forum Oficjalne Aktualności

Lubicie słuchać książek? Poznajcie 7 ciekawostek o audiobookach

LubimyCzytać
utworzył 17.06.2021 o 12:41

Niektórzy nie wyobrażają sobie, że mogliby czytać w sposób inny niż tradycyjny – z papierowym egzemplarzem swojego ulubionego utworu w ręku. Inni z kolei przekonali się do ebooków, dzięki którym mogą w małym urządzeniu pomieścić niemałą liczbę książek. Są też ci, którzy doceniają audiobooki, towarzyszące im podczas codziennych obowiązków domowych czy w drodze do pracy. Jeśli i wy doceniacie ten ostatni wynalazek, poznajcie 7 dotyczących go ciekawostek.

Zobacz pełną treść

odpowiedzi [43]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Nana 25.06.2021 13:25
Czytelniczka

Przygodę z audiobookami zaczęłam rok temu i odtąd niezmiennie umilają mi drogę do i z pracy, łącznie prawie 2h dziennie. Dzięki temu mogę ciągle obcować z literaturą, bo niestety na czytanie tradycyjne mam bardzo mało czasu. Podstawą jest dobry lektor. Nie wyobrażam już sobie samotnej podróży samochodem bez słuchania przygód moich ulubionych bohaterów :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
marcin_N1 25.06.2021 20:44
Czytelnik

I podejście -- do audiobooków przyniosło klęskę,
wyszedłem z założenia że będę ich słuchał przed zaśnięciem, niestety głos lektora mnie usypiał i nici z treści książki.
II podejście -- słuchanie podczas spacerów a także kiedy wykonuję jakąś pracę na komputerze która nie wymaga dużego wysiłku umysłowego było strzałem w 10, szczególnie spacery.

Oprócz tego czytam sobie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Hania 26.06.2021 14:13
Czytelniczka

Audiobooki zyskały moją uwagę właśnie rok temu, dzięki aplikacji EmpikGo. Wcześniej myślałam, że nie sięgnę po ten sposób obcowania z literaturą.  W książkach liczyły się pachnące drukiem strony i sama chwila zaczytania. Jednak teraz uwielbiam sprzątać, gotować i spacerować słuchając audiobooków! Łączę przyjemne z pożytecznym, a dzięki interpretacji lektorów niektóre...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
nordvargr 28.06.2021 11:31
Czytelnik

Nie mam nic przeciwko audiobookom, i jest to jedna z form poznawania treści, którą stosuję. Wiele zależy od lektora, ale sam wybór tyt. też ma znaczenie, tak jak w formie papierowej, niektóre pozycje wymagają przerw, przemyśleń, przetrawienia, lub są zwyczajnie... ciężkie w czytaniu. Tzw. superprodukcje czy seriale audio to trochę wynajdywanie koła na nowo. Radio ma już pod...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd