forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] W obronie Amazonii - wygraj książkę "Śmierć w Amazonii"

LubimyCzytać
utworzył 05.12.2013 o 12:09

Każdego roku z powierzchni ziemi znikają setki hektarów lasów amazońskich - zielone płuca ziemi powoli przestają istnieć. Wpływ na to mają głównie duże koncerny i rządy państw zachodnich. Napiszcie petycję do wybranego koncernu lub rządu, w której zawrzecie pięć postulatów wzywających do dbania o środowisko.

Czekamy na teksty o objętości do 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorów pięciu najciekawszych tekstów nagrodzimy egzemplarzami książki


Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary - Jacek Skowroński
Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary

Autor : Artur Domosławski

Artur Domosławski wraca do tematu, którego jest jednym z najlepszych w Polsce znawców - do Ameryki Łacińskiej. Kroczy śladami tajemniczych zaginięć ludzi zaangażowanych w obronę niszczonego środowiska naturalnego. Kto kryje się za zabójstwami lokalnych mieszkańców i ekologów? Kto eliminuje ludzi, którzy stoją na drodze ekspansywnej polityki wielkiego przemysłu? Czy zwyczajni ludzie, ktorzy po prostu bronią swojej ziemi, mają szanse w zderzeniu z międzynarodowymi korporacjami i lokalnymi władzami? Nie zawsze optymistyczne odpowiedzi na te pytania ukazują współczesne oblicza Brazylii, Peru i Ekwadoru. Amazonia w książce Domosławskiego jest żywa i prawdziwa, sportretowana w przypadkach konkretnych ludzi. Nie ma tu prostych haseł o obronie puszczy amazońskiej. Nie ma lukrowanego obrazka celebryty wspierajacego indiańskie plemiona. Jest kipiący energią, rozpaczą, ale i nadzieją świat ludzi, którzy stają się nam po prostu bliscy.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 5 do 11 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów opinii, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 2000 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Wielka Litera.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodni od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [29]

Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 05.12.2013 12:09
Administrator

Śmierć w Amazonii

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Śmierć w Amazonii
vendetta 05.12.2013 12:20
Czytelnik

Szanowny Panie Ministrze ds.Środowiska!
Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie problemów, z którymi boryka się każda osoba mieszkająca na Ziemi. Chcę poruszyć sprawę zagrożeń, które dotyczą nas wszystkich, bowiem wypływają one negatywnie na nasze zdrowie i życie. Pierwszą kwestią, która w dzisiejszym wieku jest dość poważna, to zanieczyszczenia lasów. Ludzie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
elle 05.12.2013 17:33
Czytelniczka

Fragment listu Dyrekcji Instytutu Chemii z Oxfordu do Zarządcy Lasów w Amazonii:
''Jesteśmy w momencie epokowego odkrycia szczepionki na AIDS do której musimy pozyskać serum z białka jaj strusich,Wy natomiast aby uzyskać broń biologiczną przeciwko larwom zżerającym Wasze lasy potrzebujecie skorupki jaj strusich.
Jaja strusie można odkupić od Kolumbijskiej Mafii ,możemy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
amrr 06.12.2013 09:17
Czytelnik

Czujemy się w obowiązku zaprotestować przeciwko obojętności, okropnej obojętności, którą rząd naszego państwa przejawia wobec środowiska. Trakutjąc je jako nieograniczony zasób do wykorzystania tu i teraz, zaraz. Rząd nie jest zarządem firmy a państwo nie jest przedsiębiorstwem - nie na wszystkim trzeba i można zarabiać.
Wnosimy więc o:
1.Zostawienie brzegów morskich bez...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
friher 06.12.2013 18:46
Czytelnik

Szanowny Rządzie

1. Jeśli wycinacie lasy, to przynajmniej na ich miejsce zasadzajcie nowe drzewa. Warto pomyśleć o naszych dzieciach i wnukach.

2. Więcej i jeszcze raz więcej ścieżek rowerowych. Tu nie chodzi tylko o przyrodę, ale i o nasze zdrowie. Z wsiadania na rower wynika przecież także wiele korzyści zdrowotnych.

3. Są nam potrzebne okrojone na większą skalę ...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kliva 06.12.2013 21:54
Czytelnik

Do szanownych dyrektorów spółki fabryk:
Zwracam się do Was z prośbą o zaprzestanie niszczenia moich zasobów. Od kilkunastu lat rozwoju Waszej firmy z trwogą obserwuję znaczny wzrost zanieczyszczeń, co sprawia, że z dnia na dzień jestem co raz słabsza. Chciałbym, aby moje uwagi zostały gruntownie przemyślane, a także sugerowane tutaj rozwiązania zostały wprowadzone w życie....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
WojtekQ 08.12.2013 11:29
Czytelnik

Szanowne Ministerstwo Środowiska!
Pewnie widzicie co dzieje się z otaczającą nas naturą. Huragany, tornada, powodzie i zżerające lasy ogniska, to oznaki rozwścieczonej przyrody, która chce wywołać manifestację przeciwko zatruwaniu jej zielonego serca. Jesteśmy niczym samochody. Do codziennego funkcjonowania potrzebne jest nam paliwo w postaci tlenu. To dzięki czystemu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Elaris 08.12.2013 13:24
Czytelniczka

Opole, 08.12.2013

Szanowna Pani
Dilma Rousseff
Prezydent Republiki Federalnej Brazylii

My, niżej podpisani zwracamy się do Pani w naglącej sprawie jaką jest sytuacja Amazonii. Spośród kilku głów państw wybraliśmy właśnie Panią, ponieważ to na terenie Brazylii leży ponad 60% dżungli amazońskiej. Sprawa nie dotyczy już tylko sporu pomiędzy Ameryką Południową a Północną lecz...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LosDavidos 08.12.2013 15:44
Czytelnik

Petycja do Polskiego Rządu

Piszę do Polskiego rządu, bo wiem, iż żeby dbać o środowisko trzeba mieć najpierw świadomość jak to zrobić… Należy tę wiedzę rozpowszechnić, a któż to zrobi lepiej niż władza naszego kraju?
Chciałabym tu wymienić 5 postulatów, których należy przestrzegać. Zwracam się do Polskiego Rządu z prośbą o rozpowszechnienie tych podstawowych zasad dbania...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mateusz 08.12.2013 17:25
Czytelnik

My, Polacy domagamy się aby Parlament Europejski, zamiast rujnować gospodarki kolejnych państw członkowskich poprzez bezsensowne ograniczenia, zajął się najważniejszymi sprawami z dziedziny ochrony środowiska tj.
1. Dość już elektrowni atomowych! One wcale nie są bezpieczniejsze, tańsze czy bardziej przyjazne środowisku niż elektrownie węglowe. Wyłączenie jednej elektrowni...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd