forum Oficjalne Konkursy

Morderstwo w bibliotece - wygraj książkę „Oddaj albo giń!”.

LubimyCzytać
utworzył 09.03.2020 o 16:13

Morderstwo w bibliotece - wygraj książkę „Oddaj albo giń!“.

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy stała nad leżącym w archiwum trupem jednego z czytelników, o którym mogła powiedzieć tylko tyle, że zazwyczaj nie zwracał książek w terminie. Jeszcze tego ranka niewinna bibliotekarka staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo. Matylda nie zwykła pozostawiać w rękach innych osób tego, co da radę zrobić sama. Wbrew przeciwnościom losu, protestom męża, zakazom naczelnika policji i niechęci dyrektora biblioteki postanawia odkryć prawdę, a przynajmniej oczyścić się z zarzutów i podsunąć śledczym innego podejrzanego.

 

Biblioteka to chyba ostatnie miejsce, gdzie można by dokonać morderstwa. Te zawsze ciche pomieszczenia, w których unosi się zapach książek... A gdyby nagle w jej budynku zaczęli ginąć czytelnicy? Napiszcie krótkie opowiadanie o morderstwie, które wydarzyło się w bibliotece.
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.
 

Autorzy pięciu  najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 10 - 16 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Prószyński i S-ka. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [47]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Aguniolek 01.04.2020 02:35
Czytelniczka

Serdecznie dziękuję za tak wielkie wyróżnienie.
Z niecierpliwością wyczekuję nagrody.
Pozdrawiam wszystkich, którzy pochylili swoje głowy nad moją pracą.
Jestem wzruszona i bardzo wdzięczna.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 30.03.2020 09:58
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Aguniolek
Karolina
Arecki
rabax
afrikon

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
18.03.2020 00:00
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

LubimyCzytać 16.03.2020 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
aniasztukaczytania 16.03.2020 23:35
Czytelnik

W starej, mrocznej, pięknej bibliotece Klementinum w Pradze, gdzie dostęp mają tylko wybrani, odbywało się nocne zwiedzanie. W bibliotece znajdowało się dziewięć osób, które wygrały możliwość przebywania w tym niesamowitym miejscu w konkursie znanego portalu czytelniczego.
Byłam wśród nich. Nie mogłam w to uwierzyć..
Dziesiątą osobą był przewodnik, który powiedział, że...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Edyta 16.03.2020 23:35
Czytelniczka

-I znów dzień, jak co dzień - Nim zdążyłam ogarnąć co i kto do mnie mówi, na biurko koło mnie spadł stos książek.
-Kiedyś doprowadzisz mnie do zawału - mruknęłam próbując zapanować nad rozszalałym sercem. Oczywiście to cała Arleta. - Nie możesz zacząć od "cześć" albo coś podobnego?
Roześmiała się w odpowiedzi.
-Nudzisz się chyba strasznie w tym archiwum, co? - gdy nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Martyna02 16.03.2020 23:25
Czytelnik

Pewnego dnia, a dokładniej mówiąc 13-tego w piątek Maria umówiła się ze swoją przyjaciółką Anią po pracy na wspólne zakupy. Tego dnia Maria była sama w bibliotece. Jak nigdy dzisiaj kobieta czekała na zamknięcie biblioteki, ponieważ nie mogła doczekać się wspólnych zakupów z przyjaciółką. Maria miała dzisiaj dużo czytelników, jak to w piątki bywało. I w końcu wybiła ...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
agnieszka2907 16.03.2020 20:54
Czytelnik

Tego dnia termometr pokazywał ponad 30°C. Na niebie nie było żadnej chmury. Adam po egzaminie udał się prosto do biblioteki. Miał zamiar pouczyć się w spokoju. Niestety garnitur i upalne lato okazały się połączeniem, które od razu dało mu się we znaki. Pech chciał, że w bibliotece nie działała klimatyzacja. Wypożyczył interesującego go książki i usiadł w odosobnieniu....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
miłośniczkaksiążek 16.03.2020 20:49
Czytelnik

Weszłam do cichej biblioteki nieopodal mojego osiedla. Lubię tam chodzić, bo zawsze mają duży wybór książek i panuje tam przemiła atmosfera. Jedyne co mi nie pasuje to nieco dziwna bibliotekarka, która czasem pomaga przemiłej Pani Irence w prowadzeniu księgozbioru. Zawsze analizuje wszystko wnikliwie i zadaje dużo pytań. Tego dnia poszłam na dział z komediowymi pozycjami,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Książkoholiczka 16.03.2020 20:20
Czytelnik

Siedziała w bibliotece sama. Zapach książek działał na nią kojąco, potrzebowała tego szczególnie teraz, gdy wszystko co kochała w życiu zdawało się ją opuścić. Jej przyjaciele zniknęli, a chłopak oficjalnie został uznany za zaginionego. Nie miała już nikogo, z kim mogłaby dzielić czytelniczą pasję. Powoli wstała i zaczęła iść między regałami szukając kolejnej lektury. Nagle...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd