack nie wie - oddaje im dziecko (przeżywa)
- śmierć przyjaciółki - rak
- walka o dziecko i Zacka
- pomijając to jak ponuro został przedstawiony czas gdy wracała do miasteczka na pare dni

To tak pokrótce. Podeszłam do tego bardziej z dystansem więc nie uroniłam ani kropli. Nawet sama sobie pospojlerowałam aby nie czuć się już bardziej zaskoczona i zniechęcona. Dla mnie to była taka telenowela. Chciałabym potępić bohaterkę, w sumie już na początku jej nie polubiłam ale nie mnie oceniać jak ktoś się zachowa przy takiej tragedii.

To może plusy, czytało się szybko, płynnie i jeśli autorka napisała cokolwiek innego gdzie nie ma tych całych tragedii to z chęcią przeczytam ;)

Postanowiłam nie oceniać książki bo nie podobała mi się tematyka i tutaj dałabym 1/5 ale jednak to jak się szybko czytało i to jak dobrze została napisana wyrównuje rachunki.

Strasznie dawno czytałam tę książkę, w wieku wczesnych nastu. Pamiętam, że podpatrzyłam ją gdzieś w komórce. Moje pierwsze typowe romansidło. Pamiętam do tej pory jak się chowałam, żeby ją poczytać, a zawsze towarzyszyły mi wypieki. Młoda dziewczyna, czytająca książkę dla dorosłych. Wracałam do niej później kilka razy, ale chyba nigdy jako dorosła kobieta. Nie wiem nawet czy chcę, boję się zepsuć wrażenia jakie zrobiła na mnie na początku dorastania.

Tragedia goni tragedię...

ta książka to TRAGEDIA

Tragedia goni tragedię...

ta książka to TRAGEDIA

To w sumie trudna lektura. Z niecierpliwością czekałam na punkt kulminacyjny - moment, kiedy wszyscy poznają prawdę o tym, co stało się Beth. Nie dość, że trzeba tyle czekać to jeszcze na czytelnika spada to wszystko, co spada na główną bohaterkę. Wszystkie jej zmartwienia, kłopoty, mnożące się trudności. Czytając tę książkę byłam totalnie załamana. Nie pochwalam niektórych działań bohaterki, najchętniej zamieniłabym wszystko na lepsze, ale taki jest urok czytania czyjejś twórczości - trzeba się podporządkować. Zatem czytałam pokornie, ulegając coraz większej depresji, ale przeżyłam - jak Beth. Do teraz nie mogę się nadziwić, że ktokolwiek może przetrwać taką tragedię - bo życie Beth było tragedią. Nie jest to najlepsza książka, ale bardzo działa na emocje czytelnika i nie jest zbyt banalna. Z chęcią polecę ją osobom o silnej psychice. :)

To chyba najbardziej wzruszająca książka jaką kiedykolwiek czytałam. Nie będę owjać z bawełnę- ryczałam przez większość rozdziałów... Nie mam pojęcia jakie własne doświadczenia pchnęły autorkę do napisania takiej historii, ale trzeba jej przyznać, że wie jak grać na emocjach (przynajmniej moich). Waga nieszczęść, które spadły na główną bohaterkę w pewnym momencie mnie przytłoczyła. Pomyślałam sobie "nie, to się nie dzieje naprawdę!". Nie wiem co ja zrobiłabym na jej miejscu, ale chyba bym się poddała. To za dużo jak na jednego człowieka. Moment, w którym wszystko wyszło na jaw był bardzo satysfakcjonujący. To był moment, na który czekałam 😊 i przy którym również płakałam jak głupia 😭 Także jeżeli chcesz porządnie nawilżyć sobie oczy i wypłakać się za wszystkie czasy to śmiało, nie zawiedziesz się.

• Romans
  • Harlequin