Polski kodeks honorowy

prawo kodeks honorowy pojedynek honor
historia
83-7200-496-X
prawo kodeks honorowy pojedynek honor

Dla miłośników historii lub chcących grać w Dzikie Pola. Wiem zupełnie w innym okresie historycznym powstał Polski kodeks honorowy.
Warto się zaznajomić aby mieć wgląd jak wyglądało życie sfer wyższych w II RP.

Dla zainteresowanych historią. Ale właściwie nie wiadomo jaką historią.
Kodeks powstał tuż po pierwszej wojnie światowej. To chyba bardziej nadzieja autora, niż stan rzeczywisty. Już w międzywojniu "Boy" obśmiał go w swoich felietonach.
Chociaż co niektórzy próbowali go wprowadzić w życie ze skutkiem tyleż śmiesznym, co żałosnym...

Władysław Boziewicz (1886 – 1946) - kapitan intendent Wojska Polskiego, autor "Polskiego kodeksu honorowego" (1919). Kodeks dostępny na: [url=file:///C:/Users/user/Downloads/kodeks.pd]file:///C:/Users/user/Downloads/kodeks.pd[/url]

W przedmowie czytamy:
"...Polskie zwyczaje honorowe kształtowały się pod wpływem Włoch, który prawdopodobnie z kulturą Włoch przywędrował do nas jeszcze w ...

Dla pasjonatów historii prawa i historii w ogóle.

Nieco anachroniczny język, ale i tak jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich ludzi chcących ugodzic za odbytych, "Polaków światowych".

Ani to ciekawe, ani to przydatne.

• 2016
  • Kindel
  • Nie dotrwałam do końca
  • 50 książek 2019
  • historia

Dodaj cytat z książki Polski kodeks honorowy