Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2279
Dyskusji
1098428
Czytelników
Kategoria
Należysz

Dziecięce przygody – wygraj zestaw książek „Abrakadabra… Mamy problem!”, „Ja, Majka” i „Zostań sama w domu”

LubimyCzytać
utworzył 11.03.2021 o 15:57

Dziecięce przygody - wygraj zestaw książek „Abrakadabra… Mamy problem!”, „Ja, Majka” i „Zostań sama w domu”

„Abrakadabra… Mamy problem!“

Książka wyróżniona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Lampa Aladyna na osiedlowym śmietniku równa się KŁOPOTY. I to jakie! Kamilowi, Patrykowi i Antkowi nauczyciele przestają stawiać (zasłużone) jedynki, oczywiście ku niezadowoleniu całej klasy. Mała Misia dostaje od dżina cudzego pieska. Tata Misi dostaje dziesięć milionów na konto... oraz wezwanie na policję. Wygląda na to, że tylko Daria, która ma w szkole opinię szarej myszki, wie, jak uratować sytuację... a także antykwariat i pewnego smutnego chłopca.

„Ja, Majka“

Wyróżnienie w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Imię i nazwisko: Nikola S.
Wiek: 12 lat
Znaki szczególne: brak
Ostatnie miejsce pobytu: ośrodek kolonijny
Status: zaginiona

Gdy uciekasz z kolonii i masz w portfelu tylko 74 złote, to nie może się dobrze skończyć. Ale nie musi też skończyć się źle. Wszystko zależy od tego, kogo spotkasz na swojej drodze… i co jesteś w stanie zrobić, aby tej osoby nie utracić.

„Zostań sama w domu“

Książka wyróżniona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

"Nie zgadzam się na dorastanie. Czuję się tak, jakbym już kiedyś była dorosła. Teraz mam plan, żeby być dzieckiem".

Diana ma opaskę z kocimi uszkami, z którą nigdy się nie rozstaje, i najwspanialszą na świecie babcię – zwariowaną projektantkę krzeseł. Nie ma natomiast rodziców – przynajmniej w tej chwili – i nie wiadomo, czy to się kiedyś zmieni.

Diana nie lubi zostawać sama w domu. Nie lubi też tajemnic. Za dużo ich było w jej dwunastoletnim życiu. Dla dziewczynki najważniejsze jest teraz poczucie bezpieczeństwa. Ale życie nie stoi w miejscu, przeciwnie – robi wszystko, żeby Dianę zaskoczyć. A to niemowlęciem z agrafką w rączkach, a to psem o wdzięcznym imieniu Demon…

Jako dzieci przeżywamy najróżniejsze przygody, prawda? Z pewnością nie jedna z nich zasługuje na opisanie w książce.Gdybyście mieli wybrać tylko jedno z waszych wydarzeń z dzieciństwa, które otrzymałoby swoją książkową wersję i cieszyło inne dzieci, to które byście wybrali?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają pakiet trzech książek od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 11 - 21 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Nasza Księgarnia. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

Lista wypowiedzi [44]

Sortuj:
3004
4
11.03.2021 15:57

 Barbara Stenka Barbara Stenka
 Rafał Witek Rafał Witek
 Katarzyna Majgier Katarzyna Majgier
 Zostań sama w domu

więcej

585
296
11.03.2021 20:16

Myślę, że dobrym materiałem na książkę mogłaby być moja przygoda w szpitalu. To znaczy, dla mnie przygoda, ale dla rodziców trauma.

Gdy miałam osiem lat, pojechaliśmy do szpitala, specjalizującego się w okukistyce dzieci, ponieważ moja siostra miała tam operację.
Podczas gdy mama z tatą zajęci byli rozmową z lekarzami i swoją drugą córką, leżąca tam z o' kładem na oku,...

więcej

417
218
12.03.2021 10:47

KOLONIJNY DETEKTYW
Wydarzyło się to w pałacu w Będlewie, gdzie w wieku jedenastu lat wypoczywałem na kolonii. Sypialnie powstały przez wstawienie do pałacowych komnat turystycznych łóżek z brezentowym pokryciem od dołu naciąganym na aluminiowej ramie przez gumowe ściągacze.
Pewnego wieczora jedno z łóżek zawiodło i kolega wylądował na podłodze. Wymieniono mu więc łóżko i...

więcej

Reklama
262
243
12.03.2021 16:36

W czasach PRL-u pojechałam z koleżankami na kolonie do Bułgarii. Miałyśmy wówczas po 15 lat. Rodzice zaopatrzyli nas w produkty, które można tam sprzedać i mieć więcej pieniędzy na zakupy. Były to kremy Nivea, parasolki, okulary przeciwsłoneczne, jakieś długopisy i tym podobne duperele. Nie wiedziałyśmy gdzie i komu mamy to opędzlować, więc stwierdziłyśmy, że na plaży jest...

więcej

685
36
12.03.2021 21:38

Mając lat 13 i będąc sama w domu zostałam nawiedzona przez niespodziewanego gościa który upatrzył sobie moje łóżko i postanowił je przetestować. Dom był w trakcie remontu w tym momencie akurat odświeżany był mój pokój więc wszystkie rzeczy włącznie z łóżkiem były upchnięte w dużym pokoju. Tego wieczoru rodzice na chwile wyjechali, a ja zostałam sama w domu żeby wyprasować...

więcej

48
22
13.03.2021 00:46

Niezapomnianą przygodą z dzieciństwa była dla mnie wyprawa pod namioty. Miałam wtedy może z 7 lat. Pojechałam z rodziną i znajomymi nad jeziora jakieś 20km od miejsca zamieszkania. Emocje, napięcie, nieznane dotąd okoliczności (nigdy wcześniej nie byłam pod namiotami).
...
Jesteśmy!!!
Rozbijamy się na "plaży".
...
Ale co to? Nagle robi się ciemno. Zrywa się mocny...

więcej

39
0
13.03.2021 08:24

"Nie taki diabeł straszny..."

Opisywana historia wydarzyła się naprawdę, jakieś 18 lat temu pewnego poniedziałku. Tego dnia w moim domu miało miejsce spotkanie rodzinne, nie pamiętam już z jakiej okazji. W głowie natomiast utkwiła mi całkiem inna sytuacja.
Jak to bywa na zjazdach rodzinnych, było wiele gości. Sam mogłem mieć jakieś 4 lata i nie ukrywam, że jeszcze wielu...

więcej

194
8
13.03.2021 12:21

Przemycanie słodyczy!

W domu dziadków, ja, siostra i nasze kuzynki miałyśmy kryjówkę na strychu – aby do niego dotrzeć, trzeba było przejść przez dwa piętra, a także obok salonu, czyli siedliska osób dorosłych. Pewnego dnia stało się to problemem, gdy zainicjowałyśmy wyprawę do sklepu.

Co to były za czasy – gdy z dziesiątką w ręku można było po brzegi zapełnić żołądek...

więcej

0
0
13.03.2021 18:07

Te jedne wakacje!
Mając może 10-11 lat wraz z siostrą zaprzyjaźniłyśmy się z 3 dzieci w tym samym wieku, które przyjechały do naszych sąsiadów. Przez całe 2 tygodnie przeżyłyśmy masę przygód, spędzaliśmy razem każdą chwilę. Najbardziej lubiliśmy jeździć na rowerach. Całą piątką wyjeżdżaliśmy na godzinne wyprawy (raz się nawet zgubiliśmy). Chodziliśmy do lasu, urządzaliśmy...

więcej

0
0
14.03.2021 09:29

Wakacje u dziadkow na wsi, mialam moze 10-11 lat. Dla dziecka z duzego miasta - juz sam widok krowy, kury czy kaczki z bliskiej odleglosci byl nie lada wydarzeniem:D
W domu dziadkow mieszkalo tez wujostwo z moja kilka lat starsza kuzynka, ktora teoretycznie miala mnie pilnowac. W praktyce, jako ze byla juz pelnoletnia, spedzala glownie czas ze swoim chlopakiem, a ja...

więcej

Reklama
zgłoś błąd