forum Oficjalne Konkursy

Grunt to dobra reklama – wygraj książkę „Amerykański brud”.

LubimyCzytać
utworzył 18.11.2020 o 10:05

Lydia Quixano Perez mieszka w Acapulco, gdzie prowadzi księgarnię. Ma syna Lucę i wspaniałego męża, który jest dziennikarzem. Kiedy w mieście władzę przejmują kartele narkotykowe, życie Lydii nadal jest komfortowe i bezpieczne. Kobieta gromadzi w księgarni swoje ulubione powieści, mimo że zdaje sobie sprawę, iż nigdy się nie sprzedadzą. Pewnego dnia w jej miejscu pracy pojawia się mężczyzna, który chce kupić cztery książki – dwie z nich są ulubionymi lekturami Lydii. Kobieta nie wie, że jej nowy klient jest szefem kartelu narkotykowego, który zawładnął miastem. Gdy mąż Lydii publikuje informacje o Javierze, ich życie zmienia się na zawsze.

„Książki – tańsze niż bilety lotnicze”. To hasło wykorzystała główna bohaterka powieści i właścicielka księgarni. Musicie przyznać, że jest wyjątkowo chwytliwe i przekonujące. Wcielcie się we właścicieli księgarń i spróbujcie wymyślić własne, ale równie chwytliwe hasło, które zachęci mole książkowe do robienia zakupów właśnie u was.Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Amerykański brud - Jacek Skowroński
Amerykański brud

Autor : Jeanine Cummins

Prawa autorskie zostały sprzedane do 28 krajów jeszcze przed oficjalną premierą! Literackie arcydzieło. Książka, która zmieni wszystko. Jedna z najważniejszych powieści naszych czasów. Amerykański brud już został okrzyknięty nowym amerykańskim klasykiem i mianem współczesnych Gron gniewu. Wczoraj Lydia miała księgarnię. Wczoraj Lydia miała męża. Wczoraj była ze wszystkimi ludźmi, których kocha. Dzisiaj został jej tylko ośmioletni syn Luca. Dla niego przywiąże sobie maczetę do nogi. Dla niego wskoczy na dach pędzącego pociągu. Dla niego odnajdzie siłę, aby uciekać. Lydia Quixano Perez mieszka w Acapulco, gdzie prowadzi księgarnię. Ma syna Lucę i wspaniałego męża, który jest dziennikarzem. Kiedy w mieście władzę przejmują kartele narkotykowe, życie Lydii nadal jest komfortowe i bezpieczne. Kobieta gromadzi w księgarni swoje ulubione powieści, mimo że zdaje sobie sprawę, iż nigdy się nie sprzedadzą. Pewnego dnia w jej miejscu pracy pojawia się mężczyzna, który chce kupić cztery książki – dwie z nich są ulubionymi lekturami Lydii. Kobieta nie wie, że jej nowy klient jest szefem kartelu narkotykowego, który zawładnął miastem. Gdy mąż Lydii publikuje informacje o Javierze, ich życie zmienia się na zawsze. "Ta powieść to arcydzieło. Idealnie wyważona szala – z terrorem po jednej stronie i miłością po drugiej. Rzucam wyzwanie każdemu czytelnikowi. Spróbujcie przeczytać pierwsze siedem stron tej książki i na tym poprzestać. Przekonacie się, że to niemożliwe". Stephen King "Od zatrzymującego serce pierwszego zdania, do rozbijającego je w drobny mak ostatniego, historia Cummis o migrantach jest tym, czego właśnie teraz potrzebujemy. Brutalna, ale pełna wrażliwości i nadziei. Ta książka to Grona gniewu naszych czasów". Don Winslow, autor bestsellera "The Border" "New York Timesa" "Ważna i niezwykła. Przepełniona potężną siłą matczynej miłości oraz ludzką zdolnością trzymania się nadziei za wszelką cenę. Mam nadzieję, że wszyscy przeczytają tę powieść i po lekturze będą poruszeni tak samo jak ja". Kristin Hannah, autorka "Słowika" "Nie potrafiłam odłożyć tej książki. Nigdy jej nie zapomnę". Ann Patchett, bestsellerowa autorka "New York Timesa" "Minęło dużo czasu, od kiedy tak szybko przewracałem strony, czytając książkę. Fabuła Amerykańskiego brudu jest niezmiernie interesująca i nieprzewidywalna. Zawarte w tej historii przesłanie jest ponadczasowe, a jednocześnie nie jest polityczne". John Grisham "Przeznaczeniem tej książki jest stać się ponadczasowym klasykiem". "Woman’s Day" "Chwytająca za serce, dająca nadzieję i wywołująca dreszcze. Książka ogromnie potrzebna w czasach, w których żyjemy. Epicka, nie do zapomnienia…". "Esquire" "Zachwycająca… Niewiarygodna… Historia niezwykle współczesna, jak mało która". "Vogue" "Ta książka poruszy Wasze serca"."Marie Claire" Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Regulamin
  • Konkurs trwa 18 - 24 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu NieZwykłe. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [90]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 18.11.2020 10:05
Administrator

Amerykański brud

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Amerykański brud
Anne_Joy 18.11.2020 14:47
Czytelniczka

Księgarnia "ZMYSŁ KSIĄŻKOWY" serdecznie zaprasza wszystkie mole książkowe!
Mamy RĘKĘ i NOSA do książek:)
OCZY i USZY szeroko otwarte na książkowy świat:)
Wstąp do Nas, a czeka Cię UCZTA literacka w wyśmienitej cenie!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Dreamer 18.11.2020 21:20
Czytelniczka

"Papierowe podróże - wybierz swoją historię"

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Nygusia28 19.11.2020 09:15
Czytelniczka

Przyjdź do mojej księgarni. Nie czekaj aż braknie prądu.
Bo wtedy telewizor możesz wyrzucić przez okno, a książkę zawsze poczytasz. Nawet przy latarce...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Villanelle 19.11.2020 11:18
Czytelniczka

"Magiczny świat na kartkach książek lepszych niż czekolady smak,
WEJDŹ, zanurz się w literatury krainie i zapomnij o szarej, codziennej rutynie!"

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Weronika 19.11.2020 12:21
Czytelniczka

"- Starałem się być wspaniałomyślny, ale moja cierpliwość też ma granice... Gadaj, gadaj albo...
- Nie, tylko nie moje lukrowane książeczki..."

<i tutaj rysunek postaci ze Shreka - Lorda Farquaada i Ciastka, trzymającego książeczki>

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sylwia 19.11.2020 12:52
Czytelniczka

"Odwiedź Nas i poczuj magię książek"

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
JoaSia 19.11.2020 14:15
Czytelniczka

Gdybym była właścicielką księgarni wybrałabym bardzo tajemnicze hasło: PRZEKONUJĄC SIĘ CO JEST W ŚRODKU, ZAJRZYSZ TEŻ W GŁĄB SIEBIE.
Czemu? Już objaśniam.
Do napisania tego sloganu zainspirował mnie Ernest Hemingway. Ten wybitny autor wielu książek otrzymał kiedyś wyzwanie, aby opowiedzieć historię wywołującą strach za pomocą zaledwie sześciu słów.
Hemingway ów napisał: „Na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Matuska94 19.11.2020 14:33
Czytelnik

Kup książkę, a zyskasz nowe życie i wiele przygód

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
wilk 19.11.2020 15:34
Czytelnik

PRZYGODY OBLECZONE W OKŁADKI.
Raj dla introwertyków - z bezpiecznej kanapy!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd