Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2261
Dyskusji
1056367
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Teraz trwa] Rzeczywistość również może być przerażająca – wygraj trylogię „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka.

LubimyCzytać
utworzył 15.10.2020 o 15:02

Rzeczywistość również może być przerażająca – wygraj trylogię „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka”.


„Cokolwiek wybierzesz“

Pierwsza część trylogii „Ukryta sieć” jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

„Cokolwiek wybierzesz” to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.

„Kimkolwiek jesteś“

Kontynuacja thrillera Cokolwiek wybierzesz to pełna emocji opowieść o tym, co na co dzień trudno nam dostrzec. Listopad 2018. KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów. Charyzmatyczna dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo Emila Chorczyńskiego. Wśród materiałów, które od niego otrzymała, znajduje się plik, który odstaje od reszty. To artykuł o śmierci camgirl opatrzony krótką adnotacją: „sprawdź”. Wójcicka bez wahania podejmuje trop, który zaprowadzi ją w zupełnie niespodziewaną stronę – poza granice kraju, ku spiskom politycznym, hakerskim zlotom oraz śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Kimkolwiek jesteś Jakuba Szamałka to opowieść o cenie ambicji oraz determinacji graniczącej z obsesją. Wartka akcja i mocne osadzenie w rzeczywistości XXI wieku, rządzonego przez nowe technologie, sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

„Gdziekolwiek jesteś“

Trzecia i najbardziej brawurowa część bestsellerowej trylogii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka.
2020 rok. W Żelaznej Górze dochodzi do katastrofalnego wycieku na terenie kopalni miedzi. W ręce analityków złośliwego oprogramowania trafia tajemniczy wirus. Reporterka Julita Wójcicka odkrywa, że złoczyńcy, których nieprzerwanie śledzi od dwóch lat, zainteresowali się nagle... zbiorami bibliotecznymi. To, co łączy wszystkie, pozornie niepasujące do siebie wątki, to Sztuczna Inteligencja. Nic już nie będzie takie samo jak przedtem. Przeciwnik okaże się silniejszy niż kiedykolwiek. Wartka akcja, charyzmatyczna główna bohaterka, mocne osadzenie we współczesnej rzeczywistości oraz realność przedstawionych wydarzeń sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

Straszyć mogą nie tylko horrory i mistyczne stwory ale także otaczający nas świat. Przyznajcie, czy nie przeszedł was dreszcz, gdy przy wyjeździe z parkingu szlaban podniósł się sam, bo rozpoznał wasze tablice rejestracyjne i powiązał je z zapłaconym biletem kilka pięter wyżej? Każdy może dowiedzieć się, gdzie ostatnio jedliście obiad, z kim wypiliście kubek kawy… a to wszystko przez Wasze telefony, które są oknem na Wasz świat.

Napiszcie krótką historię, która sprawi, że u innych pojawi się gęsia skórka. Postarajcie nas przerazić. Tylko pamiętajcie żeby wpleść w to wątek nowych technologii. Kto wie, może wśród Was jest nowy Jakub Szamałek...

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 15 - 21 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu W.A.B. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

Lista wypowiedzi [41]

Sortuj:
484
45
20.10.2020 13:14

On wiedział o mnie wszystko. Potrafił odtworzyć mój dzień minuta po minucie. Mówił, że śledził mnie od miesięcy, ale nie jako cień, który skrada się za plecami, ale zza monitora swojego komputera. Lokalizował mój telefon, włamał się do telewizora, nawet sprawdzał jaką temperaturę ustawiam w domu. Uwielbiam nowinki technologiczne i różne gadżety. Wszystko mam połączone z...

więcej

165
22
20.10.2020 19:59

23:25
Sygnał otrzymanego smsa.
ALERT RCB
Uwaga! Od jutra obowiązuje stan podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego. Każdy obywatel zobowiązany jest do pozostania w domu oraz zainstalowania na swoim telefonie aplikacji PROTECT2BE.

23:30
Zostaję w domu i instaluję aplikację zgodnie z wytycznymi ministerstwa.

23:35
Powiadomienie: W związku z zamkniętymi miejscami...

więcej

260
56
21.10.2020 10:38

"Nowy rok, nowa ja", myślałam, przeglądając sklepy internetowe z planerami i kalendarzami. Miałam od teraz być zorganizowana - pewnie dlatego na nic się nie zdecydowałam i odłożyłam zakupy na później.

Kilka godzin później otrzymałam e-maila od pewnego sklepu internetowego, który informował mnie, że zakupiłam właśnie u nich spersonalizowany planer formatu A5, z akwarelkami...

więcej

950
231
21.10.2020 12:18

- Skąd wiesz? – zapytałem. Poznaliśmy się dopiero parę dni temu, a ta dziewczyna zdawała się wiedzieć o mnie prawie wszystko.
- Widziałam na twoim Instagramie. – odparła z uroczym uśmiechem. Mimo że była śliczna, poczułem w żołądku jakiś dziwny niepokój.
- Ale przecież mam konto prywatne… - bąknąłem, zastanawiając się, czy na pewno poprawnie skonfigurowałem ustawienia.
-...

więcej

203
13
21.10.2020 13:38

Dopiero rok po śmierci babci Ali, Ania przyjechała do odziedziczonego po niej domu.
Był październikowy, mglisty wieczór, żółte światło latarni ledwie rozpraszało panujące na zewnątrz ciemności. Gdzieś w oddali, za polami Nowaków zaszczekały psy, na chwilę przerywając ciężką, nocną ciszę.
- Cholera – zaklęła pod nosem Ania, raz po raz uderzając dłonią w niedziałający...

więcej

262
11
21.10.2020 14:20

Zakupy wywołują u mnie duży stres i dyskomfort, którego nie potrafię wyjaśnić. By czuć się bardziej komfortowo podczas zakupów udaję rozmowę telefoniczną, daje mi to poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu jeszcze jestem wstanie przekroczyć próg. Robię to już od lat.
Tak jest i tym razem. Poruszam się miedzy alejkami wypowiadając na głos swoje myśli, a mój telefon cierpliwie...

więcej

1080
95
21.10.2020 14:50

Budzik zadzwonił o siódmej, chociaż wieczorem jak zwykle ustawiłem ósmą.
- Dzień dobry, tu MedEA, zażyj swoje lekarstwa! – powitał mnie głos mojej nowej wirtualnej asystentki. Zwlokłem się z wyrka i poczłapałem do kuchni, gdzie połknąłem czekające na mnie tabletki i popiłem wodą. Ekspres do kawy nie chciał się włączyć.
- MedEA, zanotuj: naprawa ekspresu – poleciłem.
-...

więcej

348
239
21.10.2020 16:37

Nie, to tylko moja paranoja. Za każdym razem gdy widzę wielkie bilbordy, myślę, że ktoś mnie śledzi.
Ale jak ich nie widzieć, kiedy mieszkasz w największym mieście w Polsce?
Wiem, że to, co mi się przytafiło, to już przeszłość. Osoby, które chciały mnie skrzywdzić dostały wyroki i siedzą w więzieniach o podwyższonym rygorze.
Szajka wywożąca dziewczyny do burdeli została...

więcej

100
2
21.10.2020 16:41

Chip w nadgarstku wydał cichy dźwięk. Profesor wirusologii spojrzała na jego wewnętrzną stronę i zobaczyła blady ledowy napis „uniwersytet medyczny”. Zbliżyła rękę do twarzy.
- Tak? – odebrała.
- Pani jutrzejszy wykład będzie zdalny, nie tradycyjny.
- To pewne?
- Dziekan miał kontakt z wirusem. Jesteśmy w kwarantannie.
Szlag by to. Do dziś nie podłączyła macbooka do wifi,...

więcej

19
0
21.10.2020 17:45

A więc się stało. Północ wybiła – Wielki Brat zaczął patrzeć, i nigdy już nie przestanie. W jednej chwili pozamykano kina, teatry i biblioteki. Ocenzurowano większość dorobku doczesnej kultury. Internetu już nie ma, poza stronami rządowymi.
Mówiłem, że to złe, że tak nie wolno, ale byłem tylko jednym pośród garstki, kroplą w morzu. Darłem się, ale to był niemy krzyk...

więcej

Reklama
zgłoś błąd