Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2280
Dyskusji
1100421
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - wygraj książkę "Niezbędnik obserwatorów gwiazd"

LubimyCzytać
utworzył 09.12.2013 o 14:22

Przyjaciele to jedne z najważniejszych osób w naszym życiu. Dzięki ich wsparciu i pomocy możemy dużo łatwiej radzić sobie z problemami, a i radości przeżywane są intensywniej. Opiszcie sytuację, w której bardzo ważne było dla Was wsparcie przyjaciół.
Czekamy na teksty o objętości do 2000 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorów pięciu najciekawszych tekstów nagrodzimy egzemplarzami książki.


Niezbędnik obserwatorów gwiazd - Jacek Skowroński
Niezbędnik obserwatorów gwiazd

Autor : Matthew Quick

Kolejna powieść Matthew Quicka, autora bestsellerowego „Poradnika pozytywnego myślenia” Witajcie w Belmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley. Jego dziadek nie ma obu nóg, ojciec pracuje na nocną zmianę, a matka zginęła w okolicznościach, o których nikt nie chce mówić. Finley też nie chce mówić – odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Woli grać w koszykówkę. Jedyną osobą, która rozumie Finleya, jest jego dziewczyna Erin. Oboje co wieczór spotykają się na dachu jego domu, patrzą w gwiazdy i marzą o tym, aby wydostać się z piekła, jakim jest Belmont. Pewnego dnia trener Finleya prosi go o dziwną przysługę… Podobnie jak w „Poradniku pozytywnego myślenia” bohaterowie tej historii w nietypowy sposób muszą zwalczyć przeciwności losu, zanim w końcu odnajdą szczęście.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 do 15 grudnia włącznie.
  • W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 2000 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Otwarte.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [83]

Sortuj:
3013
4
09.12.2013 14:22

 Niezbędnik obserwatorów gwiazd Niezbędnik obserwatorów gwiazd


83
75
09.12.2013 14:42

Opowiem historię prawdziwą,więc pewna kobieta urodziła synka,ale jej rodzina nie zgodziła się aby zabrała go do domu,kobieta była samotna,chora i mieszkała z rodziną.Tak więc powiedziano jej że dziecko zmarło,gdy tymczasem oddano je do Domu Dziecka.
Przypadek chciał,że kobieta postanowiła zrobić takiemu opuszczonemu dziecku paczkę świąteczną a wtedy los zetknął ją z synem...

więcej

341
0
09.12.2013 14:44

Przyjaciele powinni być zawsze. W trudnych ale i tych lepszych dniach. Zazwyczaj są w pobliży kiedy ktoś bliski nam odejdzie, mamy ważny egzamin, początki pracy, a to chłopak/dziewczyna porzuciła, nie dajemy sobie z czymś rady, popadamy w depresję czy wiele innych przeróżnych sytuacji, kiedy potrzebujemy wsparcia najbliższych.
Mój przyjaciel jest moim kuzynem, a...

więcej

Reklama
708
157
09.12.2013 15:26

elle: Opowiem historię prawdziwą,więc pewna kobieta urodziła synka,ale jej rodzina nie zgodziła się aby zabrała go do domu,kobieta była samotna,chora i mieszkała z rodziną.Tak więc powiedziano jej że dziecko zmarło,gdy tymczasem oddano je do Domu Dziecka.
Przypadek chciał,że kobieta postanowiła zrobić takiemu opuszczonemu dziecku paczkę świąteczną a wtedy los zetknął ją z...

więcej

535
30
09.12.2013 16:09

...bardzo chcesz zarobić,bo kieszenie puste a w szkole trzeba jakoś wyglądać jeśli nie dla siebie,to dla innych-by nie peplali po kątach,że Cie nie stać,żeś bezguście,od czego odechciewa się do tej budy iść.Trzeba dbać o siebie samemu,zresztą a to koleżanka ma urodziny,albo w walentynki trzeba wiaderkiem lodów się pocieszyć,postawić pizze na wagarach etc.
Wtedy jak grom z...

więcej

64
32
09.12.2013 16:16

Było bardzo ciemno, drzewa pełne ostrych jak szpilki igieł wciąż kołysały się w rytm cichego wiatru, a sowy i inne ptaki nocne wtórowały mu, nucąc nieznaną melodię. Próbowałem odprężyć się zapachem lasu i jeżynami, które zajadałem ze smakiem. Niemniej jednak wciąż wydawało mi się, że miliony oczu spoglądają na mnie zza krzaków.
- Dołożyć drzewa do ognia?- zapytała Żaklina.
...

więcej

1503
20
09.12.2013 16:18

Chyba w moim kilkunastoletnim życiu, nie było aż tak krytycznego momentu, w którym nie poradziłabym sobie bez wsparcia przyjaciół. Za to moja przyjaciółka w takiej sytuacji się znalazła. Niespodziewanie zmarła jej mama, a ona, jak każdy normalny człowiek, nie mogła sobie z tym poradzić. Dlatego też robiliśmy, co mogliśmy by jej pomóc. Wspieraliśmy, pozwalaliśmy płakać, bo w...

więcej

129
4
09.12.2013 16:32

Prawdziwość przyjaźni mierzy się tym, co przyjaciele potrafią dla niej znieść i wycierpieć. Kiedy cierpimy, obecność przyjaciela sprawia nam prawdziwą radość i wtedy od razu jest lepiej. Wiem co mówię, bo mam przyjaciółkę i to najlepszą. Nie wiem czy poradziłabym sobie bez Niej w życiu. Kiedy jest mi źle, kiedy nic mi nie wychodzi, brak mi sił na wszystko, wtedy Ona jest...

więcej

48
14
09.12.2013 16:53

Nie mam przyjaciół. Są ludzie, którzy są i ich nie ma. Kiedy czegoś potrzebują, jest im źle w życiu przychodzą do mnie, jednak kiedy ja ich potrzebuję... ich nie ma. Mimo zmienności ich stałości bardzo pomogli mi, kiedy umarł tato. Bardzo przeżywałam jego śmierć. I byli przy mnie. O dziwo. Wspierali mnie, zabierali w różne miejsca, zajmowali mi czas, kiedy wydawało mi się,...

więcej

706
95
09.12.2013 17:24

Przyjaciele. Kim dla nas są? Czy to ktoś kto jest przy nas ciągle, od dziecka, kto zna cię jak nikt inny? Czy może ktoś przypadkowy?
Iza miała 18 lat, kiedy została zgwałcona. Już wcześniej miała problemy ze swoją psychiką, uczęszczała na terapie u psychiatry, ale to co się wydarzyło- gwałt i dalsze konsekwencje załamały ją do końca. Niewiele czasu minęło, gdy okazało się,...

więcej

Reklama
zgłoś błąd