forum Oficjalne Konkursy

Odkryć największą tajemnicę – wygraj książkę „Fascynacja”.

LubimyCzytać
utworzył 02.06.2021 o 12:47

Są takie tajemnice, za które warto zapłacić każdą cenę. Choć bestsellerowe powieści przyniosły mu sławę, a serial nakręcony na podstawie jego książek okazał się wielkim hitem, Oskar wciąż mieszka w skromnej chatce na odludziu, gdzie skrywa swoją największą tajemnicę. Życie Blajera zaczyna się komplikować, gdy ktoś brutalnie zabija aktorkę grającą główną rolę w serialu opartym na jego powieściach. Kilka dni później Oskar poznaje tajemniczą blondynkę do złudzenia przypominającą zmarłą ukochaną. Dziewczyna przedstawia się jako Luiza, a Blajer widzi w niej idealne odbicie miłości swojego życia. Tymczasem giną kolejne dziewczyny, a sposób działania zabójcy przypomina bohatera jednej z jego powieści. Kiedy policja rozpoczyna śledztwo, a wokół Oskara zaczyna się robić gorąco, postanawia wytropić mordercę na własną rękę...

„Są takie tajemnice, za które warto zapłacić każdą cenę”. Gdzie mama chowa ulubione ciastka, co to za tajemniczy składnik w babcinym przepisie i gdzie tata chowa swoje modele z dzieciństwa, którymi nie pozwala się bawić? Dlaczego niebo jest niebieskie, a słońce żółte? W ciągu całego naszego życia zadajemy miliardy pytań, a tajemnice mnożą się po kątach. I śmieją się trochę, bo wiedzą, że wszystkich ich nie odkryjemy. Jaką tajemnice koniecznie chcieliście odkryć i czy ostatecznie wam się udało?Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Fascynacja - Jacek Skowroński
Fascynacja

Autor : Adrian Bednarek

Są takie tajemnice, za które warto zapłacić każdą cenę. Choć bestsellerowe powieści przyniosły mu sławę, a serial nakręcony na podstawie jego książek okazał się wielkim hitem, Oskar wciąż mieszka w skromnej chatce na odludziu, gdzie skrywa swoją największą tajemnicę. Życie Blajera zaczyna się komplikować, gdy ktoś brutalnie zabija aktorkę grającą główną rolę w serialu opartym na jego powieściach. Kilka dni później Oskar poznaje tajemniczą blondynkę do złudzenia przypominającą zmarłą ukochaną. Dziewczyna przedstawia się jako Luiza, a Blajer widzi w niej idealne odbicie miłości swojego życia. Tymczasem giną kolejne dziewczyny, a sposób działania zabójcy przypomina bohatera jednej z jego powieści. Kiedy policja rozpoczyna śledztwo, a wokół Oskara zaczyna się robić gorąco, postanawia wytropić mordercę na własną rękę... „Najbardziej bolały mnie wizje pierwszych nocy w naszym domu. Byliśmy w nich świeżo po ślubie. Rozpakowywaliśmy ostatnie kartony, Luiza nalewała wino, a ja, nie mogąc się powstrzymać, rzucałem ją na dywan przed kominkiem, rozbierałem i pieściłem. Nasze zbliżenie przerywał dźwięk rozbijanej szyby. Dwóch oprychów wchodziło do domu. Chyba planowali coś ukraść, ale widok nagiej Luizy zmieniał ich zamiary. Pierwszy z nich kijem baseballowym łamał mi nogi w kolanach, potem miażdżył łokcie. Drugi od razu rzucał się na Luizę. Chciałem jej pomóc, ale nie mogłem. Pełzałem po podłodze jak żałosny kawałek mięsa, a oni brali ją we dwóch naraz, rozrywali na pół. Umierała w potwornych męczarniach. Gwałciciele rechotali i ryczeli: „Jesteś idiotą, nie potrafisz ochronić żony we własnym domu!”. Podobnych snów było mnóstwo.” Adrian Bednarek Urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Zapalony fan sportu żużlowego. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenionej przez czytelników serii thrillerów (Pamiętnik Diabła, Proces Diabła, Spowiedź Diabła, Wyrok Diabła) o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa, oraz powieści Skazany na zło, Pasażer na gapę i Córeczki. Pisanie uważa za swój największy nałóg.

Regulamin
  • Konkurs trwa 2 - 8 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Novae Res. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [39]

Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 02.06.2021 12:47
Administrator

Fascynacja

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Fascynacja
Edith 02.06.2021 13:35
Czytelniczka

Mnie jako historyka kręci zmiana historii, przy czym ja sama jestem dla siebie najważniejsza i nic moim kosztem - to założenia u podstaw i A hoj przygodo!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
darko11 02.06.2021 20:48
Czytelnik

Tajemnice życia człowieka do których jest trudno dotrzeć to tajemnice dnia codziennego, kiedyś znalazłem pamiętnik człowieka schowany pod wersalką i usunięcie ciężkiego mebla dało dostęp do chwil dnia codziennego widzianymi przez różowe szkiełko w subiektywny sposób opisane

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
by_the_book 02.06.2021 21:49
Czytelniczka

Powiem przewrotnie - są takie tajemnice, których wolelibyśmy nie poznać. W dzieciństwie szczególnie intrygowała mnie zagadka Świętego Mikołaja. Dreszczyk emocji pojawiał się już na kilka tygodni przed świętami w momencie pisania listu do Mikołaja. W przedświątecznej gorączce zalewałam rodziców falą pytań: Gdzie mieszka Mikołaj? Czy wyląduje saniami na naszym dachu? Jak taki...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Luśka 03.06.2021 11:17
Czytelniczka

Tajemnice... Jest ich tak wiele... Część z nich odkryjemy a część pewnie nią pozostanie dla niektórych na zawsze, ale może dla następnych pokoleń już nie. Odkryjemy jedne to przyjdą następne.
Dla mnie taką tajemnicą, którą chciałabym odkryć jest ludzki umysł. Te najciemniejsze, najmroczniejsze i najbardziej skryte zakamarki. Co kieruje zbrodniarzami i ludźmi bez skrupułów...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
bartus20 03.06.2021 16:06
Czytelnik

Człowiek istota jakże ciekawa dla każdego kto chce go poznać. Przeżywa swoje radości i smutki ,ma swoje tajemnice,które kryje w sobie nic nikomu nie mówiąc.Gdybym posiadł umiejętności wnikania w siebie/drugiego człowieka to chciałbym go poznać od środka.Zaczynając od głowy przez serce dotarłbym do jego duszy. Poznając jego organy mógłbym ocenić jak długo będzie żył,czy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Angela21 Hołowacz 03.06.2021 19:15
Czytelniczka

Z domowych tajemnic ciekawi mnie jak dokładnie moja babcia robiła wafla, rozpływał się w ustach doslownie! Tęsknię oprócz, że za nią to za jego smakiem. Chętnie bym powtórzyła teraz jej przepis. Kiedyś odważę się spróbować, ale akurat w tym przepisie boję się porażki.
Natomiast z ciekawości światowych jestem mega ciekawa jak dokładnie działa szczepienie mRNA na organizm,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agnieszka 03.06.2021 19:27
Czytelniczka

jedyną tajemnicą jaką chciałabym poznać jest to jak ludzie wymyślają tak świetne książki.Skąd mają na nie pomysły i czy powstają pod presją czasu,czy zajmuje to kilkanaście lat.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
snowdrop 03.06.2021 20:06
Czytelnik

Największą zagadką, a właściwie tajemnicą z jaką spotkałam się lata temu było to dlaczego w szkolnych wydaniach książek z historii uczymy się tylko o królach :) Jak to możliwe, że w drzewie genealogicznym są sami faceci. Tajemnica może niezbyt wymagająca intelektualnie, ale intrygowała mnie przez dłuższy czas.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Soberfiction 04.06.2021 07:59
Czytelnik

Świat jest pełen tajemnic, na które najprawdopodobniej nie znajdziemy nigdy odpowiedzi, jedną z nich jest na pewno śmierć. Straciłam najlepszego przyjaciela w tym roku. Znaliśmy się 12 lat i zawsze występował na mojej twarzy uśmiech, gdy mogłam chociaż przez chwilę spędzić z nim czas. Czasami się denerwowałam na niego, gdyż uwielbiał mi przeszkadzać, ale wiedziałam, że robi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd