forum Oficjalne Konkursy

Chciałbyś umieć czytać w myślach? – wygraj książkę „Strażniczka”

LubimyCzytać
utworzył 12.12.2019 o 14:15

Sophie ma pewien sekret – umie czytać myśli innych ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Zawsze jednak uważała, że te zdolności na pewno da się jakoś logicznie wytłumaczyć. Do czasu gdy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i również czyta ludzkie myśli. Wkrótce Sophia dowiaduje się szokującej prawdy: świat ludzi nie jest jej prawdziwym domem. W mgnieniu oka musi zostawić za sobą wszystko, co do tej pory znała i kochała – w tym swoją rodzinę – i nauczyć się zasad panujących w świecie Zaginionych Miast (a nie wszyscy są tam zachwyceni jej powrotem do „domu”). Musi także dotrzeć do tajemnic tkwiących głęboko w jej pamięci – kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją w świecie ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata – zanim te informacje wpadną w niepowołane ręce osób, które są gotowe dla nich zabić…

Wyobraźcie sobie, że potraficie czytać w myślach. Czy jest osoba, którą najbardziej chcielibyście „podsłuchać”? Napiszcie krótką historyjkę, w której budzicie się z nowymi zdolnościami. To będzie wasz dar od losu czy może przekleństwo?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Strażniczka - Jacek Skowroński
Strażniczka

Autor : Shannon Messenger

Harry Potter i Percy Jackson na pewno znają już Sophie Foster – ta trójka zmieniła świat. Czas na Ciebie! Bestsellowa seria „Zaginione Miasta” – wznawiana, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach – wreszcie trafia do rąk polskich czytelników! Sophie ma pewien sekret – umie czytać myśli innych ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Zawsze jednak uważała, że te zdolności na pewno da się jakoś logicznie wytłumaczyć. Do czasu gdy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i również czyta ludzkie myśli. Wkrótce Sophia dowiaduje się szokującej prawdy: świat ludzi nie jest jej prawdziwym domem. W mgnieniu oka musi zostawić za sobą wszystko, co do tej pory znała i kochała – w tym swoją rodzinę – i nauczyć się zasad panujących w świecie Zaginionych Miast (a nie wszyscy są tam zachwyceni jej powrotem do „domu”). Musi także dotrzeć do tajemnic tkwiących głęboko w jej pamięci – kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją w świecie ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata – zanim te informacje wpadną w niepowołane ręce osób, które są gotowe dla nich zabić…

Regulamin
  • Konkurs trwa 12 - 18 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu IUVI. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [25]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 31.01.2020 16:02
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Agnieszka Żelazna
Natuh
Niepoczytalna
Zemila
kinga

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka Żelazna 31.01.2020 17:32
Czytelniczka

Bardzo dziękuję i nie mogę się doczekać tej książki

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Agnieszka Żelazna 28.01.2020 11:32
Czytelniczka

A co z wynikami?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
WEYRA 11.01.2020 20:35
Czytelnik

Czy są już wyniki?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Paulina 11.01.2020 23:33
Czytelniczka

jeszcze nie ma, będą pod tym wątkiem :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 18.12.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Awokado 18.12.2019 23:26
Czytelnik

Wchodzi kolejny kandydat, mniej zestresowany niż poprzedni.
Przedstawia się trzem rekrutującym go mężczyznom, po czym pada pierwsze pytanie:
-Dlaczego jest pan zainteresowany pracą na tym stanowisku?
Słyszę jego myśli:
- Dla kasy.
Na głos odpowiada:
- Moje wykształcenie odpowiada zakresowi obowiązków. Mam też doświadczenie na podobnym stanowisku.
A w myślach dodaje:
- Ta,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Persephone 18.12.2019 21:17
Czytelniczka

Czytanie w myślach nie jest ani darem, ani przekleństwem. Trzeba mieć natomiast nerwy ze stali i ogromny dystans do siebie i świata, by udźwignąć tę umiejętność. Na początku przychodzi zwątpienie i rozczarowanie rodzajem ludzkim. Słyszę myśli mijających mnie pustogłowych kobiet z napompowanymi ustami, których życie kręci się wokół zakupów i zabiegów kosmetycznych. Docierają...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Lucy 18.12.2019 20:09
Czytelniczka

Siedziałam w atelier urody, zdecydowana. Dzisiaj to zrobię! Jest tyle części, które muszę poprawić. Niech ten fachowiec już przyjdzie! Ile można czekać na analizę wyników. O! Jest!
- Już myślałam, że pan o mnie zapomniał.
-Eeeee, nie, trochę to trwało, ale musiałem się upewnić, czy wszystko jest w porządku. [he he, niech sobie myśli, że to musi tak długo trwać, w końcu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Dziub 18.12.2019 17:45
Czytelniczka

„Potomkowie pobudzeni, połówka na chodzie w kuchni, teraz tą z dołu obudzę” – słowa wyprzedzają alarm i jakiś nieokreślony huk przypominający wybuch wulkanu powoduje nieprzyjemne rozpoczęcie dnia. Wstaję niezgrabnie z łóżka, udaję się do kuchni po kawę. Nalewam wody do czajnika.
„Oho, wodę bierze, to teraz ja nabiorę, żeby ciśnienie spadło jak będzie się kąpała” – jestem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gosia 17.12.2019 11:36
Czytelnik

Moje marzenie zostało spełnione! Słysze ludzkie myśli. Cudownie jest wiedzieć, co inni myślą. Pewnie niejednokrotnie będę przez to płakać. Myśli nie da się ukryć, szczególnie, gdy nie chcemy ich ukrywać, bo nie jesteśmy świadomi tego, że ktoś ma możliwość ich wysłuchania.
Ale od dziś posiadam właśnie taką moc, taką zdolność. Teraz życie będzie bardziej skomplikowane, będę...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kamillo121 17.12.2019 10:05
Czytelnik

Czytanie w myślach mogłoby być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem w zależności od tego, do czego byśmy wykorzystywali tę zdolność. Ja generalnie nie chciałbym słyszeć myśli innych ludzi. To byłoby męczące i przytłaczające.
Pojechałbym do matki, a ta rozpoczęłaby wewnętrzny dialog: „ależ on przytył”, „o i jeszcze ciastko je”, a usta mówiłyby co innego: „synku,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd