Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2261
Dyskusji
1057539
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Notatnik ze wskazówkami - wygraj książkę "Piękny dzień"

LubimyCzytać
utworzył 05.06.2014 o 11:18

Są chwile, kiedy potrzebujemy wsparcia ze strony bliskich: ich czułych słów czy rozsądnych porad. Jedną z takich sytuacji są przygotowania do ślubu, nieraz trudne, najczęściej stresujące. Sposobem na to, by uniknąć wpadek i gaf i przewidzieć każdą ewentualność może być poradnik przygotowany przez bardziej doświadczoną osobę. Jakie porady dla najbliższej osoby zawarlibyście w swojej wersji Notatnika przedślubnego?

Czekamy na teksty o objętości do 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najlepszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Piękny dzień - Jacek Skowroński
Piękny dzień

Autor : Elin Hilderbrand

Rodzina Jennifer przygotowuje się do jej ślubu na pięknej wyspie Nantucket. Margot, siostra panny młodej, przygląda się temu z politowaniem, bo już nie wierzy w miłość. A Doug, ich ojciec, musi wreszcie zadecydować, co czuje do kobiety, z którą się związał po śmierci ukochanej żony. Panna młoda nie rozstaje się z Notatnikiem, w którym jej matka zawarła szczegółowe wskazówki dotyczące tego pięknego dnia. Ale czy nawet najbardziej drobiazgowe zapiski mogą przygotować Jennifer na prawdę, która tego dnia wyjdzie na jaw? Co jeszcze może się zdarzyć, gdy cała rodzina zgromadzi się na jednej małej wyspie? Autorka umiejętnie maluje słodko-gorzkie oblicza miłości, pokazuje, czym jest wierność i zaufanie i jak różnorodne mogą być wyobrażenia o szczęściu. Elin Hilderbrand jest nazywana królową wakacyjnych powieści; sprzedała ich już ponad 4 miliony. Ich akcję umieszcza na malowniczej wyspie Nantucket, na której rodzą się wielkie miłości, rozgrywają rodzinne dramaty, a odwieczne przyjaźnie są poddawane próbom.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 5 do 11 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [67]

Sortuj:
2839
4
05.06.2014 11:18

 Piękny dzień Piękny dzień


1131
2
11.06.2014 23:43

Kochaj- patrz na ukochaną osobę sercem pełnym wszystkich trzech rodzajów miłości: agape, eros, filia.


203
0
05.06.2014 15:57

1. Nigdy nie oszukuj osoby na której ci zależy.
2. Nie oskarżaj o zdradę bez KONKRETNYCH dowodów.
3. Uszczęśliwiaj ''swoją miłość'', ale nie daj się wykorzystywać.
4. Kochaj całym sercem i to okazuj.
5. Pomagaj z problemami.
6. Ufaj.
7. Czasami przyznawaj rację.
8. Nie zdradzaj.
9. Spędzaj z nim/nią dużo czasu.
10. Daj mu trochę wolności.
11. Przestrzegaj zasad powyżej,...

więcej

114
18
05.06.2014 16:07

Moja Najbliższa Osobo,
Chciałam zawrzeć tu kilka rad, dzięki którym miałbyś udane życie małżeńskie. Niestety, jako że jesteś mi najbliższy i najprawdopodobniej musialabym pisać sama o sobie, nie ma tak łatwo. Nie istnieje wzorzec do każdej kobiety, każda ma inny, a jeśli chcesz go poznać - próbuj.

Pamiętaj tylko, że liczą się dwie rzeczy - miłość i zaufanie. No i, jeżeli...

więcej

7121
3083
05.06.2014 16:30

Moja Droga Przyjaciółko,
jako osoba z półwiecznym stażem małżeńskim mogłabym dawać Ci rady przez kilka godzin... Ale po co? Lepiej spędzić ten czas na miłej pogawędce przy butelce wina.
Pamiętaj jednak o JEDNEJ WAŻNEJ SPRAWIE - bierzesz ślub ze swoim mężem, nie z teściami !!! (i tego się trzymaj:)).


1275
13
05.06.2014 17:16

Tak miło na was patrzeć. Planujecie każdy szczegół wesela, zaglądacie sobie w oczy, śmiejecie się, odliczacie dni. W szampanie mają być truskawki, na pierwszy taniec wybraliście piosenkę Nata Kinga Cole’a. Zastanawiacie się, czy wybrać zaproszenia z białą czy bordową kokardką. Jesteście szczęśliwi. Tak bym chciała ułatwić Ci to wszystko, co nastąpi później. Ustrzec przed...

więcej

57
6
05.06.2014 18:41

Wprost przepięknie powiedziane, naprawdę pozostaje wydrukować to, co napisałaś i ofiarować w przededniu ślubu swej drugiej połówce!


57
6
05.06.2014 18:47

Niezależnie od tego, czy poradę przedślubną miałabym kierować do kogoś najbliższego jako do mego Ukochanego, czy może do przyjaciółki lub krewnego który ma szlachetny zamiar wejścia w małżeńskie stadło, powiedziałabym mu/jej tylko jedno słynne zdanie, w którym jak myślę znajduje się kwintesencja szczęśliwego pożycia małżeńskiego- a brzmi ono:
"Miej serce i patrzaj w...

więcej

1928
632
05.06.2014 18:48

Garść rad dla Panny Młodej:

Absolutnie się nie denerwuj!
Bądź sobą.
Ciągle powtarzaj: dam radę.
Dołóż starań, by tego dnia wyglądać jak księżniczka.
Emocji okazywać się nie bój!
Fryzurą się nie przejmuj, jeśli nie będzie idealna.
Goście są tylko dodatkiem – Ty jesteś dziś najważniejsza.
Humor dobry to podstawa.
Inne panny młode nie dorastają Ci do pięt.
Jesteś dzielna!
...

więcej

35
0
05.06.2014 19:50

Kochana,
moja ulubiona cyfra to sześć, nie wiem czemu ale chyba mam taką cichą nadzieje, że może kiedyś uda mi się wygrać szóstkę w totka;)a może sześć oznacza szósty dzień tygodnia i jest to sobota a dla mnie oznacza to czas wylegiwania się do woli w fotelu z książką w ręku. Dlatego też postaram się zamknąć "moje mądrości życiowe" w sześciu punktach:
po pierwsze, pamiętaj...

więcej

430
0
05.06.2014 21:27

Moja Droga, przed Tobą czas stresujący, ale jakże piękny. Dni pełne zabiegania i oczekiwania na ten jedyny, tak wyjątkowy, dzień w życiu. Tego dnia będziesz przyrzekała miłość mężczyźnie, którego sobie wybrałaś, z którym jesteś gotowa stawić czoła trudom dnia codziennego. Ten dzień powszedni, zmartwienia, kłopoty, które nadejdą – bo nadejdą choć teraz wydaje się to...

więcej

757
206
05.06.2014 22:16

Piszę do Ciebie tych parę słów, bo wkrótce weźmiesz ślub z miłością swojego życia. Wszyscy mamy nadzieję, że ten szczególny dzień to dopiero początek Waszego wspólnego życia. Nie martwimy się o to, jak sobie poradzicie jako małżeństwo. Jesteście parą cudownych ludzi, którzy bardzo mocno się kochają, ufają sobie i szanują siebie nawzajem. Mam tylko jedną radę dotyczącą...

więcej

Reklama
zgłoś błąd