forum Oficjalne Konkursy

Jak przetrwać apokalipsę zombie? Poradnik dla początkujących - wygraj książkę „Szczury Wrocławia. Kraty".

LubimyCzytać
utworzył 22.02.2019 o 11:01

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy. Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

Jak przetrwać w mieście opanowanym przez hordy zombie i bezwzględnych ludzi? Jako doświadczeni weterani napiszcie krótką notatkę z poradami, którą zostawicie w skrytce dla kogoś, komu być może uda się dotrzeć do tego punktu. Wykorzystajcie w niej tytuł powieści Roberta J. Schmidta.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Szczury Wrocławia. Kraty - Jacek Skowroński
Szczury Wrocławia. Kraty

Autor : Robert J. Szmidt

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy. Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem. „Szczury Wrocławia” to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości, w której drugi człowiek może okazać się gorszym wrogiem niż hordy zombie.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 22 lutego do 3 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Insignis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [45]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Alan 24.02.2019 19:55
Czytelnik

Witaj jeśli to czytasz to znaczy tylko jedno , mnie już na tym świecie nie ma. Nie dałem sobie rady... to wszystko mnie przerasta , ale skoro ty to czytasz dalej walczysz o przetrwanie. Dlatego dam ci kilka wskazówe , które pomagały mi przetrwać ten ciężki czas.
Po pierwsze poruszaj się kanalizacją niczym SZCZURY WROCŁAWIA , pod ziemią może i będziesz się czuć jak za...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Flowerbed 25.02.2019 13:29
Czytelniczka

Operacja: "Szczury Wrocławia"
Kryptonim: "Kraty"

Do wszystkich jednostek grupy specjalnej Apokalipsa umarlaków!

Żołnierze!
Do przetrwania w warunkach miejskich zaleca się:
1. Brak kontaktu z zakażonym i przemienionym. W razie potrzeby likwidować.
2. Jednostki aspołeczne neutralizować w trybie doraźnym z rozkazu Naczelnego Zwierzchnika Sił Zbrojnych.
3. Używać kamuflażu....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ThePolishCowboy 25.02.2019 20:04
Czytelnik

Witajcie, Szczury Wrocławia! Skoro nadal żyjecie i czytacie tą notkę, musicie być nie w ciemię bici. Prawdopodobnie ja sam jestem już jednym z tych śmierdzących umarlaków, ale jakiś czas udało mi się ukrywać wśród tych ruin. Zostawiam wam kilka porad:
zbieraj wszystko, nawet najmniejszy śmieć może uratować ci życie

Nie ufaj nikomu, ludzie mają skłonność do ukrywania oznak...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mateusz Dębski 25.02.2019 20:30
Czytelnik

Zapamiętaj najważniejsze: Szczury Wrocławia. Kraty.
Szczury są wszędzie i zawsze reagują. Są elementem reakcyjnym. Pamiętaj, że gdy one coś robią to coś się musi dziać. Są zbyt mądre, zbyt odporne dla tych chodzących trupów. Mogą pokazać ci kryjówkę, mogą ustrzec przed niechcianym spotkaniem. Szczury lubią przebywać blisko ludzi a ludzie blisko nich. W miejscu pełnym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Roxanne 25.02.2019 22:32
Czytelniczka

My, SZCZURY WROCŁAWIA, pomożemy Wam przetrwać! Doszliście do naszej kryjówki, oznacza to, że macie silną wolę przetrwania, niestety musieliśmy zmienić miejsce zbiórki, przybądźcie do starego magazynu śledzi, zombie całkowicie tracą tam orientację przez woń, która tam dominuje, no i bronią nas KRATY. Oto nasze rady:
1. Natrzyjcie się dowolną rybą, niech zapach życia Was...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
vanil_reads 26.02.2019 00:42
Czytelnik

Jak przeżyć apokalipsę zombie?
Na początku musimy rozwiązać mały test, dzięki któremu najlepiej dostosujemy poradę do twojej sytuacji.

Pomyśl dobrze i odpowiedz na pytanie: Jaki jest twój stosunek do zombie? czy przygotowywałeś się wcześniej na apokalipsę zombie?

a) oczywiście, jestem starym prepersem. 10 lat temu wybudowałem schron, mam w nim mnóstwo broni i zapasy dla...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Łosia 26.02.2019 10:13
Bibliotekarka

MÓJ DROGI

Nie masz nic do stracenia. Albo niechybnie zginiesz, albo przejmiesz władzę nad zdechlakami. Poniżej podaję współrzędne ich tajnej bazy, które zdobyłem przed śmiercią. Jeśli tam dotrzesz i przejmiesz sterowanie nad ich umysłami, posiądziesz sławę, chwałę i wdzięczność wiekuistą. Bądź szybki, nie daj się złapać.
I zrób sobie kanapki na drogę.

Współrze_____ _

...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gosia 26.02.2019 14:17
Czytelnik

SZCZURY WROCŁAWIA KRATY Was ochronią!
Zawsze pamiętaj, aby mieć coś ostrego i nie wahaj się używać narzędzi przeciw temu czemuś! To nie ludzie, to stwory, zombi polujące na ludzi.
Gdy się zawahasz, zabraknie Ci odwagi na atak, pamiętaj że on się nie zawaha. Jedna Twoja niepewność wystarczy, żebyś zniknął.
Nigdy, przenigdy nie odwracaj się za siebie. Biegnij co sił w...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aneta 26.02.2019 16:51
Czytelniczka

Świat się wali, dookoła panuje zło i śmierć, więc pewnie chciałbyś zadać mi pytanie: Po co dalej walczyć? Nie mam dla kogo żyć... boję się... to już koniec...

A ja powiem ci, że to jeszcze nie koniec i możesz przetrwać! Uwierz mi i miej nadzieję! Jest miejsce w którym ludzie przetrwają. Jedynie... musisz pokonać Kraty.
Żeby tam dotrzeć kieruj się kilkoma zasadami:...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Horror_Book_Devourer 27.02.2019 12:34
Czytelniczka

Trzeciego marca 2999 roku minie dokładnie rok po wybuchu epidemii, która przemieniła świat w apokalipsę zombie. Jeżeli znalazłeś tą kryjówkę i notatkę, to znaczy, że masz zadatki na przetrwanie. Chociaż co to za życie w obecnym świecie. Dzięki mojej wiedzy, którą ci przekażę, masz szansę. Po pierwsze musisz być szybki i cichy. To pozwoli ci bezproblemowo poruszać się między...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd