Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1090330
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Dwa procent ludzkości - wygraj książkę "Pozostawieni"

LubimyCzytać
utworzył 04.07.2014 o 11:09

Pewnego październikowego dnia z powierzchni ziemi znika dwa procent ludzkości. I to bynajmniej nie z powodu nagłej katastrofy, śmiertelnej choroby czy pogromu z rąk fanatycznych morderców. W książce "Pozostawieni" nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną zniknięcia. Poznajemy jedynie historie ludzi, którzy pozostali. Ich rozpacz, dezorientację, próby ułożenia sobie życia na nowo.

Co zatem według Was stało się z tymi, którzy zniknęli? Gdzie się znajdują, co robią? I kto lub co, stoi za przyczyną ich zniknięcia?
Czekamy na Wasze propozycje. Prosimy o teksty do 2000 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Pozostawieni - Jacek Skowroński
Pozostawieni

Autor : Tom Perrotta

Stephen King stwierdził, że ta książka "to, mówiąc najprościej, najlepszy odcinek »Strefy mroku«, którego nigdy nie obejrzałeś”. Co się stanie, gdy nagle znikną tysiące ludzi? Znikną tak po prostu...Jak poradzą sobie z tym ci, którzy pozostali? Trzy lata po tajemniczym zniknięciu dwóch procent ludzkości, mieszkańcy Mapleton muszą odnaleźć się w świecie pogrążonym w żałobie. Pogodzić się z utratą ukochanych, sąsiadów, przyjaciół. Nowy burmistrz, Kevin Garvey próbuje tchnąć w nich ducha walki i nową nadzieję, choć również jego własna rodzina rozpadła się w wyniku tragicznych zdarzeń. Jego żona złożyła śluby milczenia i dołączyła do sekty religijnych fanatyków, syn rzucił studia i podążył za samozwańczym prorokiem, a córka w niczym już nie przypomina dawnej pilnej uczennicy. Od 30 czerwca w HBO emitowany jest serial na motywach powieści z Liv Tyler i Justinem Theroux w rolach głównych, wyprodukowany przez Damona Lindelofa, laureata Emmy za serial „Lost: Zagubieni”, oraz Toma Perrottę, nominowanego do Oscara za „Małe dzieci”.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 4 do 9 lipca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 2000 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Znak Literanova.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [134]

Sortuj:
577
7
07.07.2014 10:59

ZNIKNĄĆ ŻEBY ZAISTNIEĆ – kartkę o takiej treści, znalezioną wśród porannej poczty, miął w swoich rękach Adam. W tym samym czasie ustalony procent ludzi na całym świecie otwierał właśnie swoje koperty, by odczytać każdy w swoim języku, taką samą wiadomość. „Co do ….” – zaklął w myślach Adam. „To jakiś tani chwyt reklamowy czy co? A może nowa religia – bądź dobry, a się...

więcej

6
0
07.07.2014 12:26

- A może oni wcale nie zniknęli? Żyją wśród nas- niewidoczni dla ludzkiego oka. Może założyli własne, małe społeczeństwo. Takie bez wojen, chorób. Świat idealny. Nie pamiętają nas, albo po prostu nie mogą się z nami skontaktować. A jeżeli to nie kto inny, ale właśnie oni czuwają nad nami- są tzw. szóstym zmysłem. Zatrzymują nas zanim wejdziemy na drogę, ratując nas tym...

więcej

135
92
07.07.2014 13:13

Pewnego lipcowego dnia z powierzchni ziemi zniknęło dwa procent ludzkości. Każdy człowiek za sprawą działalności swojego anioła stróża został przeniesiony do miejsca swoich marzeń. Wszystkie te miejsca o których marzą ci ludzie zostały w stworzone w niebie za pośrednictwem aniołów budowlańców- stworzycieli ludzkich marzeń na terenie nieba. Dwa procent ludzi przeżyło...

więcej

987
0
07.07.2014 15:00

Eksperyment. Nikt nie miał o nim pojęcia. I nikt mieć go nie będzie.
Jako, że nauka idzie w coraz lepszym kierunku, a ludzka chęć stworzenia ,,idealnego człowieka" zwiększała się, władze zjechały się się z najdalszych zakątków świata, by omówić i ukryć przed całym społeczeństwem według nich świetny plan.
Plan polegał na wstrzyknięciu 2%-om ludzkiej populacji, z różnych...

więcej

6
4
07.07.2014 15:07

Każdy ma swoje marzenia. Niektóre są ogromne, niespotykane, fascynujące. Inne zaś są maleńkie, przeciętne, zwykłe.
Osoby, które miały wielkie marzenia zostały przeniesione na gwiazdy.
To właśnie przez ich marzenia znikło aż 2% ludzi.
Siedzą ci marzyciele na złotych gwiazdach i myślą, i marzą.
Osoby te można zobaczyć tylko nocą, ale nie martwmy się! Oni wrócą.
Wystarczy...

więcej

30
0
07.07.2014 15:26

Z nikomu nie wyjaśnionych przyczyn znika z ziemi 2 procent ludzkości. Ludzie dostają szału na samą myśl co może stać się z nimi. Próbują wykorzystać swoje życie na 100 procent z myślą, że to może spotkać także ich. Boją się tego, co stało się z zaginionymi i ze strachu obgryzają paznokcie i okaleczają się. Nie wiedzą, ale ja wiem... Najprawdziwszy z najprawdziwszych - Bóg,...

więcej

250
200
07.07.2014 17:31

Myślę, że trzeba spojrzeć całkiem realnie na sprawach. Część osób, która zniknęła pewnie została porwana, są gdzieś więzieni i przetrzymywani. Ale nikt nie chce ich zabić. Oni tylko chcą by cierpieli fizycznie i przede wszystkim psychicznie. Choć ci ludzie wciąż mają nadzieję. Część z nich udało się uciec, wydostać. Ale przecież nie mogą wrócić do rodzin, nie mogą normalnie...

więcej

237
7
07.07.2014 17:31

„Jak podają największe światowe agencje, szacuje się, że na Ziemi ‘zniknęło’ w niezrozumiałych okolicznościach około 2% populacji. W związku z tymi doniesieniami, także polskie służby zaczynają łączyć masowe zgłoszenia o zaginięciach z ogarniającą świat ‘epidemią zniknięć’ ”.
-Taa..Jasne…Co za pieprzenie, już nie mają czego wymyślać…- wymruczał w stronę telewizora Jacek,...

więcej

98
0
07.07.2014 18:22

Po prostu wygasło.
Ubrana w szary, rozciągnięty sweter kobieta gładziła dziewczynkę po długich, przetłuszczonych włosach. Nikt nie słyszał co szepcze jej do ucha. Być może słowa pocieszenia. Ale bardziej prawdopodobne, że nieokreślony słowotok. Trudno o logiczne zdania. W obecnej sytuacji nic nie prowokuje bardziej niż cisza i nie koi lepiej niż słowa.
Wszyscy zachowywali...

więcej

43
3
07.07.2014 18:48

Według mnie to te dwa procent ludzkości to nie są przypadkowe osoby, tylko raczej takie, które będą potrzebne, aby odbudować świat na innej planecie. Jakby tu inaczej napisać... o to są wybrani przez los. Ludzkość była wystawiana na wiele zagrożeń i tylko najsilniejsi z najsilniejszych przetrwać mogą na specjalnie stworzonej planecie. Teraz stoi pytanie kto to zrobił?...

więcej

Reklama
zgłoś błąd