Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1091440
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Detektyw doskonały - wygraj książkę "Uprowadzeni"

LubimyCzytać
utworzył 24.06.2014 o 11:17

Prywatny detektyw to najczęstszy bohater powieści kryminalnych. Często budzi większe zaufanie i daje większą nadzieję na rozwiązanie sprawy niż, dajmy na to, policjant. Elvis Cole, główny bohater "Uprowadzonych" jest typem macho i, jak większość prywatnych detektywów, ma swoje małe dziwactwa. Jaki powinien być idealny detektyw? Jakie mieć cechy?

Czekamy na teksty o objętości do 1200 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Uprowadzeni - Jacek Skowroński
Uprowadzeni

Autor : Robert Crais

Kolejna książka o śledztwach prywatnego detektywa Elvisa Cole’a autorstwa jednego z najpopularniejszych amerykańskich autorów powieści sensacyjnych. Tym razem bohaterowi śledztwo zleca Nikita Morales, której córka zniknęła. Chociaż ktoś złożył jej przez telefon żądanie okupu, Nikita podejrzewa, że córka uciekła ze swoim chłopakiem, i że młodzi potrzebują pieniędzy. Ale Nikita się myli. Córka i jej chłopak zostali uprowadzeni przez bajadores, bandytów żerujących na innych bandytach, zawodowców z pogranicza, którzy wykorzystują nie tylko swoje ofiary, ale i siebie nawzajem. Kradną narkotyki i broń, porywają ludzi, kupując ich i sprzedając jak zwykły towar – i zabijając tych, których sprzedać nie mogą.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 24 do 30 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1200 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Świat Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [85]

Sortuj:
768
206
30.06.2014 10:17

Idealny detektyw jest przede wszystkim podejrzliwy, kwestionuje wszystko, co usłyszy, sprawdza, weryfikuje i upewnia się jak jest w rzeczywistości. Zadaje dużo pytań, nawet tych pozornie nie mających sensu, które poprowadzą go do rozwiązania sprawy jak w znanym przysłowiu - po nitce do kłębka. Musi być też dobrym, ale dyskretnym obserwatorem. Ważna w tej pracy jest też...

więcej

94
0
30.06.2014 10:50

Być jak idealny detektyw - moje dziecięce marzenie, kiedy jako małolata po obejrzeniu kilku odcinków jakże popularnych seriali kryminalnych (oczywiście po kryjomu - udawanie snu miałam opanowane do perfekcji...) biegałam z wyimaginowanym pistoletem truymfalnie ratując moje miasto przed złem. Chciałam być jak amerykańskie blond-bohaterki z lat 80-tych: piękne, wysportowane,...

więcej

1070
35
30.06.2014 12:07

Idealny detektyw?
Opalony, umięśniony, wysoki, niebieskooki blondyn o zniewalającym śnieżnobiałym uśmiechu. Mężczyzna, na widok którego, z wrażenia pod każdą kobietą uginają się kolana. Flirciarz ze świetnym poczuciem humoru. Koniecznie dobrze wychowany i szarmancki. Na dodatek najlepszy detektyw w całym wydziale! Nie ma dla niego nierozwiązywalnych spraw. Odważny,...

więcej

539
2
30.06.2014 12:31

Za oknami zapadał już zmrok. Wnętrze gabinetu detektywa Reeda oświetlała tylko pojedyncza lampka stojąca na biurku. Na krześle w dobrze skrojony garniturze siedział on - James Reed.
Jego inteligencja i umiejętność wnikliwego myślenia przerażała każdego przestępce.
O jego umiejętnościach strzeleckich krążyły legendy.
Jedna z nich mówiła, o tym że trafił z odległości 100...

więcej

158
4
30.06.2014 16:28

Moim zdaniem ,idealany detektyw powinien myśleć logicznie ,musi mieć bujną wyobraźnię połączoną z kreatywnością (czasami "złoczyńcy" wpadają na takie pomysły ,żeby ukryć ślady że "głowa mała").Ważne jest również odwaga i bycie otwartym na wszystko dookoła(np. gdy przeprowadza się wywiady ze świadkami.)
Sądzę że perfekcyjny detektyw powinien mieć niebanalną technikę...

więcej

282
2
30.06.2014 16:39

Idealny detektyw to nieistniejący detektyw. Gdybyśmy przypisali mu najlepsze cechy – spostrzegawczość, inteligencję, spryt, zapobiegliwość, trafność w ocenie ludzi to byłby on w stanie zapobiec występkom nim te by się wydarzyły. Idealny detektyw zniszczyłby więc sam siebie, bo nie dopuszczałby do kradzieży, rabunków, zabójstw, bowiem byłby zawsze dwa kroki przed...

więcej

348
214
30.06.2014 17:48

Uważam, że nie ma jednego, idealnego „przepisu” na doskonałego detektywa. Zupełnie różne kombinacje cech mogą dać w efekcie równie dobrych kandydatów. Dlatego postaram się jedynie przedstawić „bazę” przymiotów, których wypadkową może, aczkolwiek nie musi być postać detektywa idealnego. Po pierwsze istotna jest inteligencja, bystrość oraz zdolność szybkiego podejmowania...

więcej

686
76
30.06.2014 18:37

Idealny detektyw powinien być oddany sprawie, którą prowadzi.
Powinien racjonalnie myśleć i ufać swojemu instynktowi. Nie rezygnować i nie poddawać się, gdy nie zbliża się do rozwiązania zagadki, tylko jeszcze bardziej starać się ją rozwiązać. Nie powinien oczywiście przesadzać w tym poświęcaniu się swojej pracy, życie osobiste też musi posiadać. Powinien być inteligentnym...

więcej

1491
20
30.06.2014 19:01

„IDEALNE CECHY W MOIM ZAWODZIE”
SEZON 2
ODCINEK 4
Prowadzący: Dobry wieczór Państwu! W dzisiejszym odcinku „idealnych cech w moim zawodzie” będziemy mówić o detektywach, a gośćmi specjalnymi będą Sherlock Holmes i Herkules Poirot. Powitajmy ich gorącymi oklaskami!
Sherlock i Herkules wchodzą i siadają na kanapie naprzeciwko prowadzącego.
SH: Uwielbiam wasz program! Zawsze...

więcej

1441
743
30.06.2014 19:06

- Coś ty, do cholery, nawyprawiał? – krzyknął. Asystent z niepokojem spojrzał na szefa agencji detektywistycznej, rzadko kiedy wpadał w złość. Jego wzrok powędrował ku źródłu wybuchu - detektyw Michał Nowiński . Jego twarz nie wyrażała żadnej konkretnej emocji, wydawał się spokojny, rozluźniony, w przeciwieństwie do szefa.
- Prawie cię zabili! – wrzasnął.
- Ale nie...

więcej

Reklama
zgłoś błąd