forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] A co Ty wiesz o kulturze? Zgadnij co czyta i ogląda Jerzy Pilch. Codziennie do wygrania jego najnowsza książka!

LubimyCzytać
utworzył 18.04.2012 o 16:52

Stało się! Jeden z najwybitniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich ujawnia wreszcie pełny zapis swojego dziennika, który prowadził przez ostatnie lata.

"Dziennik" Pilcha to nie zapiski z błahej codzienności. To narracja, w której nie znajdziemy wydumanych autoanaliz, spisu chorób i dolegliwości czy nieustającego narzekania na świat i bliźnich. W "Dzienniku", który czyta się jak najlepszą powieść, Pilch prezentuje swoje spojrzenie na świat - zdaje relacje z bieżących wydarzeń, komentuje medialne doniesienia, a przede wszystkim - dzieli się swoim doświadczeniem kultury.

A co Ty wiesz o kulturze?

Z okazji premiery "Dziennika" Jerzego Pilcha zapraszamy do udziału w konkursie. Codziennie przez 7 dni będziemy prezentować fragmenty "Dziennika", w których Pilch opowiada o przeczytanych książkach, ulubionych autorach lub o obejrzanych filmach. Waszym zadaniem będzie odgadnięcie o czym pisze Jerzy Pilch! Codziennie będziemy też publikować podpowiedzi, aby pomóc Wam wpaść na właściwy trop. Codziennie wygrywa osoba, która jako pierwsza poda w komentarzu poprawną odpowiedź.

ZAGADKA NA ŚRODĘ:

„Dzieł życia” nie było mu dane stworzyć, ale w tym, co zdążył skomponować – a nie były to jakieś śladowe ilości: opera plus z pół setki innych utworów – dał mocną zapowiedź. Fachowcy, też jego profesorowie na Wydziale Kompozycji – Aleksander Brachocki i Tadeusz Prejzner – nie mieli cienia wątpliwości: „talent tej skali w Europie się nie zmieści”.

PODPOWIEDŹ

Owszem, pamiętam odsłonięcie pamiątkowej tablicy na ścianie stojącego dokładnie naprzeciw naszego kościoła budynku, „w którym żył i tworzył”. Byłem wówczas uczniem trzeciej klasy wiślańskiej podstawówki, chyba cała szkoła brała udział w tej dziwacznej imprezie – na wskroś dziwacznej, bo cóż to znaczy, że wokół domu, w którym ma warsztat szewc pan Cichy, w którym mieszka prowadząca szkółkę niedzielną pani Marteczka, tuż obok ulubionego (godzinami lubił on przez nie wyglądać) okna fryzjera pana Maliny, zebrały się tłumy? Cóż to znaczy, że ktoś zrywa wiszącą na murze (biało-czerwoną?) tkaninie i pokazuje się prostokątny marmur ze złotymi literami poświęcony komuś, kto żył tu tak dawno, że chyba w ogóle go nie było? Cóż to znaczy? Wtedy nic, po latach wszystko. Tylko przeszłość istnieje, tylko ona jest niezbita.

O KIM PISZE JERZY PILCH?


Nagrody

Codziennie osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi na aktualną zagadkę, otrzyma egzemplarz "Dziennika" Jerzego Pilcha


Dziennik - Jacek Skowroński
Dziennik

Autor : Jerzy Pilch

„Dziennik“ Pilcha czyta się jak jego powieści. To narracja, w której znajdziemy Adama Małysza i lekturę Biblii, „Avatara“ i Joyce‘a, matkę i ojca, Kraków i Warszawę, katolików i ewangelików, w końcu, rzecz jasna, piłkę nożną. Znajdziemy tu codzienne marszruty Hożą i Kruczą do placu Trzech Krzyży, jest lektura gazet, są zapisy spotkań z czytelnikami czy przyjaciółmi.Jak zwykle u Pilcha – świeże, zadziorne i odważne spojrzenie na świat, ironia, dystans ale i gorące, bezkompromisowe zaangażowanie, kwestie dnia dzisiejszego i kwestie ostateczne. I jak zwykle u Pilcha – zniewalająca przyjemność czytania.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 18 do 24 kwietnia 2012.
  • W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • W treści konkursu codziennie będą pojawiać się nowe zagadki. Codziennie wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie.
  • Jeden użytkownik może otrzymać tylko jedną nagrodę w całym konkursie. Jeśli użytkownik, który otrzymał już nagrodę udzieli jako pierwszy poprawnej odpowiedzi w kolejnych dniach, nagroda przechodzi na następną osobę.
  • Kolejne zagadki będą publikowane codziennie w godzinach popołudniowych.
  • Podpowiedzi będą publikowane w treści konkursu oraz w komentarzach.

odpowiedzi [140]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
sylvii7 25.04.2012 12:43
Czytelniczka

ANDRZEJ DZIADEK

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
sylvii7 25.04.2012 12:44
Czytelniczka

Stanisław Hadyna

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
25.04.2012 12:50
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

alison2 25.04.2012 12:51
Czytelniczka

wydaje mi sie ze to faktycznie Jan Sztwiertnia - ale Aga byla szybsza ;-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
niekasia 25.04.2012 12:55
Czytelnik

Zdzisław Szostak

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ronni 25.04.2012 12:57
Czytelnik

Józef Świder

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
godsmaczka 25.04.2012 13:15
Czytelniczka

No, Aga zgarnęła ostatnią książkę. http://www.luteranie.pl/ewangelik/2004/2004_3_45.html

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
katarzyna 25.04.2012 13:50
Czytelnik

LubimyCzytać: @Katarzyna, niestety to prawda.. Zaczytaliśmy się tak bezgranicznie, niewybaczalnie i bez pamięci, że zapomnieliśmy o ostatniej zagadce. Przepraszamy! Nadrabiamy dzisiaj - po południu będzie zagadka finałowa!


Wybaczam (bo mnie już konkurs nie dotyczy:) i rozumiem (bo sama wydostałam się z zaczytania ok. doby temu) oraz niemo kibicuję ( i prosiłabym o nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
madziekk 25.04.2012 14:06
Czytelniczka

Michał Spisak

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
korali 25.04.2012 14:25
Czytelnik

Roman Palester

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd