Krwawe rewolucje

Egmont Polska
Rowdy Revolutions
literatura dziecięca
Małgorzata Fabianowska

Polecam! Książka pozwala poznać historię krwawych rewolucji w bardzo atrakcyjny i przestępny sposób.

2035

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i przybliżająca losy ludów, które wygięły, nie zostawiły po sobie kronik. Możemy tylko liczyć na odkrycia archeologów, ich wytężoną prace i próbę rekonstrukcji ważnych wydarzeń oraz codzienności, pracę archiwistów przekopujących zakamarki różnorodnych klasztorów, zamków, twierdz, grobowców. A praca nie jest łatwa...

Od tych książeczek zaczęła się moja fascynacja historią. Czytałem je pewnie w wieku 10-16 lat. Polecam gorąco!

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

STRRRASZNIE KRWAWA HISTORIA

Seria „Strrraszna historia” powstała jako edukacyjny cykl oparty na serwowaniu młodym czytelnikom ciekawostek niegrzecznych, lekko makabrycznych czy strasznych, które najskuteczniej do nich przemawiają. Nie wszystkie tomy do końca wpasowują się w ten temat, ale niniejszy na pewno doskonale oddaje duch tego, czym miał być seria. Ale czego...

Na półkach: , , , ,

Przekazanie historii w humorystyczny i straszny sposób, opierający się na wyborze pikantnych szczegółów z podanych zagadnień, które na pewno zauroczą młodego czytelnika. Mamy więc opisy, zagadki, rysunki, poematy, listy.

Rewolucje: od Mezopotamii po współczesne, przywódcy, postulaty, przebieg, hasła, kalendarium.

2035

Bardzo dobra powieść dla młodzieży. Dużo różnych faktów dotyczących historii rewolucji. Można poznać wiele ciekawostek z przeszłości.

Absolutnie rewelacyjna seria, która pozwala na poznawanie historii w niezwykle atrakcyjny sposób. Polecam!

• Historia
  • Chcę w prezencie
  • Dzieciństwo
  • Strrraszna historia
  • Z dzieciństwa
  • Popularno-naukowe

Dodaj cytat z książki Krwawe rewolucje