Dziś na BookTargu – sobota, 8 maja

LubimyCzytać LubimyCzytać
08.05.2021

Sobota to już trzeci dzień trwania BookTargu i kolejna porcja literackich wrażeń. Z czytelnikami wirtualnie spotkają się: Marta Kisiel, Aneta Jadowska, Marcin Mortka, a także Marek Górlikowski, Katarzyna Simonienko. Odbędą się również rozmowy z Katarzyną Nosowką oraz z Alkiem Rogozińskim i Jackiem Galińskim. Sprawdźcie szczegóły!

Dziś na BookTargu – sobota, 8 maja

W sobotę 8 maja transmisje rozpoczną się o godz. 15. Pamiętajcie, że każde spotkanie możecie śledzić na Facebooku lubimyczytac.pl oraz BookTargu, a także na LC.TV na YouTube.

BookTarg – spotkania w sobotę, 8 maja

Godz. 15.00 „Państwo Gucwińscy” Marek Górlikowski | BookTarg

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki o państwie Gucwińskich, reporterem i dziennikarzem Markiem Górlikowskim. Porozmawia z nim Remigiusz Koziński, redaktor lubimyczytać.pl, który pracuje w poznańskim ZOO. 

Rozmowa poświęcona będzie m.in. błyskawicznej karierze dyrektorów poznańskiego ośrodka, narastającym wokół nich kontrowersjom i ich głośnemu odejściu z ośrodka. Poznamy też tajemnice prowadzonego przez nich ogrodu.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Godz. 16.00 „Nerwy w las” Katarzyna Simonienko | BookTarg

Wszyscy jesteśmy narażeni na wpływ negatywnych aspektów współczesnego stylu życia. Z presji, wiecznego pośpiechu, samotności w tłumie wyrastają: stres, depresja, wypalenie. Z autorką, psychiatrą Katarzyną Simonienko, porozmawiamy o niezawodnym antidotum na te dolegliwości, o terapii lasem.

Spotkanie poprowadzi redaktor lubimyczytać.pl Remigiusz Koziński.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Godz. 17.00 Kisiel, Jadowska, Mortka – fantastyczna literatura! | BookTarg

Dorastanie to niezwykły czas.

W jaki sposób dotrzeć zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników? W czym zawiera się uniwersalizm fantastyki?

O różnicach w pisaniu dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z Anetą Jadowską, Martą Kisiel oraz Marcinem Mortką, porozmawia Marcin Waincetel, redaktor lubimyczytać.pl.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Godz. 18.00 Joanna Jax i Nina Majewska-Brown | BookTarg

Ich powieści są niezwykle popularne - sięgają po nie zarówno ci, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o historii, jak i czytelnicy spragnieni prawdziwych emocji zaklętych na kartach książek. Z czytelnikami Booktargu spotkają się Joanna Jax, autorka m.in. cykli „Zemsta i przebaczenie" czy „Drugi brzeg" oraz Nina Majewska-Brown, autorka m.in. książek „Ostatnia więźniarka Auschwitz" i „Anioł życia z Auschwitz".

Rozmowę poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Godz. 19.00 Katarzyna Nosowska | BookTarg

Zapraszamy również na spotkanie z Katarzyną Nosowską. Nie tylko autorką hitów, które śpiewane są od lat, ale i książek, które zawojowały listy bestsellerów. Katarzyna Nosowska spotka się z czytelnikami na żywo, a spotkanie będzie dotyczyło oczywiście literatury.

Przypominamy, że książki: „A ja żem jej powiedziała" oraz „Powrót z Bambuko" zdobyły najwięcej głosów czytelników i zwyciężyły w kategorii publicystyka w Plebiscycie Książka Roku lubimyczytać.pl i Allegro w latach: 2019 i 2020.

Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl, która nuci „Herbata stygnie zapada zmrok...".

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku. 

Godz. 19.00 Alek Rogoziński i Jacek Galiński | BookTarg

Na tym spotkaniu będzie się działo! Dwaj znani i lubiani autorzy komedii kryminalnych porozmawiają z czytelnikami i zdradzą swoje sekrety na wywoływanie uśmiechu na twarzach tych, którzy sięgnęli po ich książki.

Alek Rogoziński („Ukochany z piekła rodem", „Teściowe w tarapatach") i Jacek Galiński (seria o Zofii Wilkońskiej) opowiedzą, dlaczego zdecydowali się w głównych rolach swoich powieści obsadzić bohaterki-seniorki.

Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

III edycja BookTargu od 6 do 12 maja

Program na wszystkie dni zawarty jest na stronie booktarg.pl. Osobom związanym z rynkiem książki szczególnie polecamy branżową część BookTargu. Jej wydarzenia dostępne są tutaj.

Tysiące książek w atrakcyjnych BookTargowych cenach znajdziecie na Allegro – wystarczy kliknąć tutaj. 

Organizatorzy: lubimyczytac.pl, Allegro i Legimi. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły wyborcza.pl, gazeta.pl i Radio 357.

Do zobaczenia online!

[as]


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
akarin 08.05.2021 21:40
Czytelniczka

Spotkanie z Marcinem Mortką, Anetą Jadowską i Martą Kiesiel bardzo fajne, sama czytam literaturę przeznaczoną dla dzieci bo czytam też dzieciom. Cała trójka kocha Małe Licho, najmłodszy uwielbia Tapiego.
Marta Kiesiel pięknie mówiła o emocjach, to jest dokładnie to czego szukamy jako rodzice i czego szukaja nasze dzieciaki w książkach. Doskonale pamiętają te, przy których...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 07.05.2021 11:40
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post