W cieniu zbrodni

Okładka książki W cieniu zbrodni
Helena Henschen Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Terytoria Skandynawii kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Natalia Altebo
Szwecja zbrodnia morderstwo tajemnica

więcej Więcej

2017

Choć spodziewałam się czegoś bardziej beletryzowanego, książka mnie nie zawiodła. Helena Henschen przedstawia nam bolesną historię swojej rodziny, naznaczonej tragicznym zdarzeniem sprzed kilkudziesięciu lat. Prowadzi śledztwo, które daje raczej marne rezultaty, bo morderstwa dokonane przez jej wuja stanowiły tabu dla jej matki i otoczenia. I tak autorka skazana jest na...

Lektura nieco męcząca. Sądząc z opisu można spodziewać się Bóg wie czego, ale w praniu okazało się, że całość jest mocno, hmmm, wymęczona. Ani to czysta sensacja, ani rzetelne studium psychologiczne, coś pomiędzy, ale co może być między tymi dwoma typami literatury?

oparta na autentycznych wydarzeniach, czyta się jak kryminał

Niespotykana lektura!
Przejmująca, a jednocześnie w barwny sposób opowiedziana.
Poza całą niesamowitością samej treści, zadziwia również szczegółowo odmalowane tło obyczajowe i polityczne trudnych lat międzywojennych, pełnych niepokojów społecznych i nadciągających strajków robotniczych w Szwecji.
Pozycja godna polecenia, jako zupełnie inne od klasycznego spojrzenie na...

Pozostawiła po sobie książkowego kaca, sprawiła, że nie mogłam przestać czytać, wciągnęła w swój świat. Jak najbardziej na plus.

Opowieść o korzeniach zbrodni. Wnuczka relacjonuje historię, która przed laty doprowadziła do morderstwa. Bardziej powieść obyczajowa niż kryminał.

Wymęczona

2060

Na półkach: , , , ,

Wszystko dzieje się w niej tak leniwie. Informacje na temat zbrodni są tak skąpe. Przez całą książkę "bałam się" że niczego się nie dowiemy. A jednak ...

• Skandynawskie
  • Kraje nordyckie
  • Kryminały
  • Literatura szwedzka
  • Literatura faktu
  • Historia

Dodaj cytat z książki W cieniu zbrodni