Tajemnica

Okładka książki Tajemnica Sandra Brown
Okładka książki Tajemnica
Sandra Brown Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Secret Splendor
HarperCollins
2011-03-11
1998-01-01
Barbara Cendrowska-Werner
tenisista nałogi strata

Zwykły harlequin, nic ciekawego, jak dla mnie zbyt mało emocji i akcji, męczyłam się czytając ją.

2055

Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę, co wynika z faktu, że zawsze odpowiadał mi styl autorki. Przystępny język, oszczędne opisy i dialogi obfite w celne riposty przyczyniły się do tego, że ta pozycja przypadła mi do gustu. Fabuła może nie jest szczególnie oryginalna, choć trzeba przyznać, że tytułowa tajemnica może wydać się zaskakująca. Szkoda tylko, że nie została ona sekretem do końca, a została czytelnikowi wcześniej wyjawiona. Mimo tego, że wówczas można już było przewidzieć kolejne wydarzenia, nie spowodowało to spadku mojego zainteresowania dalszymi losami bohaterów. Jest to ciepła, optymistyczna lektura, którą lekko i szybko się czyta.

Trudno uwierzyć, że napisała to Sandra Brown. Romans, który przypomina bajkę "Żuraw i czapla". Skoro to romans, to dlaczego na pierwszą scenę miłosną trzeba długo czekać, bo aż do drugiej połowy książki? Skoro to romans, to dlaczego nie sposób uwierzyć w uczucia bohaterów? Kiepski ten romans...

Typowy Harleqin, ale w stylu Sandry Brown, nie przesłodzony, z odrobiną dramatu. Dla miłośniczek przyjemna lektura :)

Bardzo chętnie po dłuższej przerwie sięgnęłam po książkę Pani Sandry Brown. Miałam nadzieję na ciekawą intrygę, stopniowanie napięcia i wreszcie nagły zwrot akcji, do których autorka zdążyła przyzwyczaić swoich czytelników w innych powieściach.

Muszę przyznać, że poczułam się nieco rozczarowana, gdyż powieść okazała się typowym romansem, zbyt przewidywalnym i nieco naiwnym, choć fabuła naprawdę może zainteresować.

Arden Gentry wyjeżdża na Hawaje aby odnaleźć swoje dziecko, które przed niemal dwoma laty urodziła dla pewnej pary, która nie mogła mieć własnego potomstwa. Mąż Arden - znany ginekolog Ron Lowery - zmusił żonę do wykonania zabiegu zapłodnienia komórkami obcego mężczyzny - przyszłego ojca dziecka. Otrzymał za to duże pieniądze, którymi nie musiał się dzielić z biologiczną matką dziecka.
Zaraz po porodzie Arden zaszantażowała męża i zażądała od niego połowy otrzymanej kwoty i podpisu na wniosku rozwodowym. Kobieta musiała zadbać o swego starszego synka Joey'a, który chorował i wymagał kosztownej terapii, dla Rona natomiast bardziej od zdrowia własnego dziecka liczyły się hazardowe długi. Joey niestety przegrywa walkę z chorobą i po jego śmierci Arden postanawia odnaleźć swojego drugiego synka bo jak powiedziała "musiała choć raz ujrzeć dziecko, które urodziła...".

Ojcem niespełna 2-letniego chłopca jest sławny tenisista Drew McCasslin, który chce uporządkować swoje życie po nagłej śmierci żony. Pragnie wrócić na kort i znów stać się sławnym, po tym jak popadł w depresje i topił smutki w alkoholu. Arden udaje się poznać Drew i spędzić trochę czasu z Mattem. To i tak dużo więcej niż początkowo zakładała. Kiedy ma zdradzić mężczyźnie swoją tajemnicę zawsze coś staje jej na przeszkodzie. Jak łatwo się domyślić skrywane sekrety wychodzą na jaw w najmniej oczekiwanych momentach i niszczą wszystko co zostało osiągnięte...

Dość oryginalna historia jest dużym atutem tej powieści. Jeśli macie ochotę na wycieczkę na słoneczne Hawaje i szczegółowe poznanie historii biologicznej matki, która odnajduje swoje dziecko to zachęcam do sięgnięcia po tę niewymagającą powieść.

Zaskakująco dobra książka.

Zaskakująco dobra książka.

Słynny tenisista, próbuje uporządkować swoje życie. Postanawia skończyć z nałogiem i wznowić terningi. Pewnego dnia wpada mu w oko młoda kobieta. Zaprasza ją na lunch. Zaczynają się spotykać gdzie w między czsie rodzi się między nimi uczucie.

Bardzo fajna historia. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Polecam.

Bardzo fajna historia. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Polecam.

Nie zachwyciła mnie

Nie zachwyciła mnie

1967

Bardzo przewidywalna i przesłodzona miłosna historia. Miało być oryginalnie, ale wyszło słabo.

• Harlequin
  • Romans
  • 2011 przeczytane (akcja 52)
  • 2013.

Dodaj cytat z książki Tajemnica