forum Oficjalne Konkursy

Jak przetrwać apokalipsę zombie? Poradnik dla początkujących - wygraj książkę „Szczury Wrocławia. Kraty".

LubimyCzytać
utworzył 22.02.2019 o 11:01

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy. Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

Jak przetrwać w mieście opanowanym przez hordy zombie i bezwzględnych ludzi? Jako doświadczeni weterani napiszcie krótką notatkę z poradami, którą zostawicie w skrytce dla kogoś, komu być może uda się dotrzeć do tego punktu. Wykorzystajcie w niej tytuł powieści Roberta J. Schmidta.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Szczury Wrocławia. Kraty - Jacek Skowroński
Szczury Wrocławia. Kraty

Autor : Robert J. Szmidt

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy. Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem. „Szczury Wrocławia” to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości, w której drugi człowiek może okazać się gorszym wrogiem niż hordy zombie.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 22 lutego do 3 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Insignis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [45]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Persephone 03.03.2019 14:42
Czytelniczka

Nieznajomy,
jeśli straciłeś wszystko oprócz honoru, zgłoś się za dnia na miejski cmentarz. To siedziba tajnej organizacji SZCZURY WROCŁAWIA, której członkowie w ramach akcji KRATY walczą z hordami zombie za pomocą czarnej magii i siły umysłu. Na nic zda Ci się ogień, maczety i karabiny. To tylko półśrodki. Jeśli chcesz pokonać nieumarłych, musisz nauczyć się ich...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Krzysztof 03.03.2019 15:38
Czytelnik

Witaj Drogi Wędrowcze. Jeśli to czytasz to znaczy, że mnie już nie ma wśród żywych, a Ty jesteś jedyną ocalałą osobą z Zombie Apokalipsy. Zostawiłem coś co ułatwi Ci przetrwanie i dotarcie do kolejnego punktu na mapie miasta - jest to SiekieroKarabin. Połączenie karabinu MP5, siekiery, dodatkowego magazynku, latarki, bagnetów i granatu. Otoczony przez hordę wygłodniałych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mihu 03.03.2019 15:42
Czytelnik

Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one, kamuflaż, upodobnij się do nich, obwieś się ich wnętrznościami, chociaz to ohydne ale z pewnością skuteczne. Miej coś zawsze pod ręką do obrony lecz nie za krótkie. Jeśli poruszasz sie samochodem wybieraj auta terenowe lub ciężarowe. Znajdź sobie zaufanych partnerów i poruszajcie się w grupie, ale niezbyt wielkiej....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
stokrotka 03.03.2019 16:55
Czytelnik

Droga Olu,
udało mi się uciec z miasta przed inwazją zombi, dlatego żyję. Tobie się niestety nie udało. Dam Ci kilka rad. Jeśli chcesz przeżyć atak zombi, musisz dołączyć do grupy partyzanckiej SZCZURY WROCŁAWIA. Ciężko ich znaleźć, ale jeśli Ci się to uda, będziesz bezpieczna. Szukaj w najciemniejszych zakamarkach Wrocławia, w jamach, pustostanach, piwnicach, starych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Zapasjowana 03.03.2019 19:04
Czytelniczka

No i wyszło na moje. Dupę truli, że to stres pourazowy, że teorie spiskowe snuję. Na terapię mnie posyłali. Żona pozew złożyła i bez grosza zostawiła, a teraz pewnie piach żre gnida jedna. A ja mówiłem wszystkim, że amerykanie coś szykują! Jak sie człek na wojenne szambo napatrzy, to wie, kiedy gówno nadciąga.

I kto jest teraz górą? Kto zaplanował organizację bezpiecznego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Cantata 03.03.2019 19:42
Czytelniczka

23.02.2024

Szczury Wrocławia!!! Kraty, które broniły kanałów zostały wyważone i zmuszeni zostaliśmy do opuszczenia naszego Azylu. Nadal działamy w podziemiu. Podane na końcu wiadomości współrzędne doprowadzą was w miejsce naszej nowej kryjówki. Grupa podzieliła się na dwie mniejsze. Część szczurów wyszła na powierzchnię, choć nadal jest tam niebezpiecznie. Sektory od 9 do...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ZaskoczeCie 03.03.2019 20:58
Czytelnik

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie wybuchła epidemia. Trudno określić jak będzie wyglądała, jednak przypominać będzie mieszankę psychozy, wścieklizny, trądu i gorączki krwotocznej.

Musisz pamiętać, że przenoszą ją szczury Wrocławia. W wojskowym laboratorium badań nad bronią biologiczną nastąpiła awaria, a niestety nikt nie pomyślał, by zabezpieczyć kraty w kanałach. Szacuję,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Zgredula 03.03.2019 22:45
Czytelnik

26 maja, 3851r.
Piszę to w pośpiechu, nie mając za wiele czasu. Schowałam się w podziemiach, zabarykadowałam drzwi. Jednak to desperackie posunięcie nie było zbyt mądre. Było wręcz idiotyczne.
Zasada pierwsza:
Nigdy nie zamykaj się w pomieszczeniu, z którego nie możesz szybo wyjść. Osobniki o diecie mózgowej i tak znajdą sposób, żeby się do Ciebie dostać.
Nagle słyszę, że...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
miAu 03.03.2019 23:00
Czytelnik

Poradnik przetrwania młodego kanibala:
1. W kotłowni zaopatrz się w popiół i natrzyj nim ciało.
2. Ze sklepu ze śmiesznymi rzeczami weź sztuczne blizny i krew.
3. Po ulicy poruszaj się powłócząc nogami i wykonując nieskoordynowane wymachy rękoma (wskazówka: w jednej z dłoni możesz nosić odciętą głowę - jeśli się nie brzydzisz)
4. Na powitania odpowiadaj chrapliwymi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 03.03.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd