W krzywym zwierciadle bulimii. Zaburzenia odżywiania oczami matki i córki.

Lorri Antosz BensonTaryn Leigh Benson Wydawnictwo: Harbor Point, Media Rodzina biografia, autobiografia, pamiętnik
Distorted
Zuzanna Bosacka
Harbor Point, Media Rodzina
bulimia zaburzenia zachowań żywieniowych nastolatka Stany Zjednoczone biografia
Distorted
biografia, autobiografia, pamiętnik
Zuzanna Bosacka
bulimia zaburzenia zachowań żywieniowych nastolatka Stany Zjednoczone biografia

Bardzo dobrze ukazana bulimia od strony osoby zawładniętej bulimią jak i od strony matki, cierpiącej i martwiącej się. Pokazuje jak ważne jest wsparcie rodziców i jak dobrze jest się nie poddawać.

Niezwykła książka. Polecam osobom, które chcą bliżej poznać przyczyny i motywy osób walczących z tą chorobą.

Książka ukazuje historię zwykłej nastolatki z wręcz idealnej rodziny. Historię żmudnej i długiej walki z chorobą, która najczęściej zbiera swoje żniwa pośród młodych nastolatek. "W krzywym zwierciadle bulimii" nie było moją pierwszą książką na temat zaburzeń odżywiania się. Czytając tą powieść niekiedy sama czuję tą bezsilność, chęć zrozumienia, depresję oraz bezinteresowną...

Bardzo prawdziwa książka ukazująca chorobę jaką jest bulimia, wstrząsająca, na pewno do niej wrócę..

Książka świetnie przedstawia jak omawiana choroba wygląda z perspektywy chorującej a jak - bliskich.
Nie daję maksimum gwiazdek tylko ze względu na to iż wielokrotnie pojawiają się wątki religijne. Dla wielu osób może być to plus, ale dla mnie częste powtarzanie że wyzdrowienie ma coś z "cudu od Boga" nieco mierzi.

• Zaburzenia odżywiania
  • Rok 2011
  • Psychologia, relacje
  • 2020
  • Książki do wypożyczenia ;)
więcej mniej