forum Oficjalne Konkursy

Najciekawsze ferie zimowe – wygraj ebook książki „Śpiący Rycerze”.

LubimyCzytać
utworzył 30.04.2020 o 12:01

Hanka i Igor spotykają się ponownie, tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu, zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów, nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa. Guślarze ujawniają, że przed bohaterami stoi nowe zadanie: muszą zdobyć magiczny klejnot znajdujący się na jednym z tatrzańskich szczytów. Ale jak tego dokonać w środku zimy, kiedy wszędzie leży mnóstwo śniegu i nie da się wyjść na szlak? Czy śpiący rycerze spod Giewontu pomogą w poszukiwaniach? A może będzie to zupełnie kto inny? Na dodatek jest poważny problem: już od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z mistrzem Twardowskim, co bardzo niepokoi jego wiernego koguta. Trzeba koniecznie odnaleźć czarodzieja, bo bez niego magia nie działa tak, jak powinna.

Ferie zimowe to zawsze niezapomniane chwile. Kolonie, obozy, przyjaciele, z którymi widujemy się tylko ten raz w roku na dwa tygodnie. Macie jakiś znajomych, których właśnie poznaliście w tym czasie. Utrzymujecie jeszcze ze sobą kontakt? Opowiedzcie, jakie szalone przygody przeżyliście razem w tym czasie.Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają elektroniczny egzemplarz książki.


Śpiący Rycerze - Jacek Skowroński
Śpiący Rycerze

Autorzy: Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar

Hanka i Igor spotykają się ponownie, tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu, zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów, nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa. Guślarze ujawniają, że przed bohaterami stoi nowe zadanie: muszą zdobyć magiczny klejnot znajdujący się na jednym z tatrzańskich szczytów. Ale jak tego dokonać w środku zimy, kiedy wszędzie leży mnóstwo śniegu i nie da się wyjść na szlak? Czy śpiący rycerze spod Giewontu pomogą w poszukiwaniach? A może będzie to zupełnie kto inny? Na dodatek jest poważny problem: już od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z mistrzem Twardowskim, co bardzo niepokoi jego wiernego koguta. Trzeba koniecznie odnaleźć czarodzieja, bo bez niego magia nie działa tak, jak powinna. Pojawia się też pytanie: gdzie tak naprawdę są Popiel i Dragomira?

Regulamin
  • Konkurs trwa 30 kwietnia - 6 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Galeria Książki. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [23]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 03.06.2020 11:33
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

sloneczko89
KailaaMoor
Aleksandra
Dominika
agala123

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
sloneczko89 12.10.2020 14:32
Czytelniczka

Ktoś coś dostał? ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Dominika 25.02.2021 00:08
Czytelniczka

niestety książka nigdy nie dotarła

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
sloneczko89 01.03.2021 08:29
Czytelniczka

U mnie to samo..

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 06.05.2020 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
rabax 06.05.2020 22:46
Czytelnik

Połowa lat 60-tych ubiegłego wieku. Zimowa szkolna wycieczka do nie tak odległego od Gliwic Szczyrku. Zmierzch zapada bardzo wcześnie, a ja zamiast wsiąść z wszystkimi do autokaru szukam w pobliskim zagajniku zgubionej rękawiczki. Czasy takie, że strach bez niej wracać do domu. Nawet nie zauważam kiedy cała moja klasa odjeżdża. Oni tez nie zauważyli, że mnie brakuje. Mam...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Nygusia28 06.05.2020 20:46
Czytelniczka

Raz w życiu byłam na feriach. Miałam chyba jedenaście lat i zamożni rodzice mojej przyjaciółki z podstawówki zabrali mnie na ferie do ich domu po dziadkach w miejscowości Brzostek w województwie podkarpackim.
Pamiętam, że mieszkanie miało taki układ, iż można było chodzić w kółko więc... biegaliśmy jak szaleni. Drugą atrakcją było łóżko z baldachimem, w którym spałyśmy z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
agala123 06.05.2020 17:29
Czytelnik

Podczas podróży do Zakopanego siedziała koło mnie 10-letnia Kasia. Beksa z niej ogromna, która nie chciała pojechać na obóz. Ja to bym w jej wieku dużo dała, aby ktoś sfinansował mi jakiś wyjazd, ale ktoś, kto ma wszystko na wyciągnięcie ręki, często mało co docenia.
Kiedy dotarłyśmy do hostelu, okazało się, że będziemy mieszkać razem. Koleżanka cały wieczór...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Joanna82 06.05.2020 15:58
Czytelniczka

Najciekawsze ferie zimowe to te spędzane z siostrą u rodziny na wsi.
Zjeżdżaliśmy ze stromej górki na workach wypchanych słomą. Skakaliśmy po słomie w stodole. Wszystko odbywało się z naszymi kuzynami.
Wieczorem kiedy babcia nie widziała wpuszczałam koty do ciepłego pokoju ogrzanego piecem kaflowym. Niby tak mało a tak wiele i takie piękne wspomnienia.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Dominika 06.05.2020 13:19
Czytelniczka

W podstawówce mama co roku wysyłała mnie na obóz narciarski. Nie powiem, że było to jakieś wielkie hobby, ale szło mi całkiem nieźle. Zawsze jeździłam sama, więc priorytetem było znalezienie nowych znajomych już w autobusie, więc droga przemijała w wielkim gwarze i wrzaskach wszystkich dzieci. Z tego rumoru dało się wyłapać jedną dziewczynkę, która darła się wniebogłosy jak...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ania_295 06.05.2020 11:00
Czytelnik

Pochodzę z małej wsi na południu Polski, wiec nigdy tak naprawdę nie potrzebowałam wyjazdów na obozy. Mój tata dostarczał mi i moim przyjaciołom z okolicy mnóstwo zimowych atrakcji. Nigdy nie zapomnę jak te 20 lat temu, w czasach beztroski, wspaniałych śnieżnych zim z metrowymi zaspami podpiął do malucha pięć drewnianych sanek i urządził nam wspaniały kulig. Ale głównym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
KochającaSłowa 05.05.2020 23:10
Czytelnik

Luty 2011 - Ferie zimowe na wsi.
Razem z siostrą pojechałyśmy na 2 tygodnie do kuzynki.
Było bardzo, bardzo zimno. Ubranie ostatniej warstwy graniczyło z cudem, ale towarzyszyła temu ogromna radość - "W końcu możemy wyjść!". Codziennie z poznanymi tam kolegami zjeżdżaliśmy na workach z górek, rzucaliśmy się śnieżkami i przewracaliśmy na śnieg. Nie zdziwiłabym się, jeśli...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aleksandra 05.05.2020 14:54
Czytelniczka

Pewnej zimy podczas ferii zimowych moja szkoła zorganizowała wyjazd dla chętnych uczniów z klas 4-6. Była to jednodniowa wycieczka, podczas której mieliśmy wejść na niewielką górkę. Jednak główną atrakcją okazała się niezaplanowana bitwa na śnieżki, którą rozpoczął któryś z uczniów podczas jednego z postojów. Szybko nasza niespełna 30-osobowa grupa podzieliła się na dwie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd